Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Олень благородний

Олень благородний

Назва:
Олень благородний
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,69 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
На тему:
„Олень благородний”
 


Вступ
Наше покоління є свідком катастрофічного скорочення ареалів багатьох рослин і тварин, зменшення їх чисельності, зникнення регіональних популяцій повного знищення окремих видів як рослинного , так і тваринного світу. Кожний природний вид є неповторним та самобутнім витвором природи зі своїми, тільки йому притаманними, рисами та властивостями, своїм місцем в еволюційному процесі та своїм практичним значенням для людства. Занесення того чи іншого виду на сторінки Червоної книги є сигналом. Воно означає, що популяції даного виду знаходяться під загрозою істотного скорочення, зменшення чисельності або навіть повного та безповоротнього зникнення з лиця планети.
Червона книга своїм існуванням сама засуджує людей за те, що вони зробили її необхідною. Людство думає про себе з позиції соціальної, а не природної істоти.
Варто закликати всіх:” Прокиньтеся ! Поверніться обличчям до них, наших менших братів і збережіть планету-чисту і безпечну. Зупиніться у примарному прагненні до вершин прогресу, припиніть убивство тварин і рослин, зробіть їх співучасниками вашої духовної радості.”
Гордий і величний, із красивими гіллястими рогами, благородний олень – справжній король лісів помірної зони. Цій великій тварині потрібні обширні кормові угіддя. Олені – справжнє лихо для лісового господарства: вони обгризають молоді дерева і пагони, об’їдають молоду деревину.
Оленячі стада
Самці та самки живуть окремо і зустрічаються тільки в період гону. Самки ходять разом із оленятами. У стаді є старша самка, яка завжди насторожі й попереджає інших про небезпеку. Самці завжди живуть по одинці чи збираються в невеликі групи.
Бої оленів
Восени , з настанням шлюбної пори, між самцями відбуваються запеклі бої за самку. Пригнувши голови, вони із страшною силою стикаються рогами. Якщо сили рівні, олені незабаром просто розходяться. Якщо один виявився слабшим, то він утікає геть, залишаючи поле битви за суперником.
Роги
У благородного оленя роги виростають тільки в самців. Вони скидають їх щороку навесні. Нові роги виростають дуже швидко, і вже восени самець знову бере участь у турнірах. Молоді роги або панти, покриті такою шкіркою з коротким бархатистим хутром. Коли роги виростають, шкірка на них підсихає і відпадає. Щоб зчистити залишки шкіри з рогів, олень чухається ними об кору дерев. В оленят маленькі ріжки починають рости під кінець першого року життя. Чим старший олень тим білше відростків у нього на рогах.
Чому ревуть олені
Рано – вранці в період гону в осінньому лісі можна почути, як ревуть олені – самці. Олень відкидає назад голову і витягує шию, видаючи низьке, хрипле, гучне ревіння. Так самці заявляють права на територію і приваблюють самок. Цей трубний рев чути на відстані кількох кілометрів. Перед турніром самці теж ревуть, щоб показати суперникові свою силу. В цей період самці зайняті тільки битвами і залицянням до самок. Вони майже нічого не їдять, і втрачають у масі до 20 кг!
Мати та її оленятко
Без рога самка оленя знаходить менша тендітніша за самця. Навесні олениха народжує одного, дуже рідко двох оленят, яскраво – руда шкурка яких попервах плямиста. Перші дні після народження оленя майже не тримається на ногах і лежить, причаївшись у густі траві. Олениха пасеться неподалік. У цей час оленя дуже вразливе – це легка здобич для вовка чи будь – якого іншого хижака. Мати приходить до оленяти тільки для того, погодувати молоком. Коли дитинча трохи зміцніє, воно всюди бігає за матір’ю. Приблизно через місяць оленя починає скубти траву, але ссе матір аж до осені. Самки з дитинчатами збираються в невелике стадо з досвідченою самкою на чолі. У віці двох років молоді олені покидають матір та її стадо і починають ходити з іншими молодими самцями.
Додатки
 
Використана література.
Науково-художний журнал для дітей та юнацтва „Паросток”; Київ,1997р.
Киселюк О.І., Клапчук В.М., Тимчук О.В. Сторінками Червоної книги. Карпатський національний природний парк.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Олень благородний

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок