Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Диригування хором на твір “Подоляночка”

Диригування хором на твір “Подоляночка”

Назва:
Диригування хором на твір “Подоляночка”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,75 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
Диригування хором на твір “Подоляночка”


Андрій Миколайович Кушніренко народився 17.10.1933 р. в селі Великі Загайці тепер Шумського району Тернопільської області. Кушніренко А.М. – український хоровий диригент, народний артист УРСР (з 1973 р.). В 1962 р. закінчив Львівську консерваторію, відтоді – художній керівник і головний диригент Буковинського ансамблю пісні і танцю. А.М.Кушніренко – автор одноактної народної опери “Буковинська весна” (1968 р.), вокально-хореографічних композицій, хорових творів, обробок народних пісень. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Історія розвитку кожної нації – це історія виникнення певних традицій, в котрих яскраво втілюються особливості поглядів на світ, на природу. Традиції та звичаї – це не відокремлені явища в житті народу, це – втілені в дію світовідчуття. Безпосереднім виявом традицій у повсякденному житті – це зразки народної творчості: казки, легенди, обряди та ігри.
Одним із найяскравіших прикладів традицій в українській культурі є дивовижні, сповнені зрозумілим, але часом і потаємним смислом народні пісні. Вони проявляються в усіх сферах народного життя.
Святкування приходу весни поширене у різних народів. Стародавні населення Європи весняним співом і обрядом надавало магічного значення: кличучи весну, вірили що заговірні формули і ритуальні дії сприяють швидкому пробудженню природи.
Істотна риса веснянок – їх зв’язок з рухом, з танцем. Велике місце рухи займають і в інших календарно-обрядових дійствах – русальських, купальських, петрівчаних іграх і хороводах. Однак, такого розвитку танків, як у веснянках, не зустрічається ніде. На це є своє пояснення: рух в природі, що оживає, переливається у танок. Разом з тим хороводи не просто були уособленням радісного почуття, але й символізували намагання виконавців власними діями сприяти бурхливому розквіту природи. Таким був первісний підтекст весняних обрядів і пісень. З плином часу магічні елементи слабнули й вивітрювалися, і зустріч весни перетворилася у звичайні молодіжні свята з іграми і танками.
Весняні танки та ігри – найбільша група творів, вона об’єднує східноукраїнські веснянки та західноукраїнські гаївки. Їх типова ознака – нерозривна єдність наспіву, тексту, руху (танець, крок, біг), виконання (насильний звук, строга обрядова манера, приуроченість, колективність общинно-ритуального характеру). Такий поглиблений синкретизм був властивий первісному мистецтву, у веснянках він зберігся найкраще через їх ігрові форми.
Ось один з описів виконання веснянок, зроблений в минулому столітті: “Веснянки відрізняються від усіх інших пісень приспівом, на зразок гукання, що звучить дуже красиво, коли пісня лунає в лісі, пронесеться весняним розливом і відгукнеться далеким відлунням... Усі молоді дівчата збираються у вечері, закінчивши роботу, і стають групами на березі річки чи озера, то за селом на площадці, а іноді на узвишші; ці групи стають на далекій відстані одна від іншої, коли одна група закінчує свій куплет і ледь згасне її остання нотка, - тоді в далині інша група продовжує свій куплет. Таке розспівування веснянок вносить у них назву весну гукати.”
Вже в ХІХ столітті “гуканкам” перестали надавати чарівного значення. Зараз в їх збереженні видно тільки наслідування традиції а також знаходить вияв розбуджений весною радісний настрій.
Танкові та ігрові веснянки мають порівняно із закличними виражено моторний характер. Якщо в закличних основну суть становлять темброво-інтонаційні штрихи, то в танках на перший план виувається ритм у його єдності з танцювальними рухами та грою.
Різновидів кругових танців досить багато. Вони відрізняються за кількістю учасників, за змістом, за наспівом, за темпом, деякі з них поєднуються з грою у “третього лишнього”, закінчуються “ловами”, біганиною, до гри можуть підключатися хлопці.
Весняна обрядовість пройшла багатотисячолітній шлях розвитку, тому закономірно, що в тематиці пісень або в ігрових фігурах спостерігається відлуння багатьох минулих епох.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Диригування хором на твір “Подоляночка”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок