Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Ринок слабоалкогольних напоїв

Ринок слабоалкогольних напоїв

Назва:
Ринок слабоалкогольних напоїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,50 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Ринок слабоалкогольних напоїв”


Слабоалкогольний бум в Україні був зафіксований приблизно півтора–два роки тому. Чи то під впливом британської моди, де слабоалкогольний ринок у великій шані, чи то завдяки зростанню доходів населення, але українці почали досить активно споживати «слабкі градуси» у напоях, змусивши виробників звернути на сегмент пильну увагу.
Виробники в 2003 році свідчали, що слабоалкогольний сегмент прискорено розвивається, хоча цього виявилося і недостатньо для насичення ринку. Восени 2002-го найбільший виробник слабоалкогольних напоїв кримська компанія «Союз-Віктан» розпочала виробництво нового продукту — газованого енергетичного коктейлю SV ICE energy міцністю 7% у пляшці 0,33 л. Водночас концерн «Орлан» запустив дві серії «слабоалкоголки» «Джинсер» і негазовані напої Bar.Net. А «Оболонь» до вже звичних «Ром-Коли», «Бренді-Коли» і «Джин-Тоніку» додала «Бирмікс Лимон» (являє собою гармонійне поєднання пива і лимонаду) і коктейлі «Джин-ананас» та «Шарм».
Не так давно і торговий дім «Мягков» оптимізував свій асортимент напоїв, відомих під торговельною маркою «220V». Відмовившись від деяких смаків, він почав випускати на потужностях Одеського першого лікеро-горілчаного заводу напої «Текіла-дракон», «Айс», «Віски-імбир», «Грейпфрут».
Одна починаючи з 2004 року ринок слабоалкогольних напоїв, всупереч оптимістичним очікуванням, ввійшов у фазу стагнації. Виробники значно завищили планку потенційної місткості ринку.
Минулий рік засвідчив, що потенціал українського ринку слабоалкогольних коктейлів був переоціненим. У багатьох компаній суттєво знизилися обсяги продажу, інші зменшили темпи виробництва, треті взагалі пішли з ринку, зосередившись на перспективніших для себе сегментах.
Наприклад, завод «Росинка», який ще 2003 року тримався у трійці лідерів, претендуючи на частку у 12-15%, торік скоротив розлив слабоалкогольної продукції після випуску нових напоїв під ТМ Fly. А лідер пивного ринку компанія «САН Інтербрю Україна», що вийшла на ринок слабоалкоголки чи не останньою з усіх виробників алкоголю, торік згорнула виробництво напоїв на солодовій основі під ТМ Chill.
Раніше компанія мала намір потіснити на ринку слабоалкоголки «Оболонь», яка до виходу напою конкурентів вже кілька років виробляла бірмікси, але слабка маркетингова й рекламна підтримка зробила цей сегмент ринку практично непомітним. Як повідомили Контрактам у САН Інтербрю, «випуск Chill був експериментальним, він не спричинив вибуху на ринку». Тому компанія відмовилася розвивати цей напрям, зосередивши свої зусилля на пивному ринку країни.
Про депресивний стан ринку свідчить і закритість виробників слабкого алкоголю — не надто вдалі результати своєї роботи на ринку за минулий рік Контрактам відмовилися назвати представники Оболоні, Nemiroff, корпорації «Олімп». Не повідомила обсяги продажу за підсумками року (відзначивши лише їх зростання) й компанія «Алкотрейд».
Хоча обсяги випуску слабоалкогольних напоїв торік суттєво зросли, однак до сьогодні більшість аналітиків ринку не можуть відповісти на питання, чи було 2005 року зафіксовано зростання споживання.
Головною причиною явної стагнації споживання слабоалкоголки є не так холодне літо минулого року, як завищені очікування гравців щодо потенційної місткості ринку. Вже зараз деякі учасники ринку погоджуються, що високі темпи зростання попиту на слабоалкоголку вже в минулому, а ринок фактично вичерпав себе. Успішніші виробники пояснюють уповільнення продажу слабоалкогольних напоїв малими, порівняно з іншими видами алкогольної продукції, витратами на виведення нових торгових марок, недоліками маркетингових стратегій і меншими, порівняно з пивом, можливостями рекламувати напої градусом до 8,5%.
Деякі експерти ринку ставлять під сумнів озвучене зростання продажу слабоалкоголки і в попередні роки, оскільки 2005 рік показав, що компанії виробляли слабоалкогольні коктейлі лише на папері, а частину спирту перетворювали на нелегальну горілку.
Утім, виробництво слабоградусних напоїв все ще залишається вельми рентабельним напрямом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ринок слабоалкогольних напоїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок