Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Аналіз хорового твору„Господи, помилуй нас”сл. і муз. Т. Петриненка

Аналіз хорового твору„Господи, помилуй нас”сл. і муз. Т. Петриненка

Назва:
Аналіз хорового твору„Господи, помилуй нас”сл. і муз. Т. Петриненка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аналіз хорового твору
„Господи, помилуй нас”
сл. і муз. Т. Петриненка
"


Господи ,помилуй нас" - це пiсня-молитва створена українським поетом, спiваком i композитором Тарасом Петриненком. Вiн - син вiдомої спiвачки Дiани Петриненко.Виxовувався в сiм'ї, де любили i шанували музичне мистецтво. Навчався Т.Петриненко в Київськiй консерваторiї по класу композицiї.По закiнченнi консерваторiї cпiвав в Краснознаменному ансамблi пiснi i танцю. Зараз Тарас Петриненко працює в жанрi популярної музики. Є керiвником вiдомого на Українi i за кордоном гурту "Гроно". Працює Т.Петриненко в пiсенному жанрi. Написав багато пiсень патрiотичного характеру. Вiн є автором багатьох вiдомих пiсень, таких як "Україна","Не забувай мене ніколи",та iншi.
Пiсня "Господи помилуй нас" написана в 1998 роцi в зв'язку з референдумом i була присвячена незалежностi України. Центральним iдейним моментом твору є прохання до Бога зберегти Україну i помилувати iї багатостраждальний народ.
Головною метою створення цiєї пiснi-молитви було-втiлити в людей вiру в те ,що Україна попри всi негаразди, буде жити, зростати i розвиватися ,бо украiнцi - сильний, нездоланний народ, що зазнав багато лиха i горя, але з допомогою Господа все пережив i подолав. Таким чином, в цiй пiснi яскраво виражено
патрiотичний характер.
Твiр написаний для хору i мiста. Солiст виконує перших два куплети, хор-приспiви i третiй куплет, перша частина якого виконується в унiсон, а другу-мелодiю веде солiст, а хор в цей час спiває вокалiз, що гармонiчно пiдтримує мелодiю.
Музичний текст всюди вiдповідає характеру лiтературного тексту. Мелодiя звучить пiднесено, схвильовано. Розвиток вiдбувається поступово. Викладена в основному восьмими тривалостями, зустрiчаються шiстнадцятi, четвертнi, половиннi. Синкопований ритм придає в деяких мicцях схвильований настрiй.
Кожна наступна фраза наближае до загальної кульмiнацiї точки куплету. Скрiзь вона припадає на слова "Боже, Украiну збережи".
Кожен раз в кiнцi приспiву на f звучать i слова "Господи, помилуй нас". І лише в заспiвi 3-го куплету пiсля кульмiацiї "Боже, Украiну збережи” вони звучать на динамицi рр.
Цей динамiчний перехiд здiйснюється на цiй нотi, яка триває увесь такт i до першої долi наступного такту хористи переходять на ланцюговому диханнi:
Загальна кульмiнацiя твору припадає на кiнець приспiву останнього куплету i виконується на ff.
Розмiр твору - 4/4 залишається незмiнним вiд початку до кiнця. Складностi ритмiчного малюнку зводяться до використання в деяких мiсцях синкопованого ритму, дуже частим є явище полiритмiї:
Твiр написаний в куплетнiй формi. Куплет являє собою два перiоди квадратної будови по 8 тактiв. Кожний перiод, в свою чергу, складається з двох речень по 4 такти (перше речення - тональне, друге-закінчується домiнантовою гармонією, третє має модулюючий характер, а четверте - це повернення до основної тональностi - D-dur).
Приспiв являє собою однотональний перiод з 8 тактiв.
Фактура викладу мiшана.
В 20-24-му т. фактура полiфонiчна (iмiтацiя, тобто перекличка теми в сопрано, баса i тенора):
В 35-36-му тактi фактура викладу гармонiчна :
В 37-32-му тактах фактура гомофонно-гармонiчна:
В даному творi акомпанімент не вiдтворює мелодiю,а лише гармонiчно пiдтримує її:
Твiр"Господи,помилуй нас" - написаний для повного мiшаного хору (4-голосного).
Дiапазон хору: d великої - f другої. Діапазон S:Е I-f 2; діапазон А: h малої-d-2; дiапазон Т: d малої -d-1; дiапазон B: а-великої-d-1.
Прийом divisi використаний в останнiх 3-х тактах твору в сопрановiй та теноровiй партiях:
Мелодичний стрiй
Мелодичний стрiй партiї сопрано.
Сопрано починають спiвати в 20 тактi, в основнiй тональностi D-dur з квiнтового тону, який в D-dur потрiбно спiвати обережно, пiдтягуючи квінтовий тон тональностi.
В 21 тактi з'являється аis, що свiдчить про вiдхилення в h-moll. Звук ais слiд пiдтягувати, ближче до звука h.
В 22 тактi з'являється спочатку в низхiдному русi h-e #, як основний тон альтерованого септаккорду II ступеню, спiвати його потрiбно пiдтягуючи вгору:
В 25-26 тактах мелодiя сопранової партiї розвивається своєрiдно, вiд плавного руху скачкоподiбного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз хорового твору„Господи, помилуй нас”сл. і муз. Т. Петриненка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок