Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень

Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень

Назва:
Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень


План
1. Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень
Типи детермінованих, моделей, у яких застосовується спосіб ланцюгової підстановки. Сутність і правила його застосування. Алгоритми розрахунку впливу факторів, цим способом у різних типах моделей.
Одним з найважливіших методологічних питань в АХД є визначення величини впливу окремих факторів на приріст результативних показників. У детермінованому аналізі для цього використовуються наступні способи: ланцюгової підстановки, індексний, абсолютних різниць, відносних різниць, пропорційного розподілу й інтегральний метод.
Перших чотири способи ґрунтуються на методі елімінування. Елімінувати - це означає усунути, відхилити, виключити вплив усіх факторів на величину результативного показника крім одного. Цей метод виходить з того, що усі фактори змінюються незалежно друг від друга: спочатку змінюється один, а всі інші залишаються без зміни, потім змінюються два, потім три і т.п., при незмінності інших. Це дозволяє визначити вплив кожного фактора на величину досліджуваного показника окремо.
Найбільш універсальним з них є спосіб ланцюгової підстановки. Він використовується для розрахунку впливу факторів у всіх типах детермінованих факторних моделей: адитивних, мультиплікативних, кратних і змішаних (комбінованих). Цей спосіб дозволяє визначити вплив окремих факторів на зміну величини результативного показника шляхом поступової заміни базисної величини кожного факторного показника в обсязі результативного показника на фактичну в звітному періоді. З цією метою визначають ряд умовних величин результативного показника, що враховують зміни одного, потім двох, трьох і т.п. факторів, допускаючи, що інші не міняються. Порівняння величини результативного показника до і після зміни рівня того чи іншого фактора дозволяє елімінуватися від впливу усіх факторів, крім одного, і визначити вплив останнього на приріст результативного показника.
Як нам уже відомо, обсяг валової продукції (ВП) залежить від двох основних факторів першого рівня: чисельності робітників (КР) і середньорічного вироблення (ГВ). Маємо двофакторну мультиплікативну модель:
ВП = КР * ГВ.
Алгоритм розрахунку способом ланцюгової підстановки для цієї моделі:
ВПпл= КРпл *ГВпл = 1000*160 = 160000 млн. руб.,
ВПусл = КРф *ГВпл =1200*160 = 192000 млн. руб.,
ВПф = КРф *Цпф = 1200*200 = 240000 млн. руб.,
Як бачимо, другий показник валової продукції відрізняється від першого тим, що при його розрахунку прийнята фактична чисельність робітників замість запланованої. Середньорічне вироблення продукції одним робітником у тім і іншому випадку планова. Виходить, за рахунок збільшення кількості робітників випуск продукції збільшився на 32 000 млн. руб.(192 000 - 160 000).
Третій показник відрізняється від другого тим, що при розрахунку його величини вироблення робітників прийняте по фактичному рівні замість планової. Кількість працівників в обох випадках фактичне. Звідси за рахунок підвищення продуктивності праці обсяг валової продукції збільшився на 48 000 млн. руб.(240 000-192 000).
Таким чином, перевиконання плану по обсязі валової продукції з'явилося результатом впливу наступних факторів:
а) збільшення чисельності робітників + 32 000 млн. руб.
б) підвищення рівня продуктивності праці + 48 000 млн. руб.
Разом + 80 000 млн. руб.
2. Методика комплексної оцінки інтенсифікації та ефективності господарювання
Теоретичний аналіз проблем інтенсифікації для бухгалтера-аналітика потрібно доповнити рішенням конкретних проблем економічного аналізу: обліку й оцінки інтенсивності, кількісних методів визначення впливу факторів інтенсифікації на результати виробництва, побудови узагальнюючого (інтегрального) показника всебічної інтенсифікації виробництва.
Кількісне співвідношення екстенсивності й інтенсивності розвитку виражається в показниках використання виробничих і фінансових ресурсів. Показниками екстенсивності розвитку є кількісні показники використання ресурсів: чисельність працюючих, величина витрачених предметів праці, величина амортизації, обсяг основних виробничих фондів і авансованих оборотних коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ланцюгові підстановки і метод розрахунку за допомогою відхилень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок