Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Класифікація сучасної бальної хореографії

Загрузка...

Класифікація сучасної бальної хореографії

Назва:
Класифікація сучасної бальної хореографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,93 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Класифікація сучасної бальної хореографії


Глибинні зміни, що відбуваються в суспільному житті після набуття Україною незалежності, привели до появи незнаних раніше суб?єктів господарювання, діяльність яких пов?язана з новими формами культурно-дозвіллєвої діяльності, задоволенням нових потреб.
Розширення міжнародних контактів у сфері культури, ділової діяльності, необхідність спілкування із зарубіжними партнерами по бізнесу обумовило необхідність опанування різними верствами населення бальним танцем та міжнародним світським етикетом.
Участь українських танцюристів у різноманітних міжнародних конкурсах виконавців бальних танців, майстрів мистецтв та художніх колективів, активна гастрольна та фестивальна діяльність за кордоном спонукали до обміну інформацією та досвідом роботи між вітчизняними та зарубіжними митцями.
Все це сприяє розширенню танцювального репертуару за рахунок залучення до нього кращих зразків бальної хореографії, що презентують різні країни світу, збагачуючи танцювальну культуру яскравими здобутками та надбаннями людства.
Сучасна бальна хореографія налічує в своєму активі значну кількість зразків, різних за формою, стильовими ознаками виконання, що відповідають ментальності країни, танцювальна культура якої лягла в їх основу.
Для поліпшення планування навчальної, творчої та виховної роботи в колективі, формуванні його репертуару пропонується класифікація бальної хореографії, яка склалася в практиці проведення різноманітних заходів дозвіллєвого, змагального та сценічного спрямування. Згідно цієї класифікації сучасна бальна хореографія розподіляється на чотири основні групи.
До першої групи входять танці, які умовно можна назвати класичною спадщиною бальної хореографії. Дана група в свою чергу складається із трьох підгруп, сформованих у першій половині ХХ століття. До першої підгрупи відносяться бальні танці на класичній основі: фігурний вальс, міньйон, падеграс, падепатинер та інші, за основу лексики яких взяті рухи класичного танцю, адаптовані до умов побутового танцювання. До другої підгрупи відносяться бальні танці на характерній основі: полька, полонез, краков’як, мазурка, угорка та інші, за основу лексики яких взяті рухи народного танцю, стилізовані в академічній манері. До третьої підгрупи відносяться танці стилю «ретро»: блюз, чарльстон, бугі-вугі, рок-н-ролл, вальс –бостон, аргентинське танго, квадратна румба та інші, за основу лексики яких були взяті рухи вільної пластики початку 20-х років із використанням нетрадиційних на той час прямих та загорнутих позицій, розслаблених колін, розкутої манери танцювання «ходіть, як вам подобається», яка прийшла з Америки.
Необхідність збереження танців класичної спадщини в сучасному бальному репертуарі обумовлюються слідуючими причинами. По-перше, вони являються найбільш яскравими зразками періоду зародження та формування міжнародної програми, загальновизнаної у більшості країн світу, перехідною ланкою від усталених традиційних танцювальних форм, що склалися протягом кількох століть, до новітніх авангардистських різнохарактерних течій і тенденцій, що з’явилися у другій половині ХХ ст. По-друге, їх вивчення готує базу для успішного засвоєння наступних - сучасних зразків бальної хореографії, які потребують універсальної підготовки м?язів. По-третє, зразки першої та другої підгруп являються, по суті, етикетними танцями, в яких закріплюються основні принципи світського етикету, взаємовідносин між чоловіком та жінкою в культурно-дозвіллєвій діяльності.
До другої групи входять бальні танці, створені на основі стилізації та сучасної інтерпретації народних хореографічних зразків до умов побутового застосування. В свою чергу дана група складається із трьох підгруп. До першої підгрупи відносяться вітчизняні бальні танці на фолькоснові: гуцулка, ятраночка, закарпатський бальний, український ліричний, бальний гопак та інші, за основу лексики яких взяті рухи народних хореографічних зразків того чи іншого регіону України, стилізовані до умов бального танцювання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Класифікація сучасної бальної хореографії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок