Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> К/р інфраструктура товарного ринку

К/р інфраструктура товарного ринку

Назва:
К/р інфраструктура товарного ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,69 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
К/р інфраструктура товарного ринку


Зміст


1. Чинники, що впливають на торговий асортимент
Асортимент товарів - це сукупність їхніх видів, різновидів і сортів, що поєднуються за визначеною ознакою.
Основні ознаки за якими групуються товари: сировинна, виробнича, споживча.
У цьому зв'язку розрізняють промисловий і торговельний асортимент товарів.
Промисловим називають номенклатуру товару, що випускається промисловими підприємствами, а торговельний асортимент являє собою номенклатуру товарів, що підлягають продажу в роздрібній мережі. Відмінною рисою торговельного асортименту є те, що він містить у собі товари, що випускаються багатьма підприємствами. Весь торговельний асортимент поділяють на дві галузі: продовольчу і непродовольчу.
Кожна галузь товарів поділяється на групи. До складу товарних груп входять товарні об'єднання за рядом ознак таких як, однорідність сировини і матеріалів, споживче призначення, ступінь складності. Наприклад, товари з дерева, спортивні, господарські товари.
З урахуванням складності асортименту розрізняють товари простого і складного асортименту.
До товарів простого асортименту відносяться такі, котрі складаються з невеликої кількості видів або сортів. Наприклад, поварена сіль, господарське мило. Товари, що мають у межах одного виду внутрішню класифікацію за різними ознаками, відносять до товарів складного асортименту. Наприклад, до таких товарів відносяться одяг, який відрізняється за фасоном і розміром.
Товарні групи поділяють на товарні підгрупи, до складу яких входять однорідні товари за ознакою єдності виробничого походження. Наприклад, товарна група взуття поділяється на шкіряну, валенную, гумову.
Кожна підгрупа складається з товарів різних видів. Під видом товару мають на увазі однакові товари різноманітного призначення. Наприклад: взуття чоловіче, жіноче і дитяче.
Всередині кожного виду товарів можна виділити різновиди, що відрізняються друг від друга за сортами. З урахуванням розподілу товарів на групи, підгрупи і види прийнято виділяти груповий і внутрігруповий асортимент.
Груповий асортимент - це перелік товарних груп, включених до номенклатури. Внутрігруповий асортимент (розгорнутий)- деталізований груповий асортимент за конкретними видами і різновидами товарів.
З цими поняттями тісно зв'язані поняття широти і глибини асортименту. Широта асортименту визначається кількістю товарних груп і найменувань, а глибина визначається кількістю різновидів товару.
Формування асортименту - це процес підбора груп, видів і різновидів товарів у відповідності з попитом населення з метою більш повного задоволення його потреб.
Формування асортименту повинне здійснюватися постійно у всіх ланках ланцюжка руху товарів, а саме на шляху від виробника до споживача. Формування асортименту товарів здійснюється з урахуванням загальних факторів, тобто не залежних від конкретних умов роботи торговельного підприємства, і специфічних, тобто таких, що відбивають конкретні умови.
До загальних факторів відносяться: купівельний попит і можливості виробництва, до специфічного відносяться: тип і розмір магазина, умови товаропостачання, чисельність і склад населення, що обслуговується, наявність конкурентів, технічна оснащеність. Інструментом, що регулює асортимент товарів, служить асортиментний перелік.Його призначення контролювати повноту і стабільність асортименту. Повнота асортименту - це відповідність фактичної наявності товарів у торговельному підприємстві розробленому асортиментному переліку. Під стабільністю асортименту розуміють безперебійну наявність у продажі товарів, передбачених асортиментним переліком.
2. Поняття і значення товарообороту торговельних підприємств
У загальному контексті під товарооборотом розуміють продаж товарів масового споживання і надання платних торговельних послуг населенню для задоволення особистих потреб в обмін на його грошові доходи або іншим підприємствам – для подальшої переробки або продажу. Економічні відносини, пов'язані з обміном коштів на товари, відображають економічну сутність товарообороту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: К/р інфраструктура товарного ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок