Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Національне мистецтво як чинник формування професійної культури майбутнього вчителя музики 

Національне мистецтво як чинник формування професійної культури майбутнього вчителя музики 

Назва:
Національне мистецтво як чинник формування професійної культури майбутнього вчителя музики 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,21 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Національне мистецтво як чинник формування професійної культури майбутнього вчителя музики 


У період оновлення соціально-економічного життя країни проблеми педагогічної науки і практики переважно пов’язані з розвитком культури в усьому багатстві її загальнолюдського і національного аспектів. Широкий ракурс процесів виховання потребує врахування історичних явищ України та конкретних умов сучасного суспільства, що сприяє розкриттю кращих сторін національної культури, виявленню її унікальної самобутності, встановленню природних зв’язків з надбанням інших націй.
Усвідомлення і прийняття індивідом своєї національності як детермінанти особистісної долі має важливу роль як для української, так і для всієї загальнолюдської культури. Національне виступає не над індивідуальним абстрактом, а „потребою душі” - іманентним проявом індивідуального духу в його саморозвиткові.
Такі культурологічні ідеї проникають у мистецтво, котре бере на себе місію „підтягнути і зігріти” їх безпосередньо-особистісним відчуттям і переживанням національного. Як різновид духовної діяльності мистецтво володіє потенціалом представити всю повноту присутності в цьому світі конкретної, унікально-неповторної людини, здатне розкрити внутрішню наповненість національного як „натурального вислову душі” (І. Ляшенко).
Історія свідчить, що з кінця ХVШ ст. українське культурне відродження розгорталось за романтичною моделлю. Мова, мистецька творчість, письменство виступали головною етнодиференційованою ознакою та брали на себе централізаторську системно-організуючу функцію в культурі. Звідси можна зробити висновок щодо значущості національного аспекту розвитку професійної культури майбутнього вчителя засобами мистецтва.
Система національного виховання презентує практично невичерпні можливості цінностей народного і професійного мистецтва для формування культури педагога. Багатство і краса національного духу трансформувалися й акумулювалися в різноманітних стилях і жанрах. Так, поринаючи в гуманізм естетичних цінностей фольклорних дійств, студенти переконуються в тому, що мистецькими канонами проникнуті всі сфери життя, діяльності, побуту і дозвілля народу. Художнє спілкування викликає прагнення стверджувати добро, істину, красу, сприяє цілеспрямованому розвитку особистісної і професійної культури педагога-музиканта.
Нині „мозаїка” форм музичної культури - від академічної до субкультури - спричиняє необхідність уникнення у студентів однобічних музичних уподобань і вміння відчувати виявлення колективної музичної свідомості. Смисл „входження” в різноманіття музики полягає в тому, щоб не загубити здатність розуміти соціальні „шифри” сучасних музичних явищ. Цю тенденцію в становленні професійної культури вчителя, спрямовану на організацію в естетичній свідомості „діалогу багатьох музик” слід пов’язувати не стільки з плюралізмом смаку, скільки з вихованням його естетичної компетентності.
Реакцією на тотальне поглинення „шлягерами” справжнього музичного мистецтва, цінних орієнтирів стало виникнення „екологічної” тенденції як засобу реалізації культурно-історичної спадкоємності, українська музика, з її можливостями передавати найінтимніше емоційно-особистісне протікання інтелектуальних процесів, може виступати адекватною формою для предметного розкриття внутрішнього багатства свідомості, вираження душі. Тому пізнання скарбів української художньої творчості з метою вироблення уміння розуміти, цінувати, свідомо вивчати кращі зразки музичного мистецтва, залучення до національних традицій - важливий „екологічний” аспект процесу становлення педагогічної культури майбутнього вчителя.
У мистецькій спадщині канонізовано основні принципи смисло- та формотворення, що „випромінюють” у різноманітних варіантах народної творчості. Як стверджує І.Ляшенко, національні традиції становлять „внутрішня фактори національної своєрідності мистецтва, котрі пов’язані безпосередньо із закономірностями художнього відображення життя”. Інакше кажучи, українські мистецькі традиції виступають стилетворними закономірностями, через які передається своєрідність духовного досвіду попередніх і нових поколінь у межах однієї соціально-етнічної спільноти, а вікові духовні устої виступають образно-стильовою формою національного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Національне мистецтво як чинник формування професійної культури майбутнього вчителя музики 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок