Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Дорогоцінне каміння

Дорогоцінне каміння

Назва:
Дорогоцінне каміння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Дорогоцінне каміння”


Мінерали, які володіють красивим зовнішнім виглядом (як правило, тільки після шліфування або полірування) і при цьому досить рідкі, називаються коштовними (дорогоцінними) каменями.
 
Рубін — це червоний різновид корунду, із твердістю 9, щільністю 4,1. Ще до нашої ери червоний корунд стали називати рубіном. Деякі дослідники назва каменю зв'язували з латинським rubens — червоний, червоніючий. У середні століття до вищого сорту по кольорі відносили гранатовий і шафрановий, потім пурпурний, багряний, фіолетовий. Рожевий рубін називали карбункулом. Камінь дуже рідкий і красивий і тому дуже дорогою. Рубіни, у яких багатьом бачиться незгасаюче внутрішнє полум'я, рідко бувають по масі більше 5 каратів, лише чемпіони серед них перевищували 20 чи 30 каратів. Алмази бувають набагато більші. У статистики є, наприклад, такі цифри: у період з 1870 по 1970 рік було знайдено більш 300 алмазів масою понад 200 каратів, а таких рубінів - всього кілька штук.
Рубіни високо цінувалися ще в античні часи. Це улюблений камінь Римської імперії й Івана Грозного.
Часто називають рубін "королем дорогоцінних каменів". Як щирий король, рубін може врятувати власника від усіх неприємностей, захистить його будинок і володіння. Вважається гарним засобом для зупинки кровотечі і проти запальних процесів. Є древні рецепти по застосуванню товченого рубіна як ліки від важких хвороб.
Ці камені добуваються з річкових розсипів у Мьянмі (нинішня назва Бірми) - там вони кращі, в Індії, Таїланду, Кенії, Танзанії.
У нашій країні прояву рубіна знаходили на Уралі, де відзначені темно-червоні кристали рубіна звичайно розміром 0,5 1 див, іноді до 8 див у поперечнику. Самі дрібні кристали завершуються блискучою гранню, вони сильно тріщинуваті і звичайно використовуються як колекційний матеріал.
Рубіни (як і сапфіри) обробляються у формі алмазного огранювання і застосовуються в дорогих ювелірних прикрасах часто разом з діамантами — це видно, наприклад, на фотографії серг, приведеної як ілюстрацію даного розділу.
Рубіни вважаються гордістю колекцій багатьох музеїв світу. Американський музей природної історії в Нью-Йорку володіє "Північною зіркою" - великим зірчастим рубіном масою 166 каратів. Самий же великий оброблений рубін у 250 каратов зберігається в Празі. З неопрацьованих найбільші кристали зберігаються в Лондоні в Британському музеї: бірманський рубін масою 3450 каратів і важається найкращим "Рубін Едуарда" у 167 каратів.
Алмаз – безбарвна, прозора кристалічна речовина, що надзвичайно сильно переломлює промені світла. Атоми вуглецю в алмазі знаходяться в стані sp3-гібридизації.
Колись люди, які полювали за алмазами, і не підозрювали, що предметом їхньої пристрасті є кристаллический вуглець - той самий вуглець, який утворює сажу, кіптяву й вугілля. Уперше це довів Лавуазьє. Він поставив досвід по спалюванню алмаза, використовуючи зібрану спеціально для цієї мети запальну машину.
Виявилося, алмаз згоряє на повітрі при темпратурі близько 700 С, не залишаючи твердого залишку, як і звичайне вугілля.
У структурі алмазу кожний атом вуглецю має чотирьох сусідів, що розташовані від нього на рівних відстанях у вершинах тетраедра. Весь кристал являє собою єдиний тривимірний каркас.
У збудженому стані відбувається розпарювання валентних електронів в атомах вуглецю й утворення чотирьох неспарених електронів.
Кожний атом вуглецю в алмазі оточений чотирма іншими, розташованими від нього в напрямку від центра в тетраедрів до вершин.
Відстань між атомами в тетраедрах дорівнює 0, 154 нм.
Міцність усіх зв'язків однакова. Таким чином, атоми в алмазі «упаковані» дуже щільно.
При 20оС щільність алмаза складає 3,1515 г/см3 . Цим пояснюється його виняткова твердість. Алмаз погано проводить електричний струм. Основна маса утворених алмазів – невеликі кристали й алмазний пил.
Алмази при нагріванні без доступу повітря вище 1000оС перетворюється в графіт.
При 1750оС перетворення алмазу в графіт відбувається швидко.
Застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дорогоцінне каміння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок