Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> П.І.Чайковський ”Времена года”

Загрузка...

П.І.Чайковський ”Времена года”

Назва:
П.І.Чайковський ”Времена года”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
П.І.Чайковський ”Времена года”


План
Історія створення твору
Опис п’єс циклу
а) №1„У камелька”
б) №2„Маслєніца”
в) №3„Песне жайворонка”
г) №4”Подсежник”
д) №5„Белые ночи”
е)№6”Баркарола”
є)№7”Песня косаря”
ж)№8„Жатва”
з)№9”Охота”
і)№10" Осенняя песня "
ї)№11„На тройке”
й)№12”Святки”
3. Відчуття природи Чайковським


П.І.Чайковський - співак краси. Він уміє побачити прекрасне в тім, до чого мі звичайно залишаємося байдужі. Його утвору допомагають нам краще зрозуміти рідну природу, побачити принадність осені. Адже навіть пізня осінь з хаосом дощів і вітрів раптом дарує дні, повні такої тихої і ясної замисленості, що здається: зима не прийде ще довго. Природа відпочиває від напруженої весни, коли треба було прогнати зиму і розбудити всі живе, відпочиває від пекучого літа, від стрімких і гучних серпневих гроз.
Слава російського композитора Чайковського зростала не щодня ,а щогодини , однак в гаманці в нього, як правило, було порожньо. На себе він витрачав дуже мало, зате любив щедро пригощати друзів, звичайно ж, допомагав тим хто його потребував. Наприклад, одного разу його учень, скрипаль Сеня Литвинов, перестав відвідувати заняття Петро Ілліч поспішив на квартиру учня .Виявилося його забрав батько через матеріальну скруту. Учень був дуже радий наміру Чайковського зробити своїм стипендіатом.
Коли траплялося зарадити чийомусь лихові, душа ставала спокійною. Петро Ілліч любив цей стан над усе. Якщо ж поряд терпіли злигодні ,музика в душі замовкала. Отож, іноді не вистачало кошів, доводилось писати на замовлення. Одним із творів на замовлення є збірка ” Времена года”.
Видавець популярного Петербурзького журналу "Нувеллист" Н.М.Бернард звернувся до Чайковського з проханням написати дванадцять п'єс - по числу місяців у році - спеціально для щомісячного опублікування їх у цьому журналі в плині 1876 року. Чайковський дав свою згоду. Дві п’єси написав ще в середині грудня („У камелька” „Маслєніца”)1875 3-5 написані не пізніше середини травня.
Коли п'єси були вже написані Чайковським і відіслані в журнал, Бернард, прагнучи полегшити сприйняття музики, давши їй поетичне тлумачення у виді віршованих епіграфів. Композитор не заперечував проти епіграфів і з години першої публікації смороду залишаються майже невід'ємною частиною циклу.
Місяць за місяцем з'являлися нові п'єси Чайковського. Музична публіка з нетерпінням чекала чергового номера. Критика помовчувала, не зглянути до настільки безневинних "дрібничок", а сам композитор чим далі, Тім більше розумів, що рано або пізно його новий фортепіанний цикл займе достойне місце в історії російської музичної літератури.
Так воно і відбулося. У цієї невигадливої, подібності до народної творчість, музиці безодня щирої поезії. Яскравий гучний “масленичный” хоровод, мчатися на перегонки лихі трійки з дзвінкими заливистими дзвіночками, сурмлять вранці мисливські роги, ллються над безтурботним степовим привіллям пісні женців і косарів. У жаркий червневий день добре брести курним польовим путівцем, віддавшись у владу сонця, вітру, ароматів квітучих трав. Ну, а в жовтні хочеться присісти в підвечірок біля вікна і під шум дощових крапель посумувати про літо, що промайнуло.
За словами Б.Астафьєва, Чайковський створив п'єси "малих форм піанізму, потрібні для виконавця і слухачів поза величними концертними палацами. Алі з щиросердечним змістом, що відповідають закликам усього населення, тому, що воно завжди чуло навколо у своєї, усім звичної, дорогою нам російського життя. Так зі сторінок зошитів щомісячного "Нувеллиста" стали з'являтися душевно привітні фортепіанні мелодії Чайковського, западали в серце, невідривно і незабутньо
Дванадцять п'єс циклу створені композитором як послідовний ряд картин російської природи і побуту, підлеглих природному річному круговороту тепла і холоду, розквіту і зів'янення. Написані без домагань на віртуозність блиск і ефектність, вони відрізняються приваблюючою мелодійною виразністю і тонкістю фортепіанного листа. Кожна окрема п'єса являє собою самостійну по характері, уся ціль яких сприймається як задушевне, що йде від глибини серця, оповідання про нескінченно дороге і близьке композитору.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: П.І.Чайковський ”Времена года”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок