Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Обґрунтування методів досліджування штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття

Обґрунтування методів досліджування штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття

Назва:
Обґрунтування методів досліджування штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обґрунтування методів досліджування штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття


Штучні шкіри і плівкові матеріали служать сировиною для взуттєвої, шкіргалантерейної, швейної й інших галузей легкої промисловості. Вимоги до штучних шкір і матеріалів дуже високі, тому що вироби з них, контактуючи з тілом людини, визначають мікросередовище його життєдіяльності, умови функціонування організму, відчуття комфорту або дискомфорту при використанні взуття й одягу. Постійне поширення областей і масштабів застосування штучних шкір і плівкових матеріалів вимагає поряд з показниками гігієнічних властивостей (гігроскопічність, паропроникливість, теплофізичних    властивості, електризуємість і ін.) враховувати їх санітарно-хімічні і токсикологічні властивостей. Для цього необхідно обґрунтувати вибір основних і  допоміжних рецептів і облік можливих виділень летучих речовин у навколишнє середовище (при переробці полімерних композицій, зберіганні і переробці матеріалів у вироби, їх експлуатації).
Характерною рисою штучних шкір і плівкових матеріалів є складна, у  переважній більшості випадків, багатошарова структура (волокниста основа, пористі, лицьові шари й оздоблювальні покриття). Тому  штучні шкіри  являють собою складні багатошарові багатокомпонентні композиційні матеріали. Основою конструювання такого роду матеріалів із заданим комплексом властивостей повинно було б  стати полімерне  матеріалознавство  і встановлення однозначного  взаємозв'язку структура - властивість. Однак у даний час полімерного матеріалознавства як самостійної галузі науки не існує. Мова може йти тільки про визначення підходів, окремих конкретних залежностях і загальних уявленнях про взаємозв'язок структури матеріалів з їх визначеними властивостями. Але ще відсутня теорія, що дозволила б однозначно прогнозувати властивості того чи іншого виду полімерних матеріалів, у тому числі і штучних шкір для взуття, а також  їхнє поводження в процесах виготовлення виробів та експлуатації. Ця  робота має ціль виявити підходи до вивчення  властивостей та структури штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття.
Комплекс фізико-механічних властивостей матеріалів залежить не тільки від складу полімерних композицій, але і від характеру різних структурних елементів (надмолекулярних утворень, волокон, пор) та взаємозв'язку при формуванні макроструктури, що визначає в остаточному підсумку фактуру матеріалу.
Кожний елемент макроструктури, кожний шар системи вкладає свій внесок у загальну міцність та інші властивості матеріалів, визначаючи термін і ступінь збереження ететичних, гігієнічних і інших властивостей продукції.
Пориста структура матеріалів із замкнутими чи сполученими порами різних розмірів і різного розподілу по товщині матеріалу повинна відповідати його призначенню. Так, для додання деталям низу взуття тепло- і паропроникливих властивостей, а також амортизаційної здатності, матеріал повинний мати замкнуті пори, а для забезпечення паропроникливості, сорбциійнної ємності і повітропроникності - систему сполучених пор і т.п.
У цьому відношенні проблема створення штучних шкір з визначеним комплексом фізико-механічних, гігієнічних, експлуатаційних, технологічних і т.п. властивостей являє собою одну з найбільш складних задач створення матеріалів із заданою структурою. При цьому проблема ускладнюється тим, що  асортимент штучних  шкір надзвичайно широкий, а вимоги до них визначаються умовами їхнього використання і дуже різноманітні.
Серед великої кількості різних видів штучних шкір найбільш важливе значення мають матеріали, які використовуються для виготовлення одягу та верха взуття. До них пред'являються найбільш складні і високі вимоги, що пов'язано з особливостями їх експлуатації в безпосередньому контакті з організмом людини. Ці вимоги стосуються як їх фізико-механічних властивостей, від яких залежать легкість, зручність у носці і тривалість експлуатації виробів, так і високі показники  їх гігієнічних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обґрунтування методів досліджування штучних шкір та плівкових матеріалів для взуття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок