Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці” (урок в 4 класі)

Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці” (урок в 4 класі)

Назва:
Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці” (урок в 4 класі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,89 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці” (урок в 4 класі)


УРОК МУЗИКИ
Тема. Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці.
Мета і план уроку:
Розвинути та поглибити відчуття ритму із застосування восьмої паузи.
Опрацювати пісню “О Україно” Я. Ярославенко.
Ознайомити з поняттям, висотне положення мажорного ладу у звукоряді “фа-мажор”.
Закріпити поняття “тон” і “півтон”.
Проілюструвати увертюру до опери “Тарас Бульба” і дати коротке пояснення змісту опери та музики увертюри.
Повторити вивчені пісні “Ой на горі та й женці жнуть” та “Гей. Там на горі, січ іде”.
Хід уроку.
Розспівування вправ на різні склади та співу закритим ротом. Для цього використовую уривки з мелодій вивчених пісень і вокальних вправ.
1. Для розвиту та поглиблення відчуття ритму із застосуванням восьмої паузи використовую пісню “О Україно”, фрагмент якої подано у посібнику ритмічними знаками. Це дасть можливість не тільки проілюструвати тривалість восьмої паузи та її виконання, але й розкрити її роль у музичних творах.
Помірно
2. На попередньому уроці учні вже знайомились з восьмою паузою та її позначенням на письмі, навчались витримувати її під час виконання ритмічних вправ слід нагадати їм, що восьму паузу вони мають витримувати на рахунок “раз” (промовляючи вголос), а руки розводити в сторони. Після цього можна перейти до виконання пісні у повільному темпі на першому куплеті і наочно, використовуючи нотний текст у посібнику, продемонструвати застосовування пауз у пісні. Працюючи над кожним куплетом пісні “О Україно”, домагатися від учнів збереження вокально-ритмічного звучання та чистого інтонування. Аби зберегти стійкий ритм і бадьорість, потрібно приділити більше уваги чіткому витримуванню восьмої паузи та чіткій вимові складів тексту.
Після того, як будуть добре засвоєні ритм і мелодія, більше працює над різними аспектами хорового співу – інтонацією, загальним ансамблем, вимовою (артикуляцією); тоді й вивчення літературного тексту не стане самоціллю. Своїм акомпанементом не приглушувати співу учнів, а лише допомагати створювати вокально-інструментальний жанр.
Опрацювавши пісню за всіма куплетами, запропоновую учням виконати пісню стоячи. Тим самим підкреслюючи її маршовий, героїко-патріотичний характер.
Після цього приводжу опитування (виконання) пісні. Тут краще вдатися до такого методичного прийому, як “зміщування” учнів з різними вокальними і слуховими здібностями. На середину класу викликаються 3-4 учнів, які не мають хорошої музикальної пам’яті та слуху, і поряд з ними стільки ж учнів з добре розвиненими музикальними даними. Виконуючи пісню “слабші” учні прислухатимуться до тих, які співають правильно. А вчитель тримаючи їх у полі зору, супроводом на музичному інструменті підтримує їхній спів та контролює правильність мелодико-ритмічної побудови пісні.
3. Звертаю увагу учнів на нотний текст пісні. Запитання: Якою нотою закінчується мелодія пісні і який знак стоїть біля скрипкового ключа. Пояснюю: якщо біля скрипкового ключа на тертій лінійці нотного стану записано знак (сі b), а пісня закінчується на тоні нотою “фа” (І ступінь), то пісню написано у “фа мажорі”. Запропоновую учням проспівати звукоряд, який починається нотою “фа” (І-ступінь), і пояснюю: для того, щоб зберегти порядок тонів і півтонів мочарного ладу, потрібно співати ІV ступінь на півтону нижче – “сі b”.
Для кращого відчуття висотного положення тоніки проспіваємо вокальну вправу.
4. Щоб учнів могли відчувати відстань між звуками, запропоновую прослухати і порівняти звучання півтону (в “до мажорі” – між звуками мі-фа та сі-до), а в “фа. мажорі” між звуками ля-сі та мі-фа з іншими парами звуків у звукоряді. З допомогою вчителя учні визначають на слух що відстань між до-ре чи соль-ля ширша (більша), ніж півтон, а таку звукову відстань між звуками у музиці називається тоном.
5. Центральним епізодом уроку є слухання увертюри до опери “Тарас Бульба” Миколи Лисенка. Потрібно зазначити, що в основу опери покладено однойменну повість Миколи Гоголя, і коротко розповісти про національно-визвольну війну українського народу під проводом Богдана Хмельницького (1648-1654 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Музика мого народу. Героїчна тема у професійній музиці” (урок в 4 класі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок