Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Радянська музика

Радянська музика

Назва:
Радянська музика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Радянська музика


Після Великої Жовтневої соціалістичної революції мистецтво вперше набуло загальнонародного значення, стало засобом пропаганди і організації трудящих мас у боротьбі за побудову нового, соціалістичного суспільства. Музика стала надбанням широких трудящих мас. Значно розширилась сітка музичних учбових закладів і концертних організацій, в ряді великих міст створені нові оперні театри. На небувалу височінь піднесено самодіяльність як серед дорослих, так і серед дітей.
Жовтнева революція в Росії була радісно сприйнята багатьма музичними діячами. Багато з них віддали всі свої сили і творчість служінню радянському народу, вони допомагали будувати нове, радянське мистецтво і виховувати кадри радянських музикантів. Тут слід насамперед згадати композиторів М. М. Іпполі-това-Іванова, Р. М. Глієра, О. Ф. Гедіке, Б. В. Асаф'єва, О. Д. Кастальського, М. Я. Мясковського, С. Н. Василенка та ін.
У перші ж роки Радянської влади, в роки громадянської війни особливого значення набуває масова пісня. Виходить з підпілля стара революційна пісня і стає улюбленою піснею радянських людей. Серед таких пісень слід згадати «Сміло, у ногу рушайте», «В неволі скатований люто», «Варшавянка». Створюється і нова радянська пісня — «Сміло ми в бій підем», «Марш Будьонного», «Как родная меня мать провожала» та ін.
Поряд з піснями з'являються і великі твори на радянські теми. Заслуговує уваги в цей період опера Р. М. Глієра 11 Рейнгольд Моріцович Гліер (1875—1956 pp.)—автор симфоній, бале-тів, фортепіанних творів, пісень; видатний педагог і громадський музичний діяч. «Шах-Сенем», написана на сюжет азербайджанської казки. Опера побудована на азербайджанській мелодиці. 'Композитор використав у опері понад 30 народних мелодій, які розроблені ним на високому художньому рівні, в кращих традиціях російської класичної опери. Широко, барвисте і різноманітне розроблені оркестрові епізоди опери (увертюра, танці, вступи до окремих дій і т. д.). Опера «Шах-Сенем» стала справжньою азербайджанською народною оперою і мала безперечний вплив на творчість азербайджанських композиторів.
Велике місце в творчості композиторів уже в той час займає балет. У 1927 р. Глієр у балеті «Червоний мак» зробив спробу показати в музиці образи радянських людей і китайських робітників, протиставивши їх «цивілізованим» гнобителям капіталістичної Європи. Музика балету реалістична, в ній багато яскравих мелодій, музичні характеристики подані в їх розвиткові; музична мова доступна і легко запам'ятовується. Цей твір поклав початок розвиткові реалістичного напряму в радянському балеті.
Великий успіх мав також балет Б. В. Асаф'єва 11 Борис Володимирович Асаф'ев (1881—1949 pp.) — академік, визначний учений-музикознавець, автор багатьох досліджень в галузі музики, композитор, громадський діяч; багато він зробив і в галузі масового музичного виховання дітей. «Полум'я Парижа», де широко використані пісні і музика епохи великої французької революції.
На початку 30-х років в творчості ряду радянських композиторів починає утверджуватись принцип соціалістичного реалізму. У кращих музичних творах дано правдиве зображення дійсності в її революційному розвиткові.
Композитори звертаються до народнопісенної творчості, збагачуючи нею свої твори. Мелодично-пісенне начало дістає широкий розвиток насамперед у радянській пісенній творчості. Радянська пісня цього періоду набуває великого значення завдяки глибокій емоціональності, оптимізму і різноманітності тематики, що відображає всі сторони життя радянських людей.
Пісня проникає і у великі твори. Так, наприклад,—пісня «Полюшко» в 4-й симфонії Кніппера. Те саме можна сказати і про пісню «Від краю і до краю» з опери Дзержинського «Тихий Дон». Опера написана на сюжет романа Шолохова і була поставлена в кінці 1935 р. в Ленінграді, а потім — у Москві. Найбільш хвилюючими сторінками опери є масові, хорові сцени, основані на народних інтонаціях. Цікаві арія і сцена Оксани з Наталею, оповідання діда Сашка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Радянська музика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок