Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Українознавство

Українознавство

Назва:
Українознавство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,83 KB
Завантажень:
615
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
1. Поняття українознавства, як науки.
2. Напрямки і форми українознавства.
3. Етапи розвитку українознавства.
Список використаної літератури.


Відстань, що відділяє проголошення незалежності України від її справжнього здобуття, вимірюється не стільки часом, як змінами у політиці, економіці, а головне – у свідомості людей. Духовний потенціал українського народу – це найбагатший скарб, яким володіє наша держава. Ніякі серйозні зрушення в матеріальній сфері неможливі буз глибокого усвідомлення цієї істини, відродження української держави – це насамперед створення умов для вільного вияву духовних можливостей народу в цілому і кожного індивідууму зокрема. Духовна культура не підвладна часові, хоч і вона, так би мовити, не стоїть на місці.
Українська культура, як і імена багатьох її творців, знана в усьому світі. Проте, скажімо, оригінального українського філософа Порфирія Юркевича мало хто знає і в самій Україні, хоч він був учителем Володимира Соловйова. В цьому одна з особливостей української культури. Будучи унікальною, як і інші культури, та високорозвиненою, вона тривалий час мала ховатися в затінку інших культур. Їй випала нелегка історична доля – вижити за будь-який умов. І вона вижила, довівши цінність свої надбань для культурного досвіду всього людства.
Українознавство – це один із шляхів повернення народу його істинної культури у повному обсязі. Коли сьогодні йдеться про розширення сфери функціонування української мови, то за цим обов’язково має стояти і знання культури. Адже жодну мову не можна вивчити, не проникнувши у психологію народу – її носія, його матеріальну і духовну культури. За кожним словом – величезний культурно-історичний досвід нації.
Впродовж багатьох століть український народ намагалися позбавити історичної пам’яті. Внаслідок цього українська культура неоднаковою мірою збереглася в селах і в містах. Українознавство і є спробою допомогти громадянину України усвідомити, хти ми є, ким були і ким маємо стати.
Українознавство не вивчає усієї багатогранності української культури. Поняття культура значно ширше – це і продукти матеріальної та духовної життєдіяльності людини, і її ставлення до природи, до інших людей та до самої себе. Формами її вияву є наука, мистецтво, мораль, релігія, структура державного управління тощо. Предмет українознавства – це насамперед народна культура, тобто розуміння джерел, історичних форм і генезису сучасної української культури.
Українознавство як відроджена традиційно-українська система світобачення й творення є тим підґрунтям на основі якого формується сучасний український громадянин.
Предметом дослідження українознавства є Україна як геополітична реальність та українство як загально цивілізаційний феномен у всій своїй неповторності і своєрідності у просторі і часі.
Поняття Україна охоплює: територію, яку заселяє український етнос сьогодні й апріорі все, що відбувалося на цій території з найдавніших давен.
Поняття світове українство охоплює: українців як автохтонного етносу, що обіймає певні терени від найдавніших часів до сьогодні і як загальносвітового феномену (вони проживають в понад 60 країн світу і не втратили своєї етнонаціональної ідентичності).
Об’єктом дослідження є реальний український світ, котрий створювався упродовж тисячоліть; трансформувався і врешті решт сьогодні визначає суть буття і свідомості українців як етнічної спільноти.
Українознавство ставить за мету - цілісне достовірне знання про Україну і світове українство, українське світобачення у часі й просторі.
Українознавство є системою наукових інтегративних знань про Україну й свiтове українство як цілість, геополітична реальність, що змінюється у просторі й часі.
Сама ж Україна й українознавство — органiчна складова вселюдства (планети Земля, всесвiтньої цивiлiзацiї i культури), знання про всесвiтнє людське суспiльство через призму феномена українства.
Поняття Україна охоплює: етнонацію; територiю, яку заселяв український етнос у минулому та заселяє українська нацiя (народ) нині; природу, вiдповiдну територiю з її земними, водними, повiтряними ресурсами, особливостями екологiї; мову як унiверсальний феномен буття i свiдомостi етнонацiї; суспiльство й державу в їх генезисi; матерiальну й духовну культуру (релiгiю, фiлософiю, мистецтво, освiту, науку, валеологiю, право, вiйсько, мiжнароднi вiдносини), що розвиваються упродовж багатовiкової історії української етнонацiї та держави; тип людини; отже — світове українство в часо-просторовій еволюції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Українознавство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок