Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Бразилія. Загальні відомості про країну

Бразилія. Загальні відомості про країну

Назва:
Бразилія. Загальні відомості про країну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Бразилія. Загальні відомості про країну


Географічне положення та основні відомості про країну. Брази-лія охоплює східну й центральну частини Південної Америки. Най-більша протяжність країни з півночі на південь і з заходу на схід — близько 4300 км. Східна, північно-східна й південно-східна частини Бразилії мають вихід до Атлантичного океану. На півночі вона ме-жує з Венесуелою, Суринамом, Гайаною та Гвіаною. На північному заході має кордон з Колумбією. На заході Бразилія сусідує з Перу та Болівією. З південного заходу до неї прилягає Парагвай. На півдні Бразилія межує з Аргентиною та Уругваєм. Північні й західні кор-дони пролягають малоосвоєними територіями. Найсприятливіше географічне положення мають узбережні ділянки країни, що знахо-дяться на сході й південному сході.
Територія — 8,5 млн км2. Столиця — Бразилія (1,6 млн жи-телів). Адміністративно-територіальний поділ — 26 штатів і 1 феде-ральний округ, де знаходиться столиця. Офіційна мова — порту-гальська. Релігія — католицизм. Грошова одиниця — крузейро (1 крузейро = 100 сентаво).
Політичні партії: Партія бразильської соціал-демократії, Партія бразильського демократичного руху, Партія ліберального фронту, Соціал-демократична партія, Демократична трабальїстська партія, Партія трудящих, Народна соціалістична партія, Партія національної реконструкції.
Найбільші профспілкові об'єднання: Єдиний профцентр трудящих, Профспілковий центр «Форса сіндікал», Загальний центр трудящих, Загальна конфедерація трудящих, Незалежний професій-ний союз.
Природні умови та ресурси. У Бразилії вирізняються дві основні форми рельєфу — Амазонська низовина на півночі та Бразильське плоскогір'я в центральній, східній та південній частинах країни. На крайній півночі країни — Гвіанське нагір'я. На південному заході Бразилії — частина акумулятивної низовини річки Парагвай та її; приток. Найвища частина Бразильського нагір'я (гора Бандейра — 2890 м) здіймається на південному сході країни поблизу узбережжя Атлантичного океану.
Бразилія лежить у чотирьох кліматичних поясах — екваторі-альному, субекваторіальному, тропічному і субтропічному. Останній охоплює лише невелику й найвужчу крайню південну частину краї-ни. Тому тут переважає жаркий клімат із середньомісячними температурами від +16 до +29 °С. В Амазонії, переважно в її західній частині, — екваторіальний клімат. Тут випадає до 3000 мм опадів на; рік. Середні температури будь-якого місяця перевищують +24 °С. На більшій частині Бразильського нагір'я клімат субекваторіаль-ний з вологим і сухим періодом. На крайньому та південному сході — жаркий і вологий тропічний пасатний клімат.
Річкова мережа Бразилії надзвичайно густа. Вся північна і част-ково центральна частина країни зрошується системою річок басей-ну найповноводнішої річки світу Амазонки. На півдні й південному заході річки несуть свої води до Парагваю та Парани. На сході Бра-зилії тече повноводна і довга річка Сан-Франсиску. Великих озер у країні немає.
У басейні Амазонки переважають червоно-жовті латеритні ґрун-ти вологих лісів. На південь і схід від них простяглися червоні латеритні ґрунти високотравних саван. На крайньому півдні — червону-вато-чорні ґрунти прерій.
Північна й західна частини країни вкриті екваторіальними вічно-зеленими лісами. На Бразильському плоскогір'ї поширені листо-падно-вічнозелені ліси. У центральній частині плоскогір'я — савана з дрібними деревами й чагарниками. На півдні завдяки рівномірно-му зволоженню ростуть вічнозелені листяні та мішані ліси.
Тваринний світ Бразилії сильно винищений людиною. У лісах Амазонії багато видів мавп, лінивці, ягуари, оцелоти, анаконди, зна-мениті риби піраньї. Дуже багато птахів: колібрі, папуги, тукани. На Бразильському плоскогір'ї — свині-пекарі, тапіри, хижі пуми, броне-носці, мурахоїди, гривастий вовк, страус нанду тощо.
Природні ресурси Бразилії надзвичайно багаті й різноманітні. Величезні водні та гідроенергетичні ресурси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Бразилія. Загальні відомості про країну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок