Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Василь Барвінський. Життя і творчість

Василь Барвінський. Життя і творчість

Назва:
Василь Барвінський. Життя і творчість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,79 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Василь Барвінський. Життя і творчість


За свою багатовікову історію український народ створив високу мистецьку культуру. У невичерпній скарбниці музичної України – могутня сила дум та історичних пісень, чистота і ніжна краса ліричних, безжальна викривальність сатиричних, життєлюбність жартівливих пісень, мистецька довершеність поліфонічного народного багатоголосся, розмаїта інструментальна культура, що корінням своїм сягає вглиб століть. Розмаїття пісенних форм, широка палітра музичних діалектів української народної музики, пов’язаних з тією чи іншою етнографічною групою, – всі ці надбання народу пройшли крізь серце і душу В. Барвінського і стали основою його композиторської спадщини, зокрема фортепіанної.
Васимль Барвімнський ( ,  — † , ) — , піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя.
Василь Барвінський є визначним представником української музичної культури XX століття. В її історію він увійшов як композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя.
Біографічні відомості
Народився В. Барвінський у Тернополі 20 лютого 1888 р. Походив композитор із відомого старовинного галицького роду Барвінських, представники якого ставили собі в житті єдину мету – щире служіння українству на ниві освіти, культури, літератури та науки.
Батько майбутнього композитора був невтомним діячем освіти, який впроваджував українську мову в середні та початкові школи тодішньої Галичини, видавав підручники з історії, літератури, випускав періодичні видання. Першою вчителькою музики Василя стала його мати, співачка і піаністка.
Освіта
Професійну музичну освіту Василь Барвінський здобув у . Після закінчення консерваторії у 1906 р. вступив на юридичний факультет , але у 1907 р. виїхав до для продовження музичної освіти. Василь вступив на філософський факультет в Празі, де слухав лекції відомих чеських музикантів.
Творчий життєпис
Здобував музичну освіту В. Барвінський спочатку у своєї матері, згодом – у чеського педагога В. Курца у Львові, а в професора В. Новака та І.Гольтфельда – у Празі. В. Новак завжди заохочував В.Барвінського до вивчення українського фольклору. В листі з Праги до матері композитор писав: “Руські пісні, зібрані П. Бажанським, опісля спроваджу собі Лисенка і ті мелодії буду гармонізувати для вправи”.
Перші творчі спроби В. Барвінського належать ще до часів перебування у Львові, але тільки під час навчання у Празі в проф. Вітезслава Новака він ступив на широкий творчий шлях. Цей знаменитий педагог і композитор заохочував В. Барвінського вивчати , сприяв передовому спрямуванню його поглядів.
Особливістю творчості митця є нахил до мініатюрного та інструментального жанру, особливо до фортепіанного. Ще навчаючись у Празі, В. Барвінський написав великий твір «Українська рапсодія».
У 1912—1914 рр. виникли твори — фортепіанний, присвячений пам'яті М. Лисенка секстет і низка фортепіанних п'єс.
У 1915 р. композитор повернувся до Львова; працював на посаді директора і професора . Не тільки вів педагогічну роботу, а й керував хором товариства «Боян», виступав з концертами. У 1917 р. створив «Урочисту кантату» й кантату «Заповіт» на слова Т. Шевченка. У 1929—1930 рр. В. Барвінський написав увертюру до опери «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці» («Маруся»).
У 30-ті роки Барвінський склав збірку 38 українських народних пісень для . Тоді ж виникли фортепіанна збірка і , а також популярна збірка з 20 дитячих . На теми українських пісень написав низку п'єс для і фортепіано («Пісня», «Гумореска», «Пісня і танок», «Елегія»), а також «Струнний квартет для молоді».
Василь Барвінський не залишив праці й у ьному жанрі. У 1932—1933 рр. створив «Наша пісня, наша туга» (сл. С. Черкасенка), працював над «Володимир Великий» (цей задум не було здійснено) та над обробкою народних пісень і наспівів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Василь Барвінський. Життя і творчість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок