Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Ракоподібні

Ракоподібні

Назва:
Ракоподібні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
“Ракоподібні”
Ракоподібні (Crustacea), раки, клас водяних тварин типу членистоногих; включає підкласи: жаброногі ракоподібні, цефалокариди, максил лоподи (Maxіllopoda), ракушкові, вищі раки (Malacostraca). близько 20 тис. видів.
Тіло ракоподібних, довжина від часток мм до 80 див, складається з голови, грудей і черевця, утворених сегментами, і покрито хітиновою кутикулою, що нерідко містить вапно й утворюючої панцир. Голова складається з передротової лопати (акрон) і 4 сегментів, з яких перший зростається з акроном, утворити первинну голову - протоцефалон; 3 задніх сегменти утворять щелепний відділ голови - гнатоцефалон. У деяких ракоподібних (загони: жаброногі, мізиди, евфаузиевие, десятиногие, ротоногие) прото- і гнатоцефалон відособлені, в ін. вони, зливаючи, утворять складну голову - синцефалон. На голові розташовані 2 пари вусиків (антеннули й антени), верхні щелепи (жували) і 2 пари нижніх щелеп (максілли). Вусики служать органами почуттів, іноді органами руху, інші придатки беруть участь в утриманні і роздрібненні їжі. Груди у вищих ракоподібних складається з 8, в інших з невизначеного числа сегментів. Іноді чотири передніх грудних сегменти злиті з головою; їхні кінцівки перетворені в ногочелюсті. Інші грудні кінцівки служать для пересування і часто несуть зябра.
Голова і груди в деяких ракоподібних покриті загальними головогрудним щитом, що в інших ракоподібних (наприклад, ракушкових) має форму двостулкової раковини. Черевце в більшості вищих раків складається з 6 постачених ніжками сегментів; в ін. ракоподібних число черевних сегментів варіює і на них немає ніг. Кінцівки ракоподібних побудовані по двуветвистому типі; ніжка складається з 2-3-члениковой основної частини і двох членистих галузей - екзо- і ендоподита, крім того, часто мається зябровий придаток - епиподит. Одна з галузей ніжки нерідко не розвивається. Нервова система Р. побудована по типі черевного нервового ланцюжка. Органи зору - пари фасеточних око, рідше - непарне око. Органи рівноваги - статоцисти.
Кишечник звичайно з жувальним шлунком і з "печінкою", що відкривається в середню кишку. Кровоносна система незамкнута. Мускулисте серце лежить на спинній стороні в околосердечной сумці. Органи подиху - зябра, що сидять на чи кінцівках на боках тіла; іноді подих шкірне. Органи виділення - целомодукти, видозмінені в антеннальние чи максиллярние залози, що відкриваються в підстави чи антен максилл. У більшості вищих раків у дорослому стані функціонують антеннальние залози, у їхніх личинок - максилярні; в інших груп - навпаки. Р. раздельнополи, але багато хто вусоногі, що ведуть сидячий спосіб життя, гермафродити. Запліднення зовнішнє - самці прикріплюють сперматофори біля полових отворів самок. Для більшості Р. характерна личинка - наупліус з 3 парами членистих придатків (антеннули, антени і жвали); останні 2 пари побудовані як двухгілясті кінцівки. В одних Р. науплиус виходить з яйця і веде образ життя, що плаває, в ін. його подальший розвиток протікає під захистом лицьових оболонок. За стадією наупліуса випливає ряд ін. личиночних стадій (з кожним линянням число сегментів і стосовних до них пара кінцівок поступово зростає). Деяким Р. (гілястовусі, мізиди, кумові, рівноногі, бокоплави, багато хто десятиногі) властиво прямий розвиток - з яйця виходить більш-менш сформований рачок.
Більшість Р. живе в морях, складаючи основну масу планктону й іноді значну частину бентосу. У прісних водах Р. також переважають у планктоні. До життя на суші пристосувалися лише деякі ракоподібні (мокриці, морські блохи, деякі тропічні десятиногі). Усі мішкогруді ракоподібні, частина веслоногих і вусоногих - паразити. Більшість планктонних ракоподібних харчується бактеріями, ін. - одноклітинними організмами, детритом; донні - частками органічних речовин, чи рослинами тваринами; бокоплави поїдають трупи тварин, чим сприяють очищенню водойм.
Походження ракоподібних неясно. По одній гіпотезі, вони відбулися від древніх вимерлих членистоногих - трилобітів, по інший, - від кільчастих хробаків,незалежно від трилобітів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ракоподібні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок