Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Сучасний стан, особливості розміщення та проблеми розвитку галузей легкої промисловості України

Сучасний стан, особливості розміщення та проблеми розвитку галузей легкої промисловості України

Назва:
Сучасний стан, особливості розміщення та проблеми розвитку галузей легкої промисловості України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,79 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Сучасний стан, особливості розміщення та проблеми розвитку галузей легкої промисловості України”


Серед галузей промисловості, які забезпечують виробництво товарів народного споживання, провідне місце займає легка про-мисловість, її виробничий потенціал включає 25 підгалузей, більш як 600 підприємств та організацій. У 1998 р. порівняно з 1990 р. обсяги виробництва продукції цієї галузі становили лише 25%, у тому числі: тканин усіх видів — 7,4%, взуття — 4,5%, трикотаж-них виробів — 2%. Це пов'язано з цілим рядом причин: порушен-ням зв'язків по кооперації, незахищеністю вітчизняного спожив-чого ринку, низькою купівельною спроможністю населення та ін.
Легка промисловість України охоплює текстильну, трикотаж-ну, швейну, шкіряну, взуттєву, хутрову та інші галузі, підприємст-ва яких у розміщенні орієнтуються переважно на споживача, на-явність трудових ресурсів та сировини.
Провідною галуззю легкої промисловості с текстильна проми-словість, яка представлена бавовняними, вовняними та лляними виробництвами. В структурі бавовняної промисловості виділяють прядильне, ткацьке, крутильно-ниткове і фарбу вал ьнообробне ви-робництво. Найбільш потужні бавовняні підприємства знаходя-ться у Херсоні і Тернополі (бавовняні комбінати), Донецьку (ба-вовнянопрядильний комбінат), Нікополі (прядильно-нитковий ком-бінат), а також у Києві, Харкові, Чернівцях, Івано-Франківську, Львові, Полтаві, Коломиї, Коростишеві та Родомишлі. У 1998 р. бавовняна промисловість України забезпечувала 62,5% загально-го виробництва тканин.
Вовняна промисловість представлена первинною обробкою вов-ни, виготовленням пряжі, тканин та виробів. Підприємства галузі розташовані у Чернігові, Харкові, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Одесі, Луганську, Сумах, Черкасах, Богуславі, містах Чернівець-кої та Закарпатської областей. У структурі виробництва тканин усіх видів на вовняні тканини припадає 7,8%.
Лляна промисловість України розвивається на власній сиро-вині. Підприємства — основні виробники лляної продукції зосе-реджені у Рівненській, Житомирській, Чернігівській та Львівсь-кій областях; в Одесі знаходиться підприємство конопле-джуто-вої промисловості, в Харкові — канатний завод. Лляні тканини становлять близько 11,3% загального виробництва тканин в Україні. Продукція цієї галузі повністю задовольняє потреби України, а певна частина — експортується.
Шовкова промисловість України, що значною мірою пов'яза-на з виробництвом хімічних волокон і виробляє близько 8,8% тканин, зосереджена у Києві, Черкасах, Луганську, Лисичанську. Трикотажна промисловість України випускає досить різнома-нітний асортимент продукції, однак за 1991—1998 pp. обсяги ви-робництва продукції цієї галузі скоротилися більш ніж у 50 разів (з 351 млн. шт. виробів у 1990 р. до 6,5 млн. шт. виробів у 1998 p.). Підприємства цієї галузі розміщені у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Сімферополі, Миколаєві, Донецьку, Івано-Франківську, Луганську, Чернівцях, Дніпропетровську, Хмельницькому та інших містах.
Швейна промисловість зорієнтована переважно на споживача продукції, тому підприємства цієї галузі розміщені у великих на-селених пунктах. Найбільш потужні підприємства зосереджені у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Луганську.
Шкіряно-взуттєва промисловість представлена підприємства-ми, що виготовляють одяг, галантерейні вироби, взуття та іншу продукцію, використовуючи як природну, так і синтетичну сиро-вину. За останні роки у взуттєвій промисловості України спосте-рігається істотне скорочення обсягів виробництва: якщо у 1990 р. випускалось 196 млн. пар взуття, то у 1998 р. — лише 8,9 млн. пар. Взуттєві фабрики діють у Києві, Харкові, Луганську, Львові, Одесі, Запоріжжі, Кривому Розі, Хмельницьку та інших містах.
Хутрове виробництво представлено підприємствами, які пере-робляють натуральну сировину, виготовляють штучне хутро та випускають різноманітні вироби з них. Хутрові підприємства працюють у Харкові, Львові, Одесі, Балті, Краснограді, Жмерин-ці, Тисмениці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасний стан, особливості розміщення та проблеми розвитку галузей легкої промисловості України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок