Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> М. А. Римський-Корсаков (1844—1908 pp.)

М. А. Римський-Корсаков (1844—1908 pp.)

Назва:
М. А. Римський-Корсаков (1844—1908 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,24 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
М. А. Римський-Корсаков (1844—1908 pp.)


Микола Андрійович Римський-Корсаков народився 1844 р. в стародавньому місті Тіхвіні, Новгородської губернії. Ще в дитинстві він полюбив природу, старовинні народні обряди, які збереглися в місті. Ці дитячі враження були відбиті згодом в його творчості. З раннього дитинства Римський-Корсаков виявив музичні здібності. Шести років він почав вчитися гри на фортепіано, а в одинадцятирічному віці вже пробував самостійно писати музику. У 1856 р. Римський-Корсаков вступив у морський корпус в Петербурзі, але й тут занять музикою не припиняв. Він відвідував концерти і опери. Особливо йому подобалися опери М. І. Глінки.
Один з його викладачів, Канілле, хороший музикант і педагог, поглибив його любов до музики, особливо до російської, і значно розширив музичний світогляд юнака ґрунтовним ознайомленням з різноманітною музичною літературою. Микола Андрійович згодом тепло про нього згадував: «Неоцінима для мене людина»; «Канілле відкрив мені очі на багато чого. З яким захопленням я узнав від нього, що «Руслан і Людмила» дійсно краща опера в світі, що Глінка великий геній...».
У 1859 р. Канілле познайомив свого учня з Балакірєвим. З цього часу почалася дружба Римського-Корсакова з Балакірєвим та його гуртком — Кюї, Бородіним, Мусоргським і Стасовим.
Під впливом спілкування з талановитими передовими російськими музикантами Римський-Корсаков все більше захоплюється музичним мистецтвом. В цей час він написав першу частину скерцо і фінал своєї першої симфонії. Проте незабаром йому довелося надовго відірватися від музики. У 1862 p., після закінчення корпусу, він повинен був зробити кругосвітнє плавання на навчальному судні. На цей час він настільки був захоплений музикою і спілкуванням з своїми друзями, що перспектива тривалої розлуки його дуже лякала. Проте відмовитись від плавання він не міг. Ця подорож хоч і відірвала юнака від музичних занять майже на 3 роки, але все ж справила благотворний вплив на нього в іншому відношенні. Він багато читав, поповнював свою освіту, вивчав іноземні мови.
Серед екіпажу корабля були революційно настроєні люди, з якими Римський-Корсаков зблизився. Більшість же офіцерів зразу відштовхнула його своєю обмеженістю і пустотою. Саме цей період визначив його дальший розвиток як передової людини.
Під час подорожей Римський-Корсаков набрався багато вражень від природи. Образи моря займають згодом велике місце в його творчості.
Весною 1865 р. Римський-Корсаков повернувся до Петербурга, до своїх друзів і знову з захопленням віддався заняттям музикою. В найближчі роки він написав ряд значних симфонічних творів і романсів, серед яких важливо відзначити симфонічну картину «Садко» на сюжет билини і 2-гу симфонію «Антар». Уже в цих творах виявляються характерні риси творчого обличчя Римського-Корсакова: любов до народної тематики і мелодики («Садко»), інтерес до країн Сходу («Антар»), програмність, казковість і фантастика.
В кінці 60-х років Римський-Корсаков приступив до праці над своєю оперою «Псковитянка» на сюжет історичної драми Мея. Вибір цього сюжету, безперечно, пов'язаний з піднесенням громадської думки в 60-х роках. В цей час Мусоргський пише свою музичну народну драму «Борис Годунов». В сезоні 1872— 1873 pp. опера «Псковитянка» користувалася великим успіхом, особливо в демократично настроєної молоді.
В цей час відбувалася важлива подія в житті Римського-Корсакова—його запросили в Петербурзьку консерваторію на посаду викладача інструментовки і практичного писання музики. Хоч Римський-Корсаков почував себе недостатньо підготовленим, він все-таки прийняв цю пропозицію. Працюючи на педагогічній роботі, він посилено вивчав музичну теорію і працював над своєю композиторською технікою. Незабаром він зайняв додатково посаду інспектора духових оркестрів морського відомства, і ця робота дала змогу йому грунтовно вивчити духові інструменти.
З 1874 р. Римський-Корсаков стає замість Балакірєва директором безплатної музичної школи і диригентом її концертів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: М. А. Римський-Корсаков (1844—1908 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок