Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Особливості розвитку ринку екологічно чистої продукції в Україні

Особливості розвитку ринку екологічно чистої продукції в Україні

Назва:
Особливості розвитку ринку екологічно чистої продукції в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,51 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Особливості розвитку ринку екологічно чистої продукції в Україні


Дослідження останніх років свідчать про погіршення стану навколишнього середовища та здоров'я людини, що викликає занепокоєння у суспільстві. Одним із шляхів виходу із цієї ситуації є виробництво та пропозиція екологічно чистих продуктів.
Як відомо, екологічно чисті продукти - це продукти, які сприймаються споживачем як безпечні для здоров'я, такі, що позитивно впливають на організм людини, в них відсутні небезпечні інгредієнти, і вони не справляють негативного впливу на довкілля.
Слід зазначити, що в Україні орієнтація на екологічно чисті товари пов'язана з певним ризиком, який полягає в тому, що певна категорія споживачів не сприймає екологічно чисту продукцію за пропонованими цінами. Тому витрати на виробництво і збут не окуповуються і підприємства не поспішають вирішувати дане питання. Крім того, в нашій державі не визначене поняття «екологічно чиста продукція» і зробити це на сьогодні надзвичайно складно, так як на всіх етапах виробництва, транспортування та зберігання продукт не повинен змінювати свої властивості та максимально донести природні якості товару. Певні підходи існують, але чітко визначених немає.
Інша справа з екологічним маркованням, тобто нанесенням певних відомостей про ті чи інші властивості товару. Деякі українські виробники  зазначають про "екологічну чистоту" своєї продукції.  Але, на жаль, це є певною рекламною пропагандою. Вітчизняні виробники швидко перейняли деякі прийоми зарубіжних колег і обіцяють споживачам що завгодно. Нанести  на упаковку позначку про її екологічність сьогодні може практично кожний. Значок цей, в основному, «зелена крапка», багато хто помічав, купуючи молоко, майонез та інші продукти. Ця шифрограма була використана в Німеччині, для запровадження програми збирання упаковки. Проте екологічна тара зовсім не означає чистий продукт. А в наш час споживач має бути абсолютно впевненим, що купує дійсно екологічно безпечну продукцію. Гарантом цього повинна стати держава.
Хоча в Україні прийнятий Закон "Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини", де визначається, що безпека харчових продуктів - це відсутність токсичної, канцерогенної, мутагенної, алергенної чи іншої несприятливої для організму людини дії харчових продуктів при їх споживанні у загальноприйнятих кількостях, межі яких встановлюються Міністерством  охорони здоров'я України, та існує ще ряд товарів, про які в законі нічого не йдеться. В першу чергу це товари для дітей: клейонки, пустушки, пляшки та іграшки які використовуються дітьми з перших днів. Все це в значній мірі хімічні технології. А полімерні матеріали, вироби з каучуку, латексу та гуми можуть виділяти як вихідні хімічні сполуки так і продукти їх перетворень.
Фахівцями Інституту екогігієни і токсикології імені Л. І. Медведя підраховано: якщо соскою або пустушкою, виготовленою з такої сировини, дитина буде користується з першого дня життя дня життя до 1,5 років, то кількість нітрозосполук, що за цей період може попасти в організм дитини, складає від 700 до 1100 мікрограмів. [4] Така кількість може обумовити не тільки алергенну дію, але і викликати порушення обміну речовин в організмі дитини.
Особливої уваги заслуговують іграшки, які виготовляються із гуми і пластизолю. Нерідко фахівці зустрічаються з тим, що в іграшках з пластизолю контролюються вміст фталатів і поза увагою лишається основний токсин - хлористий вініл, значно небезпечніший. Пересічному громадянину України при купівлі дитячої групи виробів слід цікавитись не тільки наявністю висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України, але і тим, чи був проведений періодичний контроль на відповідність виробу гігієнічним вимогам.
Отже, потрібно замислитись, що ми вживаємо в їжу, якими товарами користуємось, яким повітрям дихаємо...
Значна частина людства завжди небезпідставно піклувалася про задоволення своїх споживчих потреб екологічно чистими продуктами харчування, вирощеними без застосування у технологічному циклі компонентів, які є шкідливими для здоров'я або потенційно можуть загрожувати здоров'ю людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості розвитку ринку екологічно чистої продукції в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок