Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Слухання музики

Слухання музики

Назва:
Слухання музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,45 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Слухання музики


Одним з важливих завдань музичного виховання в школі ? підвищення загальної музичної культури дітей, розширення їх музичного світогляду. Цьому сприяє ознайомлення не тільки з піснями, які діти самі співають, але й з іншими піснями, іноді непосильними для виконання дітьми, але доступними їх сприйняттю. Крім того, діти слухають у виконанні вчителя або в грамзаписі інструментальні твори.
Слухаючи музику, учні знайомляться з творами як російських, так і зарубіжних класиків, а це сприяє вихованню їх художнього смаку.
Учні люблять слухати музику. Цей вид занять урізноманітнює урок співу, робить його змістовнішим, допомагає прищепити любов до музики, підготувати культурного слухача.
Музика, яку слухають діти, повинна відповідати тим самим вимогам, що й пісні, які розучуються учнями. Доступність музики визначається насамперед її змістом, близькістю її тематики дитячим інтересам. Доступність музики у молодшому віці визначається і обсягом музичного твору та його змістом. У дітей молодших класів вистачає уваги тільки на те, щоб прослухати коротку п'єсу або пісню, яка триває не більше одної, максимум півтори хвилини. Поступово обсяг уваги розширяється, створюється навик уважно слухати музику протягом довшого часу.
Досвід показує, що найкраще і найлегше з інструментальної музики сприймається музика танцювальна (сюди входять і марші), сюжетна і музика пісенного складу з простою, ясною мелодією, що добре запам'ятовується.
Саме на цих началах побудований «Дитячий альбом» Чай-ковського. В ньому ми знаходимо музику танцювального характеру (полька, вальс, мазурка), п'єси зображального («Жайворонок», «Гра в коней») і пісенного характеру («Старовинна французька пісня», «Неаполітанська пісня» і т. д.). Всі згадані п'єси коротенькі за розміром і тематика їх пов'язана з дитячими інтересами.
У III і IV класах музичні твори трохи ускладнюються як за обсягом, так і за змістом. Якщо в І і II класах учитель знайомить дітей здебільшого з творами, написаними спеціально для дітей, то в III і IV класах використовуються і деякі твори для дорослих. Якщо, наприклад, у молодших класах діти слухають твори з «Дитячого альбома», то в III і в IV класах вони слухають і уривки з балетів Чайковського.
Знайомлячи учнів з творами видатних композиторів, учитель коротко розповідає дітям про їх життя, про цікаві епізоди з їх дитинства.
Бесіда про музику. Велике значення мають пояснення вчителя до твору, які допомагають сприйняти цей твір, роблять його сприйняття яскравішим і глибшим. Пояснення повинні викликати інтерес до виконуваної музики, зосередити на ній увагу.
Необхідно пам'ятати, що пояснення до музики повинні бути короткими, не заслоняти її собою.' Важливо розвинути спостережливість у дітей, уважне і свідоме ставлення до того, що вони слухають, але при цьому не слід заважати їх безпосередньому емоціональному сприйняттю. Треба пам'ятати, що в результаті здобутих знань і навиків діти мають полюбити музику, слухання музики повинно давати їм радість.
У шкільній практиці пояснення вчителя іноді хибує не тільки багатослів'ям, але й тим, що вчитель намагається фантазувати з приводу змісту виконуваних творів без достатніх "для цього даних, без вказівок автора. Це найчастіше стосується творів інструментальних і головним чином творів зображального характеру. Звичайно, це приводить до грубого, спрощеного тлумачення, а іноді і до перекручення задуму автора.
Учитель говорить дітям про загальний характер твору, якщо він яскраво виражений, і потім показує, якщо це знову-таки в даному випадку ясно і доступно, яким чином композитор виразив свій задум. Наприклад, ми співаємо дітям яку-небудь колискову пісню. Спочатку треба пояснити, що означає це слово, а потім, виходячи з цього, з'ясувати її характер — спокійний, ніжний, лагідний. Як же цей характер пісні виражений у композитора? З'ясовуємо, що мелодія пісні в нього плавна, досить повільна, тиха. Ця маленька розмова, в якій діти беруть жваву участь, може бути проведена до виконання пісні або після виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Слухання музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок