Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕСИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ 1991-1998 рр.)

ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕСИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ 1991-1998 рр.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕСИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ 1991-1998 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,32 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
О.О. Баковецька
ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕСИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ 1991-1998 рр.)
У 90-х роках XX століття серед законів, указів, законодавчих і підзаконних актів, які стосувалися вищої освіти, першочергового розгляду в даному контексті потребує Указ Президента України Л. Кучми, підписаний у 1995 році, "Про основні напрями реформування вищої освіти в Україні", а також 4 постанови, які виходили після цього Указу протягом 1995-1997 років.
Зміст цього указу зводився до такого: враховувалась необхідність збереження рівноваги між кількістю випускників загальноосвітніх шкіл і кількістю місць, які надаються державою цим випускникам для включення їх в продуктивну діяльність суспільства; також бралося до уваги збереження показників освіченості нації на рівні провідних країн Європи в усіх ланках професійної освіти.
Постанова "Про удосконалення мережі вищих і професійно-технічних закладів" складалася з 2- х пунктів: ліквідація малопотужних, неперспективних учбових закладів по Україні (загальна кількість їх становила 25 ПТУ і 10 технікумів); створення більш потужних вищих і професійно- технічних закладів шляхом об'єднання і зміцнення. У цілому, згідно з цим документом, в Україні планувалося створити 134 учбових заклади на базі 278 ПТУ і 165 вузів І та ІІ рівнів акредитації на основі 209 учбових закладів того самого рівня. 45 із них повинні були мати статус юридичних осіб, 19 - філіали більш потужних учбових закладів, 105 - повинні були входити до складу вузів ІІІ і ІУ рівня [1].
Друга постанова "Про утвердження переліку напрямків та спеціальностей", згідно з яким буде здійснюватися підготовка у вищих учбових закладах відповідно до освітньо-кваліфікаційних рівнів, містить у собі список напрямків підготовки кадрів. Він в два рази коротший за попередній і складається з 69 напрямків підготовки бакалаврів, 270 спеціальностей підготовки молодших спеціалістів, 277 спеціальностей на рівні "спеціаліст" і "магістр".
Третьою постановою "Про затвердження державного замовлення на 1997 рік" скорочувався ліцензований обсяг підготовки спеціалістів за рахунок введення багатоканального фінансування. Також були надані загальні рекомендації стосовно максимального збереження обсягів підготовки кадрів за фундаментальними спеціальностями, за якими Україна має світове визнання, а також кадрового потенціалу, необхідного для розвитку науки на державному рівні.
Четверта постанова "Про передачу деяких вищих учбових закладів в сферу управління міністерства освіти" деякі відомчі технікуми підпорядковувала Міністерству освіти. Так в Одесі це технікуми нафтової та газової промисловості, технологічний коледж, а також коледж стандартизації, метрології та сертифікації [2].
Реформи вищої освіти 90-х років ХХ століття спровокували досить значну кількість матеріалів з цієї теми. Більш за все це стосується питання акредитації вищих учбових закладів. Тут преса не обійшла своєю увагою жодного з вузів. Результатами цього процесу в багатьох випадках була зміна статусу вищих учбових закладів.
Так у Херсоні на 1995 рік було акредитовано два вузи - Херсонський індустріальний та педагогічний інститути. Вони набули статусу університетів [3].
Першим із вузів Миколаєва, який після акредитації здобув статус університету, був кораблебудівний інститут. У ряді статей: "Будет и в Николаеве свой университет" ("Вечерний Николаев", 1993 р.), "Курс НКИ - прежний" ("Южная правда", 1993 р.), "Переименован он теперь" ("Южная правда", 1994 р.), "Докторский минимум" ("Вечерний Николаев", 1994 р.) зверталась увага саме на перетворення в кораблебудівному інституті, пов'язані з наданням йому ІУ рівня акредитації [4].
У 1996 році Миколаївський педагогічний інститут здобув ліцензії. Рішенням міжгалузевої акредитаційної комісії Міністерства освіти України МАПІ було занесено до державного реєстру учбових закладів, яким дозволено готувати спеціалістів. Цього ж року до інституту було прийнято 640 студентів [5]. А з 2000 року інститут було перейменовано в Миколаївський державний педагогічний університет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПРЕСИ ПІВДНЯ УКРАЇНИ 1991-1998 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок