Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> З диригування хором на твори:“Вечерняя песня” муз. С. Танєєва сл. О. Хом’якова, “Чорний крук”, з опери К. Данькевича “Богдан Хмельницький”

З диригування хором на твори:“Вечерняя песня” муз. С. Танєєва сл. О. Хом’якова, “Чорний крук”, з опери К. Данькевича “Богдан Хмельницький”

Назва:
З диригування хором на твори:“Вечерняя песня” муз. С. Танєєва сл. О. Хом’якова, “Чорний крук”, з опери К. Данькевича “Богдан Хмельницький”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,20 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
З диригування хором на твори:“Вечерняя песня” муз. С. Танєєва сл. О. Хом’якова, “Чорний крук”, з опери К. Данькевича “Богдан Хмельницький”


Людина та природа... Ці два сполучення йдуть поряд весь час. Починаючи з часів виникнення цивілізації. Важко перелічити весь арсенал тих явищ і подій, які подіяли на людину, яка започаткувала перші спроби мистецької творчості. Від спілкування з природою виникло безліч геніальних творів пейзажної лірики.
Серед композиторів: Чайковський П. (Симфонія №1 “Зимнее грезы”), П. Чесноков (“Яблоня”), С. Рахманінов (“Сирень”, “Здесь хорошо”), Ф. Шуберт (“Какая ночь”, “Липа”), Р. Шуман (“Ночная тишина”, “Лотос”), Л. Бетховен (“Восхваление природы человеком”), Гуно (“Ночь”), Стеценко К. (“То була тихая ніч”), С. Людкевич (“Ой зацвіли фіялоньки”). Цей список можна продовжити до безкінечності.
Не можна обійти увагою і твори образотворчого мистецтва – картини Куінджі (“Ніч на Дніпрі”), Шишкіна (“На севере диком”, “Дубовая роща”), полотна Еріха, Сар’яна, Кавараджо та інших геніальних італійців, акварелі та картини Рєпіна, Т. Шевченка. Цей список буде поповнюватись і надалі, поки буде існувати людство, бо людина є продуктом природи, її невід’ємною частиною.
Тільки при злитті з нею виникають в руках митця правдиві шедеври, яких є в світі найбільшою цінністю з погляду вічності.
В російській музиці С. Танєєв займає особливе місце. Видатний музично-суспільний діяч, викладач, піаніст-віртуоз, перший в Росії вчений-музикознавець, людина рідкої людяності, Танєєв був авторитетом в культурному житті свого часу.
“Танеев был велик и гениален соей нравственной личностью и своим исключительно священным отношением к искусству” Л. Сабанеев.
Народився 25 листопада 1895 р. в м. Володимир. Музиці почав навчатись в 5 років. Подальшу освіту отримав в московській консерваторії (1866-75), де його викладачами були М. Рубінштейн (ф-но), П. Чайковський (композиція). Після закінчення консерваторії від займається виключно виконавською діяльністю. Відвідує Грецію, Італію, Швейцарію.
З 1878-1905 рр. – професор та директор Московської консерваторії. В 1905 р. покидає посаду директора в знак протесту проти консервативних методів керівництва.
В 1908 р. – поновлює виконавську діяльність відвідує Москву, Прагу, Відень, Берлін.
Велике значення мала педагогічна діяльність Танєєва. А Глазунов назвав його “світовим вчителем”, який виховав велику плеяду музикантів: С. Рахманінова, А. Скрябіна, Р. Глієра, С. Ляпунова, А. Александрова, А. Гречанінова.
Танєєв був творцем музично-теоретичної праці “Подвижной контрапункт письма”, над якою працював 17 років.
Вершиною його творчості є кантата “Іоанн Дамаскін” (1884), яка поклала початок різновидності цього жанру в російській музиці.
Музична спадщина Танєєва охоплює різноманітні жанри, як вокальні, так і інструментальні: оп. “Ористея”, з симфонії (з яких надрукована тільки одна), романси, 14 камерних ансамблів, праці по поліфонії, комидиції.
Хорова музика – важлива частина творчості композитора. Він розумів хоровий жанр, як сферу найвищого спілкування епосу, філософських роздумів. Звідси крупний гитрих, монументальність його хорових композицій. Природним є і вибір постів: Тютчев, Полянський, Бальмонт, у віршах яких, Танєєв відкреслює образи стихії, грандіозності картини світу. (“Вечер”, “Развалины башни”, “Посмотри какая мгла…”). І є деяка символічність, що його творчий шлях обрамлений двома кантатами – ліричним “Іоанном Дамаскіним” по поемі О. Толстого та монументальною фрескою “По прочтении псалма” на сл. Хомякова, яка стала підсумковим твором композитора.
“Вечірня пісня” – сл. О. Хомякова, муз. С. Танєєва. По жанру – це хоровий твір, який змальовує пейзаж – тобто споглядальна пейзажна лірика. Написаний він для жіночого 4-голосого хору, a capella.
Основна ідея твору – це лірико-поетичний настрій, який виникає у людини від спілкування з природою, це глибоке скрите та інтимне почуття любові до свого краю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: З диригування хором на твори:“Вечерняя песня” муз. С. Танєєва сл. О. Хом’якова, “Чорний крук”, з опери К. Данькевича “Богдан Хмельницький”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок