Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Антропологія

Антропологія

Назва:
Антропологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,80 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Антропологія – це наука, яка вивчає людство та його культуру. Антропологи досліджують способи життя серед членів різних соціальних груп. Ці вчені досліджують властивості людських істот, як членів одного виду і деякі шляхи, якими вони пристосовуються до різного оточення. Вчені також аналізують продукти соціальних груп – в більшій мірі матеріальні об’єкти і в меншій – системи їхньої віри та цінностей.
Антропологи також як і інші соціальні дослідники систематично вивчають загальні ознаки людської поведінки. Вони розвивають теорії і використовують наукові методи як підтвердження теорій. Їх дослідницька робота є порівняльною в плані різних культур – таким чином вчені вивчають різницю і подібність різних груп людей. Вчені соціологи в інших сферах працюють в індустріальних урбаністичних спільнотах і роблять порівняння між культурами села і міста набагато рідше.
Інша важлива риса антропології є її акцент на внутрішньому стані суспільства. Антропологи намагаються визначити як люди, які належать до певної тієї чи іншої культури бачать світ. Антропологія може зробити суттєвий внесок у встановлення міжнаціональної гармонії, тому що вона допомагає розумінню різних культур.
Гілки антропології
Основні різновиди антропології включають: фізичну антропологію, археологію, лінгвістичну антропологію, антропологію культур та соціальну антропологію. Ці гілки часто перетинаються одна з одною. Наприклад, археологи та антропологи різних культур вивчають багато спільного з тією лише різницею, що археологи мають акцент на минулих цивілізаціях, а антропологи різних культур працюють здебільшого з теперішнім матеріалом. Така спеціальність, як прикладна антропологія використовує практичні здобутки інших напрямків.
Фізична антропологія
Фізична антропологія або біоантропологія вивчає людські фізичні характеристики. Дві найбільш визначні характеристики людських істот - це є великий мозок та здатність до прямоходіння. Фізичні антропологи вивчають закам’янілі рештки з доісторичних часів і простежують розвиток різних характеристик. Такі вчені часто називаються паліоантропологами. Вони також шукають сліди культур, такі як кам’яні знаряддя і залишки вогнищ, а також аналізують зв’язки між розмірами головного мозку, здатністю до прямоходіння та культурним розвитком. Деякі фізичні антропологи вивчають тварин, які найближче стоять до людських істот, включаючи шимпанзе та інших мавп. Спостерігаючи за цими тваринами, вчені намагаються зрозуміти як виглядали наші доісторичні предки і як людські істоти змінилися на протязі тисяч років. Передові методи вивчення людських і тваринних протеїнів допомагають вченим відкрити те як близько різні види стоять один від одного.
Фізичні антропологи вивчають як людські істоти різняться між собою фізично на прикладі кров’яних тілець, різних кольорів шкіри та спадкових хвороб. Вони також аналізують вплив харчування на людську поведінку. Наприклад, дослідження виявили, що нестача вітаміну D робить людей більш агресивним. Деякі фізичні антропологи вивчають те, як соціальна активність людей поєднується з їхньою їжею і кліматом і як все це впливає на тривалість людського життя.
Археологія вивчає об’єкти, залишені попередніми людьми. Це включає роботи по мистецтві, будинки, одяг, глиняний посуд та знаряддя праці. Археологи прослідковують розвиток культур, вивчають речі, які були зроблені і використані людьми. Такі об’єкти допомагають їм визначити на що було подібне первісне життя. Наприклад, розмір домівок та кількість домашніх вогнищ для приготування їжі може показати кількість людей, які жили під одним дахом. Різниця в кількості і цінності предметів покладених в поховання може говорити про класову та соціальну різницю. Кістки тварин і залишки рослин виявляють чи люди розводили тварин, полювали на них і чи вони вирощували різні культури або збирали дикі рослини для їжі.
Лінгвістична антропологія
Лінгвістична антропологія аналізує мови людей різних культур. Антрополінгвісти намагаються знайти зв’язки між мовою людей та іншими аспектами їх культур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Антропологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок