Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ЯК РЯТУВАТИСЯ ВІД СПЕКИ?

ЯК РЯТУВАТИСЯ ВІД СПЕКИ?

Назва:
ЯК РЯТУВАТИСЯ ВІД СПЕКИ?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,28 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЯК РЯТУВАТИСЯ ВІД СПЕКИ?
У спекотну погоду потрібно відмовитися від звички готувати їжу про запас, як це часто роблять багато які господині. Також категорично не можна купувати їжу на лотках, не обладнаних холодильниками.
Ні в якому разі не можна в спеку носити синтетичний і обтягуючий одяг. Синтетика особливо шкідлива в таку погоду з гігієнічної точки зору, а щільно облягаючий одяг ускладнює процес теплообміну.
Наступна порада може здатися жителям мегаполіса досить дивною, проте,
якщо є можливість, то її краще дотримуватися: намагайтеся якнайменше перебувати у громадському транспорті!
Цілком природно, що в таку спекотну погоду знижується працездатність. Підвищення температури на кожний градус вище за +26 знижує працездатність людини на 10%. Якщо температура в офісі перевищила +28 градусів, то, згідно із законом «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення», при підвищеннi температури на градус необхiдно скорочувати робочий день на одну годину!
У таку спеку фахівці рекомендують відмовитися від занять спортом. Фізичні навантаження збільшують теплообмін у п’ять разів, що може призвести до зневоднення організму. Але якщо прихильники фітнесу не можуть пропустити жодного заняття, необхідно, принаймні, знизити навантаження й пити більше води під час тренувань.
Є низка правил, дотримуючись яких можна хоч якось захиститися від високих температур. Передусім потрібно сказати про так звану погодну гіпоксію. Після теплового й сонячного ударів погодна гіпоксія є найбільшою небезпекою навіть для молодих і здорових людей. Суть явища полягає в тому, що через спеку вміст кисню в повітрі скорочується, і людині стає важче дихати. Єдиний спосіб впоратись із цією ситуацією — намагатися не виходити на вулицю в найжаркіші години — з 12.00 до 16.00.
Врятуватися від спеки й освіжити організм допоможуть водні процедури. Це не означає, що потрібно тут же бігти купатися в брудних водоймищах або міських фонтанах. Однак гуляти біля води, частіше обполіскувати руки й обличчя, а також приймати душ два рази на день — це необхідний мінімум у таку погоду. Також фахівці рекомендують вмиватися мінералкою або бризкатися спеціальною термальною водою.
Не менш корисно в спеку ходити в басейн. Рекомендується відвідувати його двiчi— тричi на тиждень. Разом із тим, захоплюватися заняттями на бігових доріжках і силових тренажерах не рекомендується. У спекотну погоду дуже велике навантаження на судини. Тому найкраще зосередитися на вправах, що збагачують організм киснем, наприклад, на дихальній гімнастиці або легкій аеробіці.
Допомогти боротися зі спекою може певний режим дня. Якщо лягати спати із заходом сонця і прокинутися раніше, коли на вулиці ще відносно прохолодно, то можна уникнути головного болю. Адже спати в кімнаті, яку через вікно нагріває пекуче сонце — це не найприємніше й не найкорисніше заняття.
Нарешті, медики рекомендують при найменшій можливості роззуватися й ходити босоніж. Зрозуміло, не по розпеченому асфальту, а по траві. На ступнях знаходиться велика кількість точок, що відповідають за внутрішні органи. Коли людина ходить босоніж, відбувається вплив на ці точки. У результаті, поліпшується циркуляція крові, підвищується загальний тонус організму й навіть починається оновлення клітин.
Літо, спека, бо жнива.
В житі зайчики, аж два.
- Де ми будем, брате, жити,
Як покосять в полі жито?
- Раз, два - та й тікати -
Буде нас стіжок ховати!
Раз, два - та й зима...
В ліс втечемо - нас нема.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: ЯК РЯТУВАТИСЯ ВІД СПЕКИ?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок