Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Музична грамота

Музична грамота

Назва:
Музична грамота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,63 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Пошуковий реферат
на тему:
Музична грамота


Завдання музичної грамоти полягає у вивченні елементів музичної мови (ладу, інтервалики, ритму, метру, темпу, різних нюансів) та їх виражальних можливостей, в аналізі структури музичних творів, у вивченні знаків нотного письма і навчанні співу з нот. Ту частину музичної грамоти, яка відноситься лише до знаків нотного письма і співу з нот, називають н о т н о ю грамотою. Система вправ для розвитку слуху і почуття ритму, а також для навчання співу з нот складає предмет сольфеджіо. Сольфеджіо, таким чином, як і нотна грамота, входять цілком у більш широке поняття музичної грамоти.-Вивчення музичної грамоти має дуже велике значення. Воно створює можливість самостійного ознайомлення з музикою. Оволодіння музичною грамотою сприяє підвищенню свідомості сприйняття і відтворення музичних творів та виразності їх виконання. Навчання співу з нот відіграє велику роль у розвиткові музичних здібностей (музичного слуху, почуття ритму) і полегшує запам'ятовування творів.
Звук, його властивості. Звук являє собою швидкий коливальний рух частинок повітря або іншого середовища, який сприймається вухом. Джерело звука (струна, голосові зв'язки та ін.), приведене в коливальний рух, поширює навколо себе звукові хвилі. Останні, впливаючи на орган слуху, викликають відчуття звуку.
У природі існує безліч звуків, однак не всі вони застосовуються у музиці. Звуки підрозділяються на дві великі групи — музичні і немузичні (шуми). Музичні звуки — це звуки, що мають ясно виражену висоту (певну частоту коливань). Такі звуки можна проспівати і відтворити на музичному інструменті. Немузичні звуки — це звуки, висота яких виражена непевно. До останніх відносяться стукіт, шурхіт і т. п.
Звук має чотири властивості — висоту, тривалість, голосність і тембр. Висота звука залежить від частоти коливань тіла, що звучить. Чим коливання частіше, тим відтворюваний звук вищий; чим коливання рідші, тим звук нижчий. Тривалість звука визначається тривалістю коливального руху тіла, що звучить. Голосність визначається розмахом (амплітудою) коливань. Тембр, або забарвлення, звука залежить від природи і матеріальних якостей тіла, яке звучить. За тембром ми розрізняємо звуки різних інструментів, голоси людей.
Звукоряд, поділ його на октави. Регістри. Залежно від висоти всі звуки поділяються на три великі групи, що називаються регістрами. Групи високих, середніх і низьких звуків складають відповідно високий, середній і низький регістри. Висота є яскравим засобом музичної виразності. Для характеристики різних образів велике значення має регістр. Все маленьке, легке, іграшкове звичайно характеризується високим регістром («Марш дерев'яних солдатиків» з «Дитячого альбома» Чайковського), а все велике, громіздке, важке— низьким («Ведмідь» Ребікова). Велике виражальне значення мають також піднесення і спади мелодичної лінії, що передають часто відповідно піднесення і спад настрою. Наприклад, в пісні «Сміло, у ногу рушайте» для відтворення настрою рішучості, енергійності серед ряду виражальних засобів велику роль відіграє поступове піднесення мелодичної лінії. З другого боку, в створенні скорботного характеру похоронного маршу «Вы жертвою пали» значну роль відіграють низхідні, немовби падаючі, інтонації.
В музичній практиці використовується велика кількість звуків. Сукупність всіх звуків, що використовуються в музиці, або звуків будь-якої мелодії, музичної системи і т. п., розташованих в порядку висоти, називається звукорядом. Найнаочнішим зображенням звукоряду, прийнятого в європейській музиці, є фортепіанна клавіатура. На сучасному фортепіано можна добути 88 звуків різної висоти. Разом з тим ми маємо всього лише 7 назв звуків: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Це пояснюється тим, що кожний восьмий звук (якщо мати на увазі послідовність білих клавішів фортепіано) схожий за звучанням з попереднім, немов зливається з ним, відрізняючись в той же час висотою. На основі такої схожості весь звукоряд поділяють на рівні ділянки, що називаються октавами (див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Музична грамота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок