Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Сучасні методи організації рухової діяльності дітей

Сучасні методи організації рухової діяльності дітей

Назва:
Сучасні методи організації рухової діяльності дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,43 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні методи організації рухової діяльності дітей


В сучасних умовах науково-технічного прогресу та зв’язаними з ним екологічними проблемами, гіподинамією, стресами, велику увагу вчених, медиків, педагогів, притягують питання зоров‘я й здорового способу життя. Слово "health" (здоров’я) походить від англійського "whole" (хул –цілий, цілісний), що означає завершеність, досконалість організації, тобто життєву надійність, гармонію функцій, енергію та свободу від будь-якого напруження, скутості. Хвороба ж – це порушення цілісності, втрата здатності чинити опір зовнішнім і внутрішнім хворобам організму. За ствердженням Г. Шелтона будь-яка хвороба є хворобою усього організму [НУФВ і СУ].
Залучення дітей до здорового способу життя є одвічною проблемою в історії людства. Теоретичним підґрунтям розвитку здорового способу життя та фізичного виховання у вітчизняній педагогіці були погляди відомих педагогів: А. Волошина, К. Ушинського, О. Духновича, С. Русової, С. Стріполка, А. Макаренка, В. Сухомлинського. Всебічний історико-філософський та психолого-педагогічний аналіз наукової літератури дозволяє зробити висновок, що здоровий спосіб життя справляє значний вплив на формування особистості людини в підлітковому віці. Проте проблема формування у підлітків загальноосвітніх шкіл потреби у здоровому способі життя засобами виховання досліджена недостатньо.
Бути здоровим – природне бажання і прагнення людини, її неусвідомлена потреба. Здоров’я – основа всіх наших справ і починань, трудових і творчих звершень, сподівань, надій на майбутнє. Відсутність здоров’я, повна або часткова, забирає у людини багато повсякденних радощів активного життя, праці, кохання, тому за всіх часів здоров’я було і залишається основною сутністю людського існування.
Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад. Питання наявних знань та інформації щодо проблеми здоров’я є першими і необхідними передумовами усвідомлення підлітками цінності здоров’я і здорового способу життя.
Ситуація зі станом здоров’я населення в Україні погіршується. Однією з причин цього є низький рівень знань у переважної більшості людей фундаментальних законів раціонального формування, збереження і зміцнення свого власного здоров’я впродовж усього життя, зневажливе й нерідко безвідповідальне ставлення до цієї єдиної онтологічної цілісності, якою природа нагороджує людину разом з життям. Єдиним способом розв’язання проблеми є кардинальна зміна поглядів людини на причини і наслідки нездоров’я, здобуття нею знань основ здорового способу життя.
Навчання в школі збільшує навантаження на організм дитини. Виникає необхідність засвоєння та переробки великих обсягів інформації, а отже, підвищується напруження організму. Діти менше рухаються, більше сидять, в результаті чого виникає дефіцит м’язової діяльності. Це призводить до порушення статури, зору, підвищення артеріального тиску, накопичення зайвої маси тіла. За статистичними даними з кожним роком зростає кількість дітей з різними захворюваннями. Особливо поширились так звані "шкільні патології", першість серед яких посідають захворювання хребта. В зв’язку з цим на державному рівні було створено низку оздоровчих програм, зокрема комплексна міжвідомча оздоровча програма "Школяр" (Київ, 1994), комплексна програма "Здоров’я школяра"(Львів, 1999). У зазначених програмах вказується на необхідність здійснення профілактики захворювань у дітей. Виходячи з цього, першочерговим завданням школи є масове охоплення дітей та підлітків регулярними заняттями спортом, зокрема, розвитку у них сили, витривалості, швидкості та інших фізичних якостей. Залучення підлітків до здорового способу життя – важлива складова молодіжної та соціальної державної політики. Формування мотивації до здорового способу життя у підлітків є першочерговим завданням, оскільки саме у молоді роки відбувається сприйняття певних норм та зразків поведінки, накопичення відповідних знань та вмінь, усвідомлення потреб та мотивів, засвоєння ціннісних орієнтацій, інтересів та уявлень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні методи організації рухової діяльності дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок