Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Значення пасовищ і пасовищного корму для тваринництва

Значення пасовищ і пасовищного корму для тваринництва

Назва:
Значення пасовищ і пасовищного корму для тваринництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Значення пасовищ і пасовищного корму для тваринництва
Пасовищний тип літньої годівлі тварин має віковічну історію, корені якого виходять з часу їх одомашнення. Історія розвитку тваринництва не дає однозначної відповіді щодо доцільності та ефективності стійлового и пасовищного утримання тварин. У кожному конкретному випадку потрібно виходити з грунтово-кліматичних умов місцевості, виду тварин та інших чинників. Продуктивність молочних корів при випасанні у літній період вища, ніж за час стійлового утримання взимку. Основна причина цього – виключно висока поживність пасовищного корму.
Пасовищний корм містить всі необхідні поживні речовини – протеїн, білок, жири, незамінні амінокислоти, вуглеводи, вітаміни (А, В, Е, К) та найважливіші мікро- та макроелементи.
Пасовищний корм досить поживний. Він містить майже в 1,5 разу більше поживних речовин, ніж сіно. Зелений корм має високу перетравність, зокрема його органічна речовина засвоюється тваринами на 70%, протеїн – на 80%, що на 15-20% вище, ніж у сіні. Тому висока продуктивність тварин на пасовищі характерна в зв’язку зі сприятливим раціоном та фізіологічною діяльністю функціональних систем організму, зокрема і молочних залоз.
Утримання молочної худоби на пасовищах сприяє підвищенню надоїв молока до 16-20кг за добу і знищенню собівартості продуктів тваринництва та поліпшення їх якості. У літній період отримують за звичай до 60% річного надою молока собівартістю в 1,5-2 рази нижчою, ніж у стійловий зимовий період.
Культурні пасовища дають змогу зменшити витрати праці на виробництво кормів у порівнянні з польовим кормо виробництвом,, а також підвищити продуктивність праці у тваринництві.
Питання раціонального використання пасовищ дуже актуальні. Використання загінної системи випасання дозоляє на одній і тій же земельній ділянці утримувати на 20-35% тварин більше, а застосування системи раціонального використання пасовищ (правильне випасання травостою, догляд за пасовищем, ведення пасовищезміни, загінна система випасання тощо) – сприяє підвищенню продуктивності природних кормових угідь у 2-3 рази.


ОПТИМАЛЬНІ СТРОКИ ВИКОРИСТАННЯ РІЗНИХ ТИПІВ ПАСОВИЩ І ВИСОТА ВИПАСУВАННЯ ТРАВ
Строки використання травостою.
Важливо правильно встановити строки початку випасання худоби після залуження пасовища. Пасовищне використання сіяних трав доцільно починати з весни наступного року після залуження. В умовах зрошення можливе використання травостою навіть у рік сівби одночасно з покривною культурою при досягненні нею висоти 25-40 см та доброго розвитку підсіяних трав. Основна умова – це не допускати безсистемного випасання на перезволоженому грунті та надмірного навантаження пасовища.
Раннє випасання до пасовищної стиглості зменшує загальний врожай, тому що трави не встигають поповнити запас поживних речовин, а пізнє – скорочує кількість випасань. Для рівномірного надходження корму з пасовищ протягом пасовищного періоду оптимальним строком випасання весною вважається фаза кущення – початок виходу в трубку, тобто через 14-18 днів після відростання трав. Календарним строком у Поліссі та Лісостепу є початок травня, у Степу – середина квітня.
Перший цикл випасання триває у середньому три тижні і закінчується у фазі виходу в трубку – початку колосіння (викидання волоті) злаків при висоті 30-40 см та врожаю зеленої маси 100-150 ц/га. Потрібно пам’ятати, що у першому циклі випасання спостерігається інтенсивний ріст трав, від своєчасного скошування яких залежить достатнє забезпечення худоби пасовищним кормом у наступних циклах.
Строк закінчення випасання восени також має важливе значення. При пізньому випасанні травостій не встигає накопичити запасних поживних речовин до настання зими. Це спричиняє загибель частини рослин при перезимівлі і весняному відновленні травостою і як наслідок – зниження продуктивності пасовища в наступні роки. Тому припиняють випасання не пізніше ніж за 20-25 днів до закінчення вегетації рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Значення пасовищ і пасовищного корму для тваринництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок