Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Робота керівника хору над хоровою партитурою

Робота керівника хору над хоровою партитурою

Назва:
Робота керівника хору над хоровою партитурою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,84 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат з Хорознавства.
Тема: “Робота керівника хору над хоровою партитурою.
Перш ніж розпочати розучування музичного твору з хором, диригент повинен сам добре його вивчити.
Він повинен чітко уявити собі, всі етапи, які пройде хорова партитура від виучування нотного і літературного тексту до моменту виконання його на естраді.
Робота диригента над партитурою хорового твору. Отже, має два періоди: перший – попереднє вивчення партитури диригентом особисто і другий – розучування даного твору з хором.
Щоб засвоїти музику виучуваного втору, треба не тільки знати музичний і літературний текст втору, дуже корисно також познайомитися з творчістю цього композитора. Необхідно засвоїти стиль, способи письма, творчий напрямок автора. До музично-теоретичного аналізу втору слід братися лише після детального вивчення його літературного тексту. Музично-теоретичний аналіз повинен містити в собі музично-тематичний розгляд твору, установлення звязку музичного і літературного текстів, розгляд музичної форми, ладотонального плану, метру і ритму, визначення темпу чи темпів, докладне ознайомлення з гармонією та голосоведеням, установлення цезури між музичними фразами даного твору і т.д.
Після цього музичний твір слід вивчити з погляду вокально-хорового. Вокально-хоровий аналіз повинен торкнутися всіх сторін цієї специфіки. Сюди належить: вивчення вокальних особливостей кожної партії - обсяг, діапазон, теситура, ступінь використання кожного голосу, труднощі інтонування з погляду інтервального і ритмічного. Коли буде зроблений музично-теоретичний і вокально-хоровий аналіз диригент хору повинен визначити план художнього виконання втору, проаналізувати зміст літературного тексту та його зв’язок з музикою, визначити темпи, динамічні відтінки, способи виконання, продумати музичне фразування, визначити способи диригування... І нарешті диригент повинен скласти план репетицій. Цим завершується вивчення партитури диригентом.
Основною формою роботи над хоровою партитурою є гра на фортепіано. Зрозуміло, що не кожний зможе при цьому охопити всі лінії партитури. Програвання партитури навіть тоді корисне, коли твір знайомий диригентові. Грати слід два-три рази повністю від початку до кінця, пропонуючи співакам стежити по нотах, і намагатися почуту свою партію. Підтримка фортепіано на 1-их порах обов’язкова.
До однієї з основних форм роботи над партитурою диригування.
Диригування – це керування виконанням музичним твором. Слід додати, що диригент повинен бути точним, старанним і вимогливим.
Диригент повинен з усією пильністю намагатися вгадати і відчути наміри автора.
Тема: Робота керівника хору над хоровою партитурою.
Тема: Ансамбль і його види.
Ансамбль – фр. слово. Ансамблевий хор повинен складатися з 12-ти л.дей.
Приблизна однотембровість.
Культура співаків.
Нюанс – це умови, настільки зрозумілі, що пояснення не потребують. Дуже часто нюанс є вирішальним у хоровому звучанні.


Література.
А.Анісімов. Диригент, хормейстр.
Питання диригентської майстерності.
Пігров. Керування хором.
Г.О.Дмитревський. Хор. Керування хором.


План.
Робота диригента над хоровою партитурою.
Вивчити музичного твору з погляду ви кально-хорового.
План і аналіз твору диригентом.
Гра на фортепіано – основна форма роботи над хоровою партитурою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Робота керівника хору над хоровою партитурою

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок