Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці

Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці

Назва:
Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,49 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці


На сьогоднішній день колективні та приватні підприємства, які займаються вирощуванням та реалізацією томатів, щоб збільшити свій прибуток, застосовують надмірні концентрації мінеральних добрив для швидкого дозрівання і кращого наливу помідор. Застосування надмірних концентрацій мінеральних добрив призводить до накопичення у томатах нітратів. Перевищення гранично допустимих концентрацій нітратів у томатах при їх споживанні може призвести до виникнення різних груп захворювань у людей.
Вивчення якості томатних овочів, що реалізуються у м.Вінниці проводились шляхом порівняльної оцінки показників якості та безпеки основних видів томатів, що реалізує торговельна мережа м.Вінниці в  осінній період часу.
Нами було відібрано три дослідних зразки: 1 -продукція, яка надходить у магазин «Сільпо-2» ТОВ «Сільпо-65» (постачальник: КСП"Сосонка", с.Сосонка, Вінницький район, Вінницька область), 2 - у магазин самообслуговування «ЕКОмаркет»(постачальник: КСП"Серебрія", м.Могилів - Подільський, Вінницька область), 3 - у магазин «Корона-5» ТОВ НВП «Аргон» (постачальник: КСП"Писарівське", с.Писарівка, Вінницький  район, Вінницька область).
Вивчення якості досліджуваної продукції проводилось шляхом визначення таких органолептичних показників, передбачених стандартом, як зовнішній вигляд, запах і смак, забарвлення, розмір.
Для дослідження було обрано найпоширеніший сорт томатів, який реалізується в осінній період часу - "Подарок Молдови".
Плоди томатів, що були відібрані для перевірки, виявились чистими, свіжими, з видаленою плодоніжкою. Забарвлення  плодів яскраво-червоного кольору. Середній розмір плодів у поперечному діаметрі (мм): 1 зразок - 43;  2 зразок  40;  3 зразок - 44;
Основною частиною лабораторних досліджень було визначення вмісту нітратів в зразках продукції, закуплених на ринках м.Вінниці.
Для визначення нітратів використовували: «Методику визначення нітратів і нітритів у продуктах рослинництва» №5048-89; Допустимі рівні вмісту Нітратів у рослинних продуктах, регламентовані СанПін 42-123-4619-88(1). На основі вказаних нормативних документів нами була розроблена оригінальна методика  визначення вмісту нітратів в томатних плодах.
Кожна вибірка продукції мала вагу близько 0,5 (кг). Для проведення випробувань плоди томатів мили водою, витирали чистою тканиною насухо, різали навхрест уздовж осі на 4 рівні частини. Від кожного плоду для аналізу брали четверту частину. Усі проби готували у кількості не менше 2, адже у разі підвищеного вмісту нітратів могла виникнути потреба у повторному аналізі.
Дослідження томатних плодів проводили іонометричним методом, який є найбільш простим та експресним. Сутність методу полягає в тому, що нітрати виділяють із досліджуваного матеріалу розчином алюмокалієвих галунів з послідовним вимірюванням їх концентрації в одержаній витяжці за допомогою іоноселективного електроду. Для досліджень використовували сік та шкіру дослідної продукції, розведений розчином алюмокалієвих галунів.
Для проведення досліду використовували нітратомір PX-150.1, який має похибку вимірювання не більше 5 мВ (0,05 pNO3), іоноселективний  нітратний електрод EM-NO3-01,який має такі ж метрологічні характеристики, електрод допоміжний лабораторний хлор срібний ЕВЛ-1М1 ТУ 25-05-2181-77.
Розроблена методика передбачала наступні етапи:
1.Підготовка 1%-го розчину алюмокалієвих галунів 10,0 алюмокалієвих галунів зважували з точністю до першого десятинного знаку. Переносили у вимірну колбу місткістю 1000смі, розчиняли у дистильованій воді та доводили об'єм водою до позначки. Розчин зберігали у склянці з припасованим корком. За наявності помутніння чи осаду його замінювали свіжо приготовленим.
2.Підготовка основного розчину азотнокислого калію концентрацією C(KNO3)=0,1 моль/дмі (pC NO- 3=-lgC NO-3 =1).
10,0 г азотнокислого калію, висушеного при температурі 110-120 єС до постійної ваги, зважували з точністю до першого десятинного знаку, переносили у вимірну колбу місткістю 1000 смі, розчиняли у екстрагувальному розчині (1% алюмокалієвих галунів) і доводили об'єм до позначки тим же розчином.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Якість та безпека томатів, що реалізує торговельна мережа м. Вінниці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок