Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Хоровий спів. загальні відомості

Хоровий спів. загальні відомості

Назва:
Хоровий спів. загальні відомості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,72 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Хоровий спів. загальні відомості


Хор. Хором називається колектив співаків, що виконує хоровий твір. Мелодія кожного голосу (кожна хорова партія) виконується в хорі обов'язково групою співаків (як мінімум трьома). Це відрізняє хор від різного виду вокальних ансамблів (дуетів, тріо і т. д.), в яких кожна партія доручається тільки одному виконавцеві.
Хорові колективи виконують твори як із супроводом інструментів (фортепіано, баяна, інструментального ансамблю, оркестру), так і без супроводу. Найдосконалішою формою хорового виконавства є хоровий спів без супроводу — а-капела.
Типи хорів. Хори поділяються на два основних типи: однорідні і змішані. До однорідних належать хори чоловічі, жіночі й дитячі. Змішаним хором називається хор, в якому чоловічі голоси об'єднані з жіночими або дитячими. Як однорідні, так і змішані хори бувають одно- і багатоголосні. Розподіл співаків за голосами (хоровими партіями) провадиться у відповідності з природою голосів співаків, що складають хор. Як серед чоловічих і жіночих, так і серед дитячих голосів зустрічаються голоси високі й низькі. Група високих голосів у дитячому і жіночому хорах складає партію сопрано Високі дитячі голоси іноді називають дискантами., група низьких голосів — партію альтів. У чоловічому хорі група високих голосів складає партію тенорів, а низьких голосів — партію басів.
Отже, в будь-якому однорідному хорі є дві основні партії — партії сопрано та альтів (в жіночому і дитячому хорах) або партії тенорів і басів (в чоловічому хорі). Змішаний хор має чотири основні партії — сопрано, альтів, тенорів та басів.
Багато хорових творів написано для однорідних хорів — більш як двоголосних і змішаних — більш як чотириголосних. Для виконання таких творів основні партії в свою чергу поділяють на групи 1-х і 2-х. Перше сопрано, альти, тенори та баси— це більш високі голоси даної групи; друге сопрано, альти, тенори та баси — голоси більш низькі.
Діапазон голосів. іКожен співак може відтворювати голосом певний ряд звуків, який складає діапазон (звуковий обсяг) даного голосу. Ряд середніх звуків діапазону відтворюється звичайно легко, вільно. Крайні верхні і крайні нижні звуки відтворюються з деяким зусиллям, і ними користуються порівняно рідко. Кожна хорова партія має також певний діапазон. Нижче наводяться діапазони хорових партій, що мають найкращу звучність і тому найчастіше використовуються в хорових творах.
Ансамбль Ансамбль (франц.) — разом.. Ансамбль у хоровому співі — це злитість за силою і тембром- окремих голосів у хорових партіях і зрівноваженість у звучності між партіями в хорі. Ансамбль є найважливішим елементом хорової звучності, без якого неможлива повноцінна передача змісту хорового твору. Виконання музичного твору хором вимагає від співаків цілковитої узгодженості, співаки повинні «зливатися» у звучності з іншими співаками своєї партії і знаходити правильне співвідношення звучання свого голосу з ансамблем всього колективу. Співвідношення між партіями хору в різних хорових творах буває різним: у випадку однакового значення всіх хорових партій між ними досягається цілковита врівноваженість, у випадку ж наявності однієї головної, ведучої партії, ця партія повинна виділятись. Урівноваженість голосів за силою і тембром називають іноді відповідно динамічним і тембровим ансамблем. Крім цих видів ансамблю, говорять ще про ритмічний ансамбль у хорі, який полягає в точному виконанні всіх тривалостей і одночасному переході від однієї тривалості до іншої. Для досягнення досконалого ансамблю в хорі необхідні, крім згаданого, точне інтонування кожним співаком своєї мелодії і чітка одночасна вимова всіма виконавцями літературного тексту.
Хорошого ансамблю в хорі можна домогтися тільки при умові оволодіння співаками певною сумою вокально-хорових навиків— навиків співацького дихання, звукоутворення, строю, дикції. Без засвоєння кожним співаком мінімуму вокально-хорових навиків усі старання з боку співаків і диригента добитись правильного, виразного виконання хорового твору будуть марними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Хоровий спів. загальні відомості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок