Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Ю. Пілсудьський

Ю. Пілсудьський

Назва:
Ю. Пілсудьський
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Ю. Пілсудьський (1867-1935)- фундатор польської державності, посідає одне з ключових місць в історії українського і польського народів. Роль „Каменданта” важко переоцінити. Саме він став тією „брилою”, об яку розбився „переможний” наступ Червоної армії на Варшаву, Берлін.
Треба враховувати й еволюцію польського „Месії” – від лівих до ультраправих, від соціалізму до націоналізму і, нарешті – авторитаризму та диктатури. Ю. Пілсудьський не був ніколи аморфним політиком. Він завжди наполегливо домагався своєї мети – незалежної і сильної Польщі на чолі власною персоною. Інше питання, які засоби він для цього використовував [8;5].
Ю. Пілсудьський не був ні теоретиком, ні політичним мислителем, був конспіратором, творцем армії, політичним провідником.
З атмосфери, що склалася в Литві після поразки повстання 1863 року і навчання в російській гімназії, виніс Ю. Пілсудьський орієнтацію на боротьбу за незалежність і палкий патріотизм, підживлений спогадами про велич давньої Речі Посполитої. З критичного стану ще не поділеної Польщі виросла програма Ю. Пілсудьського в незалежній Польщі. Негативне ставлення до політичних партій, культ збройної сили, відсутність якої Польща відчувала ще до розбору, прагнення до побудови сильної, централізованої держави, відсутність якої було однією з причин занепаду Польщі, нарешті розпалений політикою царату антиросійський догмат Ю.Пілсудський вважав Росію одним з завойовників польських земель, головним гнобителем поляків [5,14].
Будучи одним з найактивніших діячів польського соціалістичного руху Ю.Пілсудський стає засновником Польської соціалістичної партії (ППС). Його зв’язок з соціалізмом був для нього не метою, але середовищем мужніння народній справі. І хоч політичну діяльність розпочав в Польській соціалістичній партії, пізніше став анти соціалістом і антикомуністом. Антикомунізм поєднався у нього з антиросійськістю.
Програма Польської соціалістичної партії становила особливий novum в політичній думці, враховувала ідею національного і суспільного визволення. Всупереч тогочасним традиціям польських соціалістичних організацій, які згуртували робітників під класовими і інтернаціоналістичними гаслами, Польська соціалістична партія мала виступати під національними гаслами. Проголошуючи одночасно постулат незалежності Польщі і умови класової боротьби, Польська соціалістична партія перевищувала бар’єр, який відділяв піонерів соціалізму від традиції незалежності [5,14].
Загально сформульована програма ППС з 1892 року містила широке поле до тлумачення її основним ідеологічно-політичних завдань Ю.Пілсудський, як головний діяч ППС в 1893-1914 рр., вважав, що завданням партії є здобуття незалежності, а засобом її досягнення – мобілізація мас під соціалістичними гаслами.
Воля і почуття обов’язку були у нього сильнішими, ніж концепції. Нереалізовані політичні концепції Ю.Пілсудського швидко провалились і виявились тільки в роки війни 1920 року [11;55].
Створено теорії польської внутрішньої політики, які активізують східну політику Ю.Пілсудського. сформульовано концепції державної ідеології, які мали обґрунтувати владу табору ??? над повсталим народом і армією. Цю ідеологію як новий здобуток суспільної солідарності, протиставлено як програми класових здобутків суспільної лівиці, так і націоналізму правиці.
Суспільно солідарність, проголошена в ім'я політики Ю.Пілсудського, спрямовувалася на утворення навколо правлячого табору всього політичного життя поляків. Виникали осередки підсулчиківської правиці – консервативні та націоналістичні, були в таборі Ю.Пілсудського помірковані, суспільні тенденції, вималювалась нарешті пілсудчиківська лівиця, над якою правлячий табір в кінці 20 ст. припинив своє панування [9;6].
З плином часу навколо табору Ю.Пілсудського зібралась більшість правої політичної еліти. Уряд отримав в такий спосіб підтримку для своєї політики. Політика уряду не була вільною від впливу думки, яку виражали осередки, пов’язані особою і легендою Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Ю. Пілсудьський

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок