Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Бразилія

Бразилія

Назва:
Бразилія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
537
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Бразилія”


Географічне положення та основні відомості про країну
ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ТА КОРДОНИ. Бразилія займає центральну та східну частину Південної Америки. Із півдня вона має спільні кордони з Венесуелою, Суринамом, Гаяною та Гвіаною; східна, північно- та південно-східна частини Бразилії мають вихід до Атлантичного окену; західними сусідами Бразилії є Перу та Болівія; з південного-сходу Бразилія межує з Парагваєм, із півдня – з Уругваєм та Аргентиною. Північний та західний кордони пролягають малоосвоєними територіями.
ПЛОЩА ДЕРЖАВИ ТА СТОЛИЦЯ. Територія держави - 8,5 км . Задля розвитку малоосвоєних районів столиця була перенесена із Ріо-де-Жанейро у місто Бразиліа. У теперішній столиці мешкає 1,6 млн. жителів.
ФОРМА ДЕРЖАВНОГО ЛАДУ. За формою державного ладу Бразилія — президентсько-парламентська республіка. Провідними політичними партіями у Бразилії є: Партія бразильської соціал-демократії, Партія бразильського демократичного руху, партія ліберального фротну, Демократична тарабальїстська партія.
ФОРМА АДМІНІСТРАТИВНОГО УСТРОЮ. За формою адміністративно-політичного устрою Бразилія – федерація. Держава поділяється на 26 штатів та 1 федеральний округ, де знаходиться столиця.
МОВА ТА РЕЛІГІЯ. Офіційною мовою в країні вважається португальська. Офіційною релігією — християнство католицького зразку.
ГРОШОВА ОДИНИЦЯ. Грошова одиниця Бразилії — крузейро, яка дорівнює 100 сантимам.
Природні умови та ресурси
На величезній території Бразилії природа досить різноманітна, але всі її природні комплекси можна об‘єднати у дві природних області: Амазонію та Бразильське плоскогір‘я. Країна достатньо забезпечена природними ресурсами.
РЕЛЬЄФ. У Бразилії існують дві основні форми рельєфу: Амазонська низовина, що на півночі та Бразильське плоскогір‘я в центральній, східній та південній частинах країни. На крайній півночі країни розташоване Гвіанське нагір‘я. Через країну на південному заході протікає акумулятивна річка Парагвай та її приток, тут утворилася низовина. Найвища точка бразильського нагір‘я — гора Бандейра (2890 м) здіймається на південному сході країни, поблизу узбережжя Атлантичного океану.
КЛІМАТ. Бразилія лежить у чотирьох кліматичних поясах: екваторіальному, субекваторіальному, тропічному та субтопічному. Останній охоплює лише незначну територію (найвужчу крайню південну частину країни). Загалом тут переважає жаркий клімат із середньомісячними температурами від +16 до +29 С. В Амазонії, здебільшого у західній її частині — екваторіальний клімат. Тут випадає до 30мм опадів на рік. Середньомісячні температури перевищують +24 С. На більшій частині Бразильського нагір‘я клімат субекваторіальний з вологим та сухим періодами. На крайньому сході та південному сході країни – жаркий та вологий тропічний пасатний клімат, що зумовлено близьким знаходженням екватора.
ВОДНІ РЕСУРСИ. Країна має величезні водні ресурси, про що свідчить наявність на її території найповноводнішої річки світу — Амазонки, повноводної та довгої річки Сан-Франциску, акумулятивної річки Парагвай та їх численних приток та ін.
Великий гідроенергетичний потенціал мають річки Бразильського плоскогір‘я, що пояснюється наявністю багатьох порогів та водоспадів.
Річкова мережа Бразилії надзвичайно густа. Вся північна і частково центральна частина країни зрошується системою річок басейну Амазонки. На півдні та південному заході річки несуть свої води до Парагваю та Парани. На сході Бразилії тече річка сан-Франциску. Великих озер у країні немає.
ГРУНТИ. Бразилія досить забезпечена земельними ресурсами. Третю частину всієї площі Бразилії займають грунти ферралліти. У басейні Амазонки переважають червоно-жовті латеритні грунти. На південь та схід від них простяглися червоні латеритні грунти високотравних саван. На крайньому півдні — червонувато-чорні грунти прерій.
ЛІСОВІ РЕСУРСИ. Країна достатньо забезпечена лісовими ресурсами. За запасами твердої деревини Бразилія посідає перше місце в світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Бразилія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок