Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Отруєння пестицидами і гербіцидами

Отруєння пестицидами і гербіцидами

Назва:
Отруєння пестицидами і гербіцидами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Комплексний і комбінований вплив пестицидів у поєднанні з іншими чинниками (висока температура, інсоляція, фізичне навантаження та ін.) нерідко є причиною отруєння людей, зайнятих виконанням польових робіт на оброблених площах. Привертає увагу, що за останні 15 років на Україні серед випадків гострого отруєння пестицидами та агрохімікатами 6 були пов'язані з похідними 2,4-дихлороцтової кислоти.
Лужні та амінні солі 2,4-Д або їхні ефіри застосовуються в якості гербіцидів на посівах зернових і технічних культур, на пасовищах, у парках для боротьби з дводольними бур'янами, у лісовому господарстві в якості арбоpицида, у смузі відчуження доріг, а також як водні гербіциди в іригаційних системах. Широке використання даного препарату призвело до того, що у даний час він став глобальним забруднювачем: під його впливом перебувають не тільки особи, зайняті у виробництві і застосуванні, але і все населення [1, 3].
Серед причин поширеності гострих отруєнь пестицидами й агрохімікатами в сільських трударів важливе значення має недостатня розробленість наукових основ ранньої діагностики, прогнозування і їхньої профілактики.
Дані про токсичні властивості похідних 2,4-Д неоднозначні: на думку одних дослідників [5, 9, 10], вони малотоксичні для людини і теплокровних, а на думку інших [6, 7, 8, 11], вони відносяться до сполук із вираженими токсичними властивостями. Результати, отримані нами в процесі вивчення гострих отруєнь у виробничих і в модельних умовах, дозволяють приєднатися до думки другої групи вчених. Виражений токсичний вплив технічних продуктів даної групи гербіцидів притаманний присутнім в них розчинникам, емульгаторам, стабілізаторам, а також одним із самих токсичних серед відомих у даний час хімічним сполукам — діоксиновим домішкам [12, 13].
Причини виникнення гострих отруєнь 2,4-Д нами було вивчено на прикладі 3 випадків (43 буряківника с. Криве Озеро Миколаївської області, 24 рільника с. Тубельці і 10 рільників с. Хрещатик Черкаської області). Хімічні дослідження рівнів залишків пестицидів у повітрі робочої зони та об'єктах навколишнього середовища на місцях подій, у біосередовищах постраждалих осіб проведені методами тонкошарової газової та високоефективної рідинної хроматографії співробітниками лабораторії аналітичної хімії пестицидів та лабораторії гігієни праці і токсикології хімічних речовин. Оцінка функціонального стану нервової системи ґрунтувалась на даних об'єктивного загальноклінічного обстеження, інструментальних досліджень (ЕЕГ, ЕХО ЕГ, РЕГ). Також проводились функціональні проби для об'єктивного вивчення стану периферичного відділу нервової системи (холодова і пальцьова адреналінова проби), що були нами модифіковані для діагностики токсичної поліневропатії. Функціональний стан вищої нервової діяльності вивчався за допомогою коректурної проби, словесно-асоціативного експерименту, функціонального дослідження пам'яті, хронорефлексометрії сенсомоторних реакцій на звуковий і світловий подразники. Оцінку особливостей внутрішньоклітинного метаболізму здійснювали за допомогою комплексних цитохімічних досліджень клітин крові. Вивчення стану імунної системи з оцінкою субпопуляцій імунокомпетентних T- і B-клітин і комплементарної активності сироватки крові був доповнений визначенням таких показників, як титр гетерогенних аглютининів і диференційний аналіз фракції циркулюючих імунних комплексів. Отримана в процесі дослідження кількісна інформація була внесена в комп'ютерну базу даних і статистично оброблена з визначенням похибки, похибки математичного очікування і достовірності за методом Стьюдента-Фішера.
У результаті комплексного санітарно-гігієнічного обстеження місць пригоди та вивчення стану здоров'я робітниць встановлено можливі причини всіх трьох випадків отруєнь — грубе порушення регламентів застосування пестицидів (недотримання термінів очікування виходу на оброблені агрохімікатами угіддя, відсутність або ігнорування необхідної санітарно-захисної смуги між оброблюваними площами). Можливо, що крім цього на розвиток гострого отруєння могли вплинути й інші токсичні сполуки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Отруєння пестицидами і гербіцидами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок