Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Хоровий твір “На човні”

Хоровий твір “На човні”

Назва:
Хоровий твір “На човні”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з музики:
Хоровий твір “На човні”
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ТВІР
Хоровий твір “На човні” написав обробку О.Свєшніков. Це неаполітанська народна пісня для мішаного хору а capella. Форма твору – куплетна. На український текст є переклад В.Підпалого
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРА ТВОРУ
Музику на твір “На човні” написав О.Свєшніков. Відомостей про нього мало, але відомо, що Свєшніков Олександр Васильович – радянський хоровий диригент і музичний діяч. В 1913 р. закінчив музично-драматичне училище Московської філармонії, де займався по музично-теоретичним предметам, у А.Н.Корещено, а також у Б.Л. Яворського в московській Народній консерваторії. З 1909 р. викладав хорове мистецтво в школах Москви.
В 1921-23 рр. організатор дитячого хору самодіяльності на Україні, керівник хорової капели в Полтаві.
В 1928-36 рр. – художній керівник організованого іменного вокального ансамблю.
Свєшніков – один із найбільших представників радянської хорової культури, першокласний майстер хорового диригування.
Його творчість визначено тонким розумінням природи російського мелосу. Видатний інтерпретатор російської класики, в тому числі М.С.Березовського, Д.С. Бортнянського.
В програму Свєшнікова входять також великі твори А.Вівальді, Й.С.Баха.
Зробив обробки для хору багатьох українських пісень.
В 1944-74 викладав в Московській консерваторії (1944-48 – декан диригентсько-хорового факультету. З 1946 – професор. В 1948-74 – ректор). Серед його учнів В.Н.Мінін, А.А. Юрнов.
Був почесним членом Королівської академії музики (Великобританії). Автор багатьох статей про музичне мистецтво.
ЛІТЕРАТУРНИЙ ТЕКСТ
Хоровий жанр твору – хоровий твір без супроводу. В творі “На човні” відтворено картину далекого берега вкритого серпанком біля якого колишиться човен із парою закоханих. Прості, зримі відтворені образи постають із гармонійних почуттів людини. Сила емоційного впливу твору – в природності і рельєфності малюнка, в його світлому настрої.
Тема твору – змалювання краси природи.
Ідея твору – Розкриття неосяжних мрій, куди хотілося б податися на човні.
Образи – човен, образ природи.
Форма викладу – віршована.
МУЗИЧНО-ВИРАЖАЛЬНІ ЗАСОБИ
Жанр твору – лірична пісня.
Форма твору - куплетна (куплети)
ХАРАКТЕР МЕЛОДІЙ ТВОРУ
Мелодія пісні наспівна, з розвитком інтонаційної будови. В даному хоровому творі текст є джерелом музичних образів, яким композитор відтворює його зміст. Отже, текст і музика є одне нероздільне ціле, вони одно одне доповнюють і дають можливість слухачеві зрозуміти художні образи музичної мови композитора. Виходячи із стало barcarolla, в якому написаний даний твір, звідси випливає характер мелодії: наспівний, задушевний, спокійний.
Голосоведіння: хвилеподібне, плавне, низхідне, стрибкоподібне.
Характер: пісня виконується з рухом.
МЕТРОРИТМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Характерний такий ритмічний рисунок.
ЛАДОТОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Основна тональність твору As-dur. (Ля-бемоль мажор). Вона надає творові світлого мажорного звучання. На протязі усього твору відхилень у іншу тональність немає.
Фактура твору – (гомофонна-гармонічна з елементами імітаційної поліфонії.
Фактура не є складна, так як це хор а cаpella.
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ФАКТУРИ ЗІ МІСТОМ ТВОРУ
В творі “На човні” композитор О.Свєшніков для глибокого відображення змісту слів та виведення основного музичного образу користується різними виражальними засобами: композитор використовує гомофонну фактуру, для змалювання картини природи. Використовує відповідний метро ритм, темп, тональний план, гармонію, музичну будову, та ін...
Основний тематичний матеріал є найважливішим компонентом з усіх засобів музичної виразності, що глибоко розкриває зміст твору. Він вражає своєю зображальністю: легко, наспівно. Важливими музично-виражальними засобами у творі є динаміка.
Використовується також багато метро ритмічних, темпових, гармонічних контрастів, які відтворюють словесний зміст твору. Повільний темп треба віднести до умов, які сприяють настроюванню акорду, бо як для диригента, так і для співаків зручніше зосередити свою увагу на точності звучання акордів, якщо вони йдуть один за одним порівняно повільно.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Хоровий твір “На човні”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок