Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ ФЕДОРА АНДРІЙОВИЧА ЩЕРБИНИ

ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ ФЕДОРА АНДРІЙОВИЧА ЩЕРБИНИ

Назва:
ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ ФЕДОРА АНДРІЙОВИЧА ЩЕРБИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,54 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Л. М. Маленко
ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ ФЕДОРА АНДРІЙОВИЧА ЩЕРБИНИ
19 листопада 1902 року начальник Головного управління козацьких військ відправив дивне, на перший погляд, розпорядження наказному отаману Кубанського козацького формування Я.Д.Маламі. Останній мав поклопотатися про написання історії ввіреного йому війська. Подібні розпорядження отримали й інші наказні отамани козацьких військ Російської держави. Рішення про написання повної історії козацьких військ, яка буде базуватися на історичних документах і висвітлювати реальні події без упередженого ставлення, приймалося на рівні головної посадової особи Військового міністерства. Військовий міністр у резолюції на доповіді Головного управління козацьких військ написав: "Необхідно поспішити складанням детальних історичних праць до кожного з козацьких військ за визначеною програмою, про його минуле, далі скласти, згідно з загальною програмою опис про
сьогодення козацьких військ, тоді легше буде без помилок і сумнівів вирішувати всі питання, що визначають майбутнє кожного з козацьких військ окремо й усіх разом узятих" [1, арк.103зв.].
Я.Д.Маламі та військовому правлінню залишалося тільки віднайти автора майбутньої праці. Кандидатура Ф. А. Щербини постала не одразу. Кубанське військове правління спочатку вирішило запропонувати виконати своєрідне держзамовлення одному з провідних козакознавців того часу, автору багатьох робіт із козацької проблематики, професору Московського університету Д.І.Яворницькому. Вибір обґрунтовувався тим, що відмінне знання історії, культури, побуту Запорозького козацтва дослідником стане доброю основою для відтворення історії Кубанського козацького війська. Д.І.Яворницький у цей час доволі часто бував на Кубані в зв'язку зі створенням комітету з викупу в німців-колоністів о. Хортиці. Це, безумовно, сприяло б проведенню евристичної роботи вченим у Кубанському військовому та регіональних архівах. Дмитро Іванович навіть дав попередню згоду наказному отаманові Я.Д.Маламі. Однак вже 30 грудня 1902 року, завантажений виконанням термінових проектів, Д.І. Яворницький листом відмовляється від пропозиції Кубанського військового правління.
Почався пошук нового кандидата на написання історії одного з найбільших, уславлених козацьких військ Російської держави. Вибір зупинився на місцевому дослідникові, кубанському козакові за походженням Ф.А.Щербині. Він уже мав певний доробок у цьому плані. В 1884 році Ф.А.Щербиною була опублікована праця "История самоуправления у кубанских казаков". Він брав участь у формуванні збірника "Кубанское казачье войско (1696-1888)" і написав до нього нарис "История Кубанского казачьего войска" (1888 рік). У 1891 році було надруковане дослідження вченого "Земельная община кубанских казаков". Окрім цього, обіймаючи посаду керівника статистичного бюро Воронезького губернського земства (1884-1901 роки), Ф.А.Щербина уклав і відредагував 66 томів статистики, написав історію Воронезького, Золотоніського та Полтавського земств, дослідив економіку Владикавказької залізниці. Саме йому 10 січня 1903 року начальник штабу Кубанського козацького війська Г. Богданович і сповістив про відповідальне доручення військового правління. Поки Ф.А. Щербина розмірковував над пропозицією козацького уряду в різних колах Кубані розгорнулися дискусії з приводу того, чи зможе дослідник, проживаючи і працюючи у Воронежі, написати повноцінну історію Кубанського війська, і чи вдасться Ф. Щербині в повній мірі відтворити всі сторони життєдіяльності козацтва, особливо питання культурної спадщини та побуту. Дискусії швидко вийшли за місцеві рамки і почали обговорюватися на сторінках столичного "Весника казачьих войск" [2, с.237-238; 3, с.230]. Постало питання і про співавторство Ф.А. Щербини та Є.Д.Феліцина у справі написання історії козацького формування. Не виключалася можливість активної участі в проекті П.П.Короленка та 1.1. Дмитренка.
Проте, час розставив усе на свої місця: питання про співавторство Є.Феліцина в майбутній роботі відпало зі смертю дослідника у грудні 1903 року, а самого Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ІЗ ТВОРЧОГО ДОРОБКУ ФЕДОРА АНДРІЙОВИЧА ЩЕРБИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок