Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Роберт Шуман

Роберт Шуман

Назва:
Роберт Шуман
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Роберт Шуман


Роберт Шуман народився 8 червня 1810 року в місті Цвиккау (Саксонія) у родині книговидавця. Його батько, людина інтелігентний і неабиякий, заохочував художні схильності свого молодшого сина. Шуман почав складати в семирічному віці, але він рано звернув на себе увага як обіцяє піаніст і довгий час у центрі його музичної діяльності було фортепианное виконавство. Величезне місце в духовному розвитку юнака займали літературні інтереси. В шкільні роки на нього зробили глибоке враження твору Ґете, Шиллера, Байрона і давньогрецьких трагіків. Пізніше його літературним кумиром став напівзабутий нині улюбленець німецьких романтиків Жан Поль . Перебільшена емоційність цього письменника, його прагнення до зображення незвичайного, неврівноваженого, його своєрідна мова , перевантажена складними метафорами, дуже вплинули не тільки на літературний стиль Шумана, але і на його музичну творчість. Нерозривність літературних і музичних образів є однієї із самих характерних рис шумановского мистецтва.
Зі смертю батька в 1826 році життя композитора перетворилася, по його власному вираженню , у "боротьбу між поезією і прозою". Під впливом матері й опікуна, що не співчували художнім устремлінням юнака, він надійшов, по закінченні гімназичного курсу, на юридичний факультет Лейпцігського університету. Університетські роки (1828-1830), повні внутрішнього занепокоєння і метання, виявилися в духовному формуванні композитора досить значними. Із самого початку його жагучий інтерес до музики, літературі, філософії вступив у гострий конфлікт з академічною рутиною. У Лейпцизі він почав займатися у Фрідріха Вика, гарного музиканта і фортепианного педагога.
У 1830 році Шуман уперше почув Паганини і зрозумів, які грандіозні можливості закладені у виконавському мистецтві. Під враженням гри великого артиста Шуманом опанувала спрага музичної діяльності. Тоді, навіть не маючи керівника по композиції, він прийнявся за твір. Прагнення створити виразний віртуозний стиль викликало згодом до життя "Етюди для фортепіано по Каприсах Паганини" і "Концертні етюди по Каприсах Паганини".
Перебування в Лейпцизі , Гейдельберзі (куди він перевівся в 1829 році), поїздки у Франкфурт, Мюнхен, де він познайомився з Гейне, літня подорож по Італії - усе це дуже розширило його загальний кругозір. Уже в ці роки Шуман гостро відчув непримиренне протиріччя між передовими суспільними устремліннями і реакційною сутністю німецького міщанства.
У 1830 році щиросердечний розлад композитора, змушеного займатися юриспруденцією, привів до того , що Шуман залишив Гейдельберг і його академічне середовище і знову повернувся в Лейпциг до Вику, щоб цілком і назавжди присвятити себе музиці.
Роки, проведені в Лейпцизі (з кінця 1830 до 1844), найбільш плідні у творчості Шумана. Він серйозно зашкодив руку, і це позбавило його надії на кар'єру віртуозного виконавця. Тоді весь свій видатний талант, енергію і пропагандистський темперамент він звернув на композицію і музично-критичну діяльність.
Швидкий розквіт його творчих сил дивний. Сміливий, самобутній, закінчений стиль його перших добутків здається майже неправдоподібним. "Метелика " (1829-1831), варіації "Abegg" (1830), "Симфонічні етюди" (1834), "Карнавал" (1834-1835), "Фантазія" (1836), "Фантастичні п'єси" (1837), "Крейслериа інших добутків 30-х років для фортепіано відкрили нову сторінку в історії музичного мистецтва.
На цей ранній період приходиться також майже вся чудова публіцистична діяльність Шумана.
У 1834 році, при участі ряду своїх друзів (Л. Шунке, Ю. Кнорр, Ф. Вик), Шуман заснував "Новий музичний журнал". Це було практичним здійсненням мрії Шумана про союз передових художників, названому їм "Давидовым братерством" ("Давидсбунд"). Основна мета журналу полягала в тому, щоб, як писав сам Шуман, "підняти упале значення мистецтва". Підкреслюючи ідейність і прогресивний характер свого видання, Шуман постачив його девізом "Молодість і рух ". А як епіграф до першого номера обрав фразу із шекспірівського твору: "...Лише ті, хто прийшли подивитися веселенький фарс, будуть обмануті".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Роберт Шуман

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок