Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Ліквідація небезпечних хвороб та продовольчі проблеми

Ліквідація небезпечних хвороб та продовольчі проблеми

Назва:
Ліквідація небезпечних хвороб та продовольчі проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,45 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
на тему: „Ліквідація небезпечних хвороб та продовольчі проблеми”


Проблема ліквідації небезпечних хвороб є однією з найбільших глобальних проблем людства. Велику роль у ліквідації небезпечних хвороб, підтриманні здоров’я населення всього світу відіграє створена у 1948 році Всесвітня організація охорони здоров’я, яка об’єднує більшу частину держав світу.
Для вирішення проблеми ліквідації небезпечних хвороб необхідно забезпечити кожній людині та усьому населенню будь-якої країни доступу до первинної медико-санітарної допомоги, а через неї – до усіх умов всеосяжної системи охорони здоров’я. Однак важлива не тільки доступність медико-санітарної допомоги, а вимоги до дісного забезпечення кожній людині та всьому населенню будь-якої країни медичної допомоги на максимально можливому рівні. Цей рівень повинен підвищуватися разом з загальним соціально-економічним розвитком держави, а в багатьох випадках і перевищувати темпи розвитку інших секторів суспільного життя.
Важливою умовою досягнення „здоров’я для усіх” повинне стати визначення магістрального курсу на розвиток загальнонаціональних та державних служб та систем охорони здоров’я та підготовку необхідних національних медико-санітарних кадрів в усіх державах світу, особливо в країнах Африки, Азії та Латинської Америки, що розвиваються, де в цьому існує гостра необхідність. При цьому необхідне раціональне використання вже накопиченого загальносвітового досвіду розвитку охорони здоров’я та широка міжнародна співпраця та взаємна допомога у цій важливій області. В даний час жодна країна світу не може ефективно зберегти та поліпшити здоров’я населення, не спираючись на сучасні досягнення світової медичної науки та практики, не враховуючі глобальну епідеміологічну обстановку і не використовуючи нові методи, ліки та апаратуру, досвід та цінні традиції, раціональні елементи в організації охорони здоров’я всіх інших держав. Більш того, в даний час самі національні системи охорони здоров’я все більш розвиваються і як компоненти єдиної (хоча ще не повністю визначеної) міжнародної функціональної системи та повинні мати крапки зіткнення.
Велике значення має також ліквідація продовольчої проблеми як одна з найбільш суттєвих глобальних проблем людства.
Якщо взяти лише один показник, який характеризує продовольче становище, - споживання зерна, то можна зробити наступні висновки. Підраховано, що для забезпечення щоденного харчового раціону у 2200 калорій потрібно на одну людину 320 кг зерна на рік, якщо усі живільні речовини надходять в людський організм безпосередньо з зерна. З урахуванням високого рівня споживання продуктів тваринництва, де зерно представлено побічно – через корм, вимагається значно більше зерна.
Виходячи з цього, можна визначити зверхдалеку перспективну щорічну переспективну потребу людства у 7,5 – 11,2 млрд. т зерна. В сучасному світі виробляється значно менше зерна (близько 2 млрд. т). Виходячи з цього, для того щоб не тільки підтримати теперішній, досить низький рівень харчування в більшості країн світу, але й досягнути у всесвітньому масштабі рівня харчування, характерного тепер для найбільш розвинутих в економічному відношенні країн, треба збільшити світове виробництво зерна у 5 – 7,5 разів.
На шляху вирішення цієї проблеми є суттєві перепони. Сучасна продовольча криза проявляється перш за все в нездатності сільського господарства багатьох країн, що розвиваються, забезпечити зростання виробництва продуктів харчування, який би відповідав зростанню населення. Вирішення продовольчої проблеми упирається в соціально-економічні бар’єри, в відсталі форми землеробства та землекористування, у перевазі дрібного напівнатурального господарства, у вкрай несприятливі умови обміну між містом та селом, в низький рівень продуктивних сил в цілому.
Для подолання сучасних структурних криз в світовій економіці, а тим більше для вирішення відповідних глобальних проблем потрібні значні зміни в соціально-економічній організації я усередині країн, так і у відношеннях між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ліквідація небезпечних хвороб та продовольчі проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок