Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Ввідні септакорди (dvii7)

Ввідні септакорди (dvii7)

Назва:
Ввідні септакорди (dvii7)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Ввідні септакорди (dvii7)


План
1. Визначення і позначення. Різновиди
2. Приготування ввідного септакорду
3. Розв’язання ввідного септакорду в тоніку
4. Внутрішньофункційне розв’язання DVII7
5. Прохідні акорди в оточенні DVII7
6. Субдомінантні властивості ввідного терцквартакорда (DVIID43)
Література


1. Визначення і позначення. Різновиди
Септакорд, побудований на ввідному звуці (VII ступення), має домінантову функцію і називається ввідним. Його скорочене позначення - DVII7.
Залежно від інтервалу між основним звуком і септимою розрізняються:
а) малий ввідний септакорд натурального мажору, з інтервальним складом - мала терція, зменшена квінта, мала септима (тобто зменшений тризвук з малою септимою);
б) зменшений ввідний септакорд гармонічного мажору і мінору (коротше - зменшений), з інтервальним складом мала терція, зменшена квінта, зменшена септима (тобто зменшений тризвук із зменшеною септимою):
Примітка. В мажорі можливий перехід від малого ввідного септакорду до зменшеного хроматично прохідним півтоновим ходом септими DVII7 в одному з голосів (порівняти з аналогічним переходом з натурального мажору в гармонічний на основі субдомінантової гармонії):
Як і всі інші септакорди, DVII7 має три обернення:
2. Приготування ввідного септакорду
Ввідний септакорд (особливо зменшений) нерідко з'являється безпосередньо після тоніки; проте частіше всього він, як дисонанс, готується яким-небудь акордом групи S в гармонічному з'єднанні з ним:
Можливо поява ввідного септакорду і після D, і D7 а іноді (значно рідше) -після TSVI і tsVI:
3. Розв’язання ввідного септакорду в тоніку
Як правило, ввідний септакорд і його обернення розв’язуються в тоніку з подвоєною терцією: квінта і септима DVII7 йдуть поступово вниз (відповідно в терцію і квінту Т), а основний звук і терція - поступово вгору (відповідно в основний звук і терцію Т).
При такому голосоведенні основний ввідний септакорд розв’язується в основне тонічне тризвуки, DVII65 і DVII43 - в тонічний секстакорд, а маловживаний секундакорд - в прохідний Т64 або, значно рідше, в K64
Примітка. В розв’язані DVII43 можливо застосування стрибка - по аналогії з розв’язаням D2 в Т6 (див. 4-й такт прикладу 302).
Подвоєння тонічної терції викликається бажанням уникнути паралельних квінт при розв’язані ввідного септакорду і його обернення; подвоєння стає необов'язковим, якщо розташування DVII7 або його обернення таке, що при розв’язані в тоніку (Т, або Т6) або прохідний Т64) виходять паралельні кварти, а не квінти:
4. Внутрішньофункційне розв’язання DVII7
На сильному (а в більш помірному русі - і на відносно сильній) долі ввідний септакорд звучить дуже напружено і легко може бути сприйнятий як затримання до менш напруженого домінантсептакорду.
В таких випадках часткове - внутріфункційне- розв’язання робиться низхідним поступеневим рухом ввідної септими в основний звук D7.
При залишенні решти трьох (загальних) звуків на місці
а) DVII7 розв’язується (точніше - переходить) в D65
б) DVIID65 - в D43
в) DVII43 -в D2 і, нарешті
г) DVII2 - в основній D7. Схема переходу DVII7 в D7:
5. Прохідні акорди в оточенні DVII7
Між акордами DVII7 можуть знаходитися прохідні акорди всіх трьох функцій: тонічної, субдомінантової і домінантової:
Доповнення. Ввідний септакорд і його обернення можуть також брати участь в оточенні прохідних співзвучь різними акордами:
6. Субдомінантні властивості ввідного терцквартакорда (DVIID43)
Бас другого обернення ввідного септакорду є IV ступенем гамми і представляє, тим самим, елемент субдомінанти в даному дисонуючому (значить - біфункціональному) акорді.
Це служить приводом для використовування DVIID43 як своєрідна субдомінанта (тим паче, що і септима його є, одночасно, субдомінантовою терцією); DVII43 безпосередньо переходить в Т6 типовим для плагальных оборотів низхідним ходом баса на кварту від IV ступеня до I. При цьому в субдомінанті, передуючій ввідному терцквартакорду, подвоюється квінта:
Примітка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ввідні септакорди (dvii7)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок