Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Прокоф’єв Сергій Сергійович - творчість

Прокоф’єв Сергій Сергійович - творчість

Назва:
Прокоф’єв Сергій Сергійович - творчість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,23 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Прокоф’єв Сергій Сергійович - творчість
(1891—1953)


“Краса – простота, красивість - різнобарв’я”. До художніх основ музичної мови кращих тв. к-ра дуже точно підходять сл. Белінського: “... Простота є необхідна умова худ. тв., по своїй суті відкидаючи всілякі заг. прикраси, всіляку вишуканість. Простота є краса істини”.
По суті Прокоф’єв розвивав відому думку про те, що історія не повинна бути такою, що кожен крок її можна було передбачити. Так почав викристалізовуватися в важких творчих експериментах його компенсації складного простим. В цьому присутні – одна з важливих причин популярності багатьох складних творінь П.
Прокоф’євське новаторство – це не лише використовування нових засобів і небувалих прийомів, але і - в ще більшій мірі – новизна самого використання старих засобів і традиційних прийомів, оновлення самих жанрів, а де-не-де новіть формі, тобто синтез традицій і новаторства в сфері мови. Таким, наприклад є переінтонування Прокоф’євим знайомих інтонацій, що утворює зміщення звичних парових опор. Іноді навіть просте перегрупування або трохи політичне переакцентування застарівши засобів виразності ств. Його музиці відчуття новизни, не обтяжуючи сприйняття. Саме принцип “оновлення традицій” дає ключ до розуміння того, чому його “плавання” з несподівано широкими, сміливими скачками органічно і природно співіснують з елементарним, незвичайно доступним прийомом і ясним оприділеним кадансуванням.
Слід пригадати в його творах співставлення типово колористичних ефектів гармонії (ефектів більш х-них саме для музики кінця ХІХ і початку ХХ ст.) з простими кадансами, часом елементарно-традиційними, навіть схематичними і ясними. Гармонічна сторона достить складна, смілива, навіть примхлива. В багатьох монументальних творах Прокоф’єва в форт. жанрі, здавалося би плавна і ясна мел. лінія, яка не рідко базується на простих опорах мажорного і мінорного тризвуків, як в класицизмі XVIII ст.
Таким також є зміст і співставлення його новаторської гармонії з класично ясною формою /Наприклад, в сонатах з їх чітким розрганиченням партій і розділів і традиційною послідовністю частин сонатного циклу в цілому. До речі, класичну сонатну форму Прокоф’єв ще в 1918 р. назвав в одному інтерв’ю “самою гнучкою формою в музиці”.
Однак співставлення складного з простим, характерне Прокоф’єву вже в самому початку його творчого шляху не приводило до механічного сумування різностильних прийомів вираження, а створювало їх нову якість. Так, в результаті органічного синтезування, взаємопроникнення, здавалося б у різностильових елементів створювалася нова стилістика, нова система виразності.
Вся музика Прокоф’єва насичена оптимізмом. Мається на увазі активне вольове стремління фортепіанної музики Прокоф’єва до світлої радості, сонячної юності як писав в книзі фортепіанні сонати П. Г. Орджонікідзе “Трагічний конфлікт між старим і новим, і лише дехто зумів з сутінків, катастроф і, потрясінь, насилля і переоцінки цінностей вирватися на зустріч градучому ”.
Не випадково Прокоф’єв так охоче втілював в своїй творчості образи дитинства; весняно-радісні, гармонічне бачення світу дітьми було близьке його художній натурі.
Таке здорове, світле, радісне сприйняття світу і життя, що звучало в музиці П., обумовило і оптимістичні концепції його монументальних творів для фортепіано-сонат і концертів, в першу чергу, активний, енергійний характер фіналів його циклічних творів.
Прокоф’євська творчість зокрема і сам характер і тип його обдарування, – невичерпне джерело світла. “...Прокоф’єв – сильний і мужній, світлий і радісний художник-виконавець і композитор... В ньому співає стихія світла і тепла, в ньому перетворилася сонячна енергія і звучить нескорена тяга до життя і боротьби за нього. Таким є Прокоф’єв-композитор і таким ж є Прокоф’єва-виконавецью по суті – це два напрямки одного джерела. І розділити їх нелегко”.
Курс взято чітко і прямо – пише В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прокоф’єв Сергій Сергійович - творчість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок