Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Мода епохи модерн

Мода епохи модерн

Назва:
Мода епохи модерн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Мода епохи модерн”


ПЛАН
Вступ
1. Особливості моди епохи модерну
2. Головні підходи до вбрання стилю модерн
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Модерн (фр. moderne - сучасний) - художній стиль у європейському й американському мистецтві кінця XIX - початку XX ст. (інша назва арт нуво).
Стиль модерн варто відрізняти як від загального змісту слова "сучасний", так і від поняття модернізм. Основна ознака стилю модерн - декоративність, основний мотив - кучеряве рослина, основний принцип - уподібнення рукотворної форми природної і навпаки. Це знайшло відображення в архітектурі, у деталях будинків, в орнаменті, що одержав надзвичайний розвиток. Лінії орнаменту несли в собі напруженість духовно-емоційного і символічного змісту.
Ідея синтезу мистецтв пронизує стиль модерн. Основою синтезу бачилася архітектура, що поєднує всі інші види мистецтва - від живопису до моделей одягу.
Епоху модерну можна вважати зародженою тоді, коли група художників у знак протесту проти офіційного академічного мистецтва вийшла зі складу мюнхенської виставковою організації «Glaspalast». Звідси відбувається і назва стилю Sezession («відділення»). У Чехії найбільш поширена назва Secese. У Німеччині і Латвії він іменувався Jugendstil («молодий стиль»). Назва Jugendstil виникло в зв'язку з назвою мюнхенського літературно-художнього журналу «Jugend», навколо якого поєднувалося молоде покоління. У Росії й Англії — Modern Style Floreale («сучасний стиль», «стиль модерн»); Modernismo — в Іспанії, Tiffany Style — у США. В Франції новий рух поширювався за назвою Art Nouveau («нове мистецтво»). Свою назву стиль одержав в 1895 році в Парижі, на відкритті галереї «Maison de l'аrt Nouveau».
Цей стиль досяг свого розквіту в 1900 році і майже весь цикл його життя — зародження, розвиток, занепад — умістився в два десятиліття.
1. Особливості моди епохи модерну
Мода кінця сторіччя повна нових тенденцій, а також повторень моди часів минулих. У 1889 році третя французька республіка відзначає столітній ювілей, на честь якого споруджується Ейфелев вежа. Можливо, саме цей ювілей нагадав моді про бурхливі роки кінця XVIII століття.
Як в архітектурі, так і в моді перемагають «функціональні» елементи. Реформаторський рух за відродження жіночого плаття знову, як колись раніш, відкидає корсет, ратуючи за плавні спадаючі лінії. Але якщо на початку століття була притягальна мода грецької і римської античності, то наприкінці його захоплюються культурою Криту і Японії. Місце Геркуланума і Помпеї займають знову відкритий Кносс і Мадам Батерфляй. Усе це, безумовно, не могло не відбитися на розвитку моди. Вагоме слово сказали в цьому плані і співробітники «арт нуво». Вони запропонували моделі для нових платтів прерафаелітів, що нагадують скоріше японські кімоно, ніж античні хітони. У новому дусі створюються не тільки дамські туалети, але різноманітні дивани, що до цього робилися в стилі ампір, і різні освітлювальні прилади.
У костюмі новий стиль проявився в претензійних і вигадливих формах, що відбили почуттєве розуміння краси.
Плаття мали вузький ліф з тонкою талією, спідницю кльош, рукав, вузький унизу з розширеним, призбореним окатом і укороченою лінією плеча, високий закритий комір.
Нова форма корсета додавала фігурі s-образний вигин: груди підняті, талія туго стягнута, живіт сплощений, лінія спини від талії має різкий прогин майже під прямим кутом. Усі конструктивні і декоративні лінії також повторювали цей вигин (мал.).
Штучний вигин фігури не раз використовувався в різні епохи для створення витонченої, вигадливої форми, що відповідає сучасному представленню про красу, наприклад образний силует у готичному костюмі.
Головні убори наприкінці століття мали високу тулію і маленькі поля. В міру збільшення висоти зачісок вони набувають вид наколок, прикрашених квітами, перами і маленькими опудалами птахів.
Необхідними доповненнями були рукавички, муфти, сумки.
Взуття було різноманітним: високі черевики на шнурівці чи ґудзиках, туфлі з кольорової і чорної шкіри і шовку з пряжками, бантами, розетками на високому вигнутому каблуці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мода епохи модерн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок