Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Витягування прямолінійних тяг шаблонами

Витягування прямолінійних тяг шаблонами

Назва:
Витягування прямолінійних тяг шаблонами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
237,04 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Витягування прямолінійних тяг шаблонами

Приміщення громадських, а інколи і житлових будівель оздоблюють різними архітектурними деталями. Прості прямолінійні архітектурні деталі виконують за шаблонами, протягуючи їх по напрямних рейках. Тому такі деталі називають тягами. У вигляді прямолінійних тяг можуть бути виконані карнизи, галтелі, наличники, плінтуси тощо (рис. 1). Уважно придивившись до профілю карниза, можна помітити, що він складається з окремих архітектурних елементів — обломів (рис. 2). Виділяють обломи прямолінійні і криволінійні. Криволінійні обломи можуть бути побудовані з одного, двох або більше центрів. Обломи, побудовані з одного центра, називають простими, а всі інші—складними.

Кожен карниз характеризується певною висотою і виносом. Розміри його залежать від висоти і площі приміщення. Карнизи більших розмірів виконують у великих громадських приміщеннях, а менших — у житлових. У робочих рисунках, за якими споруджують будівлю, дають профілі карнизів для окремих приміщень. Якщо такого рисунка немає, то штукатур сам вибирає певний розмір карниза і, користуючись набором обломів, виконує рисунок.

До початку витягування карниза потрібно виготовити дошку з профілем, який би відповідав заданому рисунку. Згідно з розмірами дошки роблять весь шаблон.

Після цього на стіни і стелю відповідно до розмірів шаблона прибивають напрямні рейки завтовшки 4—5 см, по яких пересуватиметься шаблон. Рейки встановлюють по всьому периметру стін і стелі. Рейки, закріплені на стелі, у кутах мають обриватися, щоб можна було вільно завести за них або вийняти шаблон. Нижні рейки підрізують під кутом 45° і з'єднують «на вус». Горизонтальність рейок перевіряють рівнем.

Між рейки заводять шаблон і намічають місце для прибивання полозка до горизонтальної дошки. Після закріплення полозка шаблон протягують уздовж усієї ділянки і перевіряють, чи вільно він пересувається по рейках. Переконавшись у тому, що рейки закріплені правильно, починають робити тягу.

Внутрішні тяги виконують з вапняно-гіпсового розчину. Розчин наносять на поверхню кілька разів тонкими шарами. Після накидання кожного шару ґрунту шаблон протягують зліва направо оббитим жерстю боком уперед (рис. 3).

При наступному накиданні розчину стежать, щоб він заповнив усі ділянки тяги. Шаблон пересувають доти, доки тяга не відповідатиме потрібному профілю.

Якщо тягу виконували вапняно-гіпсовим розчином, то через 10—15 хв після затужавіння ґрунту його змочують водою і знову кілька разів протягують шаблон рухом зліва направо, сильно натискуючи на нього. При цьому знімається верхній шар розчину, що утворився внаслідок збільшення його об'єму під час тужавіння гіпсу. Після цієї операції поміж профільною дошкою і карнизом повинен створитися проміжок 2—3 мм для накривного шару.

Після цього рейки і шаблон очищають від розчину, в якому був пісок, і промивають їх. На тягу накидають тонкий шар рідкого жирного гіпсового розчину без заповнювача і згладжують його, рухаючи шаблон справа наліво доти, доки тяга не відповідатиме потрібному профілю. Витягнувши тягу, обережно знімають рейки, а пошкоджені місця замазують розчином.

Звичайним шаблоном не можна утворити тягу в кутах, тому її треба виконувати вручну. З цією метою в кути накидають розчин і після того, як він почне тверднути, його обробляють спеціальною лінійкою, торці якої оббиті жерстю відрізачкою та вузькою плоскою або галтельною теркою. Спочатку вздовж витягнутого профілю карниза пересувають лінійку і зрізують нею зайвий розчин у кутах. Діставши чорновий контур тяги, її опоряджують різними інструментами, домагаючись утворення профілю, який би відповідав профілю тяги, виконаної шаблоном. Карниз краще витягувати кутовим шаблоном (див. рис. 9, б), щоб не обробляти його вручну в кутах.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Витягування прямолінійних тяг шаблонами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок