Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> STAVROS & LOGOS

STAVROS & LOGOS

Назва:
STAVROS & LOGOS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,55 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
УДК 726.95(091) 
Малина В. 
STAVROS & LOGOS
Тягла хресторобська практика в Україні спричинила появу національної ставрології. Остання, збагачуючи сакральне мистецтво і моральне богослов'я, має стати науковим підґрунтям і передумовою відродження релігійного пам'ятникарства. Нині кожен багатовіковий християнський лапідарій сприймається на кшталт кам'яної Біблії. Ставротворенням перекодовуються мовні аспекти потенцій, закладені у структурі богослов'я. Хрестотворення тотожне мовленню і є загальною сферою знань, у першому випадку, ставрології, у другому - лінгвістики. Основою ставрології має служити лише теологія.
Ключові слова: теологія, екуменічний хрест, stavros, хресторобство, став- рологія, народна церква.
Беспрерывное выделывание крестов в Украине стало причиной формирования национальной ставрологии. Последняя, обогащая сакральное искусство и нравственное богословие, должна стать научной основой и предпосылкой возрождения религиозного памятникарства. Ныне каждый древний христианский лапидарий воспринимается как каменная Библия. При помощи каменного креста перекодируются языковые аспекты творческих потенций, изложенные в структуре богословия. Крестоделание тождественно говорению и является общей сферой знаний, в первом случае, ставрологии, во втором - лингвистики. Основой «слова о кресте» может быть исключительно теология.
Ключевые слова: теология, экуменический крест, stavros, крестоделание, ставрология, народная церковь
Uninterrupted cross-crafting is Ukraine has caused formation of national staurology. The latest, completing sacral arts and moral theology, has to become scientific basis and precondition for renaissance of religious memorial crafting. Currently every ancient Christian lapidary is interpreted as the stone Bible. Stourocrafting is recording linguistic aspects of potentials meant in theological structures. Cross-crafting is identical to parole, this is a colligating hemisphere of knowledge, in the first instance - of staurology, and in the second - of linguistics. Theology can exclusively function as staurology basic.
Key words: theology, ecumenical cross, stavros, cross-crafting, staurology, folk church. Людина протягом тисячоліть давала через Бога імена всім без винятку речам, предметам і явищам. Уречевлений таємний шепіт вітру в дібровах, оживлений дзюркіт гірського джерела, упредметнений гуркіт з неба внаявлювали, з одного боку, сутність Творця; з іншого - ставлення людини до Його образу і діянь.
Богова практика одухотворювалася вродженою людською допитливістю, уявою і фантазією; так з'явилися логічно впорядковані колективні знання й уміння. Первопоштовхом до пізнання перво- причини і первосмислів існування людей в едемі стало їх невситиме бажання доторкнутися до матерії Первочоловіка, розгледіти того, то вдихнув у нього життя.
Первогріх перволюдей скоро поширився на землі, і Господь, як свідчить Св. Письмо, через спокутну смерть власного Сина дає чоловіцтву реальний шанс на спасіння всіх і кожного.
Знаряддям розплати людини за скоєні гріхи Передвічний визначає stavros, на якому розпинали злочинців у Римі за відступництво.
Чому саме стовп з перебоїною став причиною скону Богочоловіка і духовним інструментом порятунку всіх прилучених до Христової віри? Можливо тому, що хрест був завчасно припасований до форм і пропорцій людського тіла. Чи не тому головним знадобом Божої прихильности для вірянина стає stavros у відповідних формах і мовних зворотах?
Маємо говорити про stavros з антитетичних позицій, коли той чи інший аспект висловлювання з приводу глобального чи то регіонального ставротворення не відкидає догматичне богослов'я, а лише протидіє бездоказовому за видом пізнанню. При аналізі корпусу кам'яних хрестів на великих симетріях дослідник не повинен віддавати перевагу тим чи іншим типам хрестокаменя. Ставролог зобов'язаний зрозуміти і публічно пояснити причини протиборств форм і функцій у кам'яному хресторобстві, як на міжконфесійному ґрунті, так і в межах релігійних громад на спільних етнічних територіях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: STAVROS & LOGOS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок