Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Шопен Фредерік-Франсуа

Шопен Фредерік-Франсуа

Назва:
Шопен Фредерік-Франсуа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,57 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Шопен Фредерік-Франсуа
єдина відома фотографія Ф.Шопена, .


Зміст
1 Біографія
1.1 Дитинство і юність
1.2 Кар'єра в Парижі
1.3 Шопен і Жорж Санд
1.4 Смерть і поховання
2 Творчість
2.1 Фортепіанні п'єси малих форм.
2.2 «Польські» жанри.
2.3 Великі форми.
2.4 Інші твори.
3 Твори
4 Посилання
5 Бібліографія


Фридерик Франсуа Шопен (Frйdйric-Franзois Chopin) ( - ) найвидатніший польский та піаніст. Уроджений Fryderyk Franciszek Chopin, приймає варіант "Frйdйric-Franзois" коли виїзджає з до у 20 років, і не повертається. Прізвище іноді пишеться Szopen в текстах.
Біографія
Дитинство і юність
Фрідерік Шопен народився в , ймовірно, 22 лютого, в Желязовій Волі під . Його батько Ніколма (Міколай) Шопен, французький емігрант, служив гувернером і шкільним вчителем; мати виховувалася в дворянській сім'ї. Вже дитиною Шопен проявив яскраві музичні здібності; у 7 років його почали учити грі на фортепіано, і в тому ж році був виданий складений їм маленький полонез соль мінор. Перші професійні уроки гри на фортепіано, отримав від віолончеліста Войцеха Живного (нар. 1756 у Богемії), що тривали з 1816 до 1822. Незабаром Шопен став улюбленцем аристократичних салонів Варшави.
Подальшим розвитком Шопена опікувався Вільгельм Вюрфель (нар. 1791 у Богемії). Цей відомий піаніст та професор Варшавської консерваторії давав Шопену цінні (хоча нерегулярні) уроки органної музики і можливо фортепіано. З 1823 по 1826, Шопен навчався у Варшавському ліцеї, де його батько був професором. Восени 1826, Шопен почав вивчати музичну теорію, фігурний бас, і композицію з Йозефом Ельснером (нар. 1769 у Сілезії) у . У він виїхав з Польщі до , перед тим як оселився у , де провів значну частину життя.
Кар'єра в Парижі
Шопен вперше відвідав на початку 1829, де давав концерт на фортепіано і отримав перші похвальні рецензії. Наступного року він повернувся до Варшави де давав прем'єру свого Концерту для фортепіано фа мінор у Національному Театрі 17 березня. 1831-го Шопен покидає Польщу і оселяється в . Він починає працювати над своїми першими скерцо і баладами, також починає перший зошит етюдів. Тоді ж у Шопена проявляється хвороба на , з якою композитор боротиметься все життя.
Початок і середина 1830-х у Парижі були плідним часом композитора. Він завершив свої найвідоміші роботи і регулярно давав концерти, що мали шалені відгуки. До 1838 Шопен став відомою людиною в Парижі. Серед його найближчих друзів був оперний композитор і художник . Його друзями також були композитори , і , і хоча він іноді критикував їх музику, Шопен присвятив їм деякі свої композиції.
Шопен і Жорж Санд
У 1836 Шопен попрямував до побачитися з батьками. Знаходячись в Марієнбаді, він захопився юною полькою Марією Водзіньськой. Проте їх змовини були незабаром розірвані. Осінню того ж року в Парижі він познайомився з видатною жінкою – баронесою Дюдеван, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом . Шопену було тоді 28 років, мадам Санд – 34. Їх союз продовжувався вісім років, причому велику частину цього часу вони провели в сімейному маєтку письменниці в Ноані.
Взимку 1838–1839, яка була прожита з Жорж Санд на Майорці () здоров'я композитора значно погіршилось. Поєднання поганої погоди з безладом в домашньому господарстві, мабуть, згубним чином подіяло на його вже зачеплені туберкульозом легені. У відносини Шопена з Жорж Санд остаточно зіпсувалися в результаті втручання музиканта у відносини його подруги зі своїми дітьми від першого шлюбу. Ця обставина, разом з прогресуючою хворобою, сповнювала Шопена чорною меланхолією. Останній раз він виступив в Парижі . Через вісім днів вибухнула революція, що повалила короля Луї Пилипа. Друзі композитора відвезли його до , де, вже дуже хворий, він грав у королеви Вікторії і дав декілька концертів – останній з них відбувся 16 листопада 1848.
Банкнота 5000 злотих з портретом композитора, 1982р.
Смерть і поховання
Через тиждень він повернувся до Парижа. Не взмозі більше давати уроки, Шопен вимушений був прийняти щедру допомогу від своєї шотландської шанувальниці Джейн Стірлінг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шопен Фредерік-Франсуа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок