Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Активізація внутрішнього слуху

Активізація внутрішнього слуху

Назва:
Активізація внутрішнього слуху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,18 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Активізація внутрішнього слуху


П Л А Н
1. Значення правильного розуміння психофізіологічних проце-сів у сучасному скрипковому виконавстві /методичні принципи Янкелевича і Ямпольського, використання у них найновіших досягнень сучас-ної психофізіології/.
2. Дещо про ідео-моторний акт, його значення для вироблення культури музичного слуху /внутрішнього слуху/.
3. Переважаюча роль слуху над моторикою.
4. Мета розвитку культури слуху.
5. Музичний слух, як психофізіологічний процес. Справжній музичний слух - це власне внутрішній слух.
6. Місце і важлива роль розвитку внутрішнього слуху у системі компонентів музичного виконання.
7. Практичні вправи для розвитку внутрішнього слуху і внутрішнього ритму /по Назарову/.


На протязі всієї своєї педагогічної діяльності ГП.І, Янкелевич слідкував не тільки за методичною літературою, а і за більш спеціальною - по психології і фізіології.
Вихідною точкою для складання оригінальних поглядів Ю.І. Янкелевича були методичні принципи, засновані А.І. Ямпольським. Які ж риси методу Ямпольського були близькі Янкелевичу?
Янкелевич приділяв особливу увагу точно підміченій ним головній методичній позиції Ямпольського - грунтуватися в роботі по вихованню професійної майстерності учнів на розвитку у них попередніх уявлень не тільки про зміст виконуваних творів, а і про звучання як конкретного носія музичної думки, а також і про потрібні для втілення задуму рухові комплекси. Янкелевич підсуму-вав, що Ямпольський "прагне не до створення рухових відчуттів у учня, а до створення нервового сприйняття, що сприяє швидкому виникненню у нього рефлекторних реакцій".
Янкелевич сполучив у своїй роботі принцип свідомого відно-шення до виконуваного і свідомого використання учнем своїх можли-востей. "Свідомий", "свідомість" - психіка. Це вказує, що у проф. Янкелевича був не випадковим інтерес до психофізіологічної сторони виконання /в зв’язку з цим якісно новий підхід до питань методики/.
До питань методики, до яких часто звертався Янкелевич у своїх виступах, належить і психо-фізіодогічне обгрунтування раціональної скрипкової техніки.
Янкелевич: "... Процес занять - це пронес самоспостере-ження. В процесі заняття не повинно бути ні одного руху, ні одної ноти без ясного уявлення, для чого не робиться"... "Вміння займатися - це не тільки наполегливість і вперта праця, а в першу чергу - не мислення з інструментом і без нього.
Руки можуть працювати більше ніж мозок, але чи потрібно це?... Завжди необхідно підтримувати увагу, контроль за дією. Напружу-вати треба не руки, а увагу"...
На уроках в Ямпольського при показі важких технічних місць у нього виходило це бездоганно і він коментував:"... Я ж до того вже заграв їх в голові", йому треба було лише зрозуміти, і він вже грав".
Дуже важливим у методичних принципах Янкелевича були питання про можливість і необхідність занять без інструменту:
І/ по нотах зі скрипкою і смичком;
2/ зі скрипкою і смичком без нот;
З/ з нотами без скрипки, а потім і без смичка;
4/ уявна "гра на скрипці" без інструменту і смичка.
Останній етап - найвищий. На рівні внутрішньої уяви і про звук, і про рух. Цей етап подібний до так званого "аутогенного тренування", відомого в психології. Звідси необхідність розвитку внутрішньої уяви, в тому числі внутрішнього слуху. "Дивлячись в ноти, можна і потрібно навчитися уявляти звучання і передчувати рухову сторону... Можна вчити очима без інструменту і нову п’єсу".
Дуже цікаво, наприклад, прослідкувати психофізіологічний підхід у питанні роботи над інтонацією. Основне не вплив на інтонацію постановочних і технічних огріхів. "Основне - актив-ність і виховання слуху з загостренням уваги на інтонації - спо-чатку у питаннях елементарної чистоти строю, а потім в інтонації фрази..." Теорію Флеша про "швидке виправлення інтонації" шляхом поправочних рухів '0.1. Янкелевич вважав невірною. Вирішення важких проблем інтонування, стверджував Янкелевич, - у виробленні умовних рефлексів на звуковий подразник під контролем слуху: "Виконавець повинен передчувати висоту звуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Активізація внутрішнього слуху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок