Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Апарати для подрібнення у харчовій промисловості

Апарати для подрібнення у харчовій промисловості

Назва:
Апарати для подрібнення у харчовій промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,45 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Апарати для подрібнення у харчовій промисловості


Апарати для дроблення
Для дроблення матеріалів використовуються пристрої, що характеризуються великою різноманітністю конструктивних форм, їх в залежності від ступеня подрібнення поділяють на дробарки, які забезпечують дроблення, і млини, що призначені для помелу матеріалів.
Щокова дробарка (рис. 1.) працює за принципом роздавлювання. Матеріал, що піддається подрібненню, завантажують між щік. За рахунок зусиль, що діють на рухливу щоку, матеріал роздавлюється.
У конусних дробарках (рис. 2.) подрібнення здійснюється завдяки роздавлюванню і стиранню. Вихідний матеріал завантажується в простір, утворений між зовнішнім нерухомим і внутрішнім, який обертається, конусами. Останній розташований ексцентрично стосовно зовнішнього конуса. У багатьох конусних дробарках внутрішній конус має вісь обертання, що змінюється, тобто приводний вал при обертанні описує конусоподібну поверхню.
Значного поширення набули валкові дробарки (рис. 3.). По характеру поверхні валків вони можуть бути гладкими, рифленими і зубчастими. Матеріал, що подрібнюється, захоплюється валками і, проходячи між ними, дробиться. Валкові дробарки працюють по принципу роздавлювання і стирання. Відомі валкові дробарки, у яких обидва валки мають однакову частоту обертання, а також у яких один з валків обертається з меншою частотою, чим інший. У цьому випадку ефект стирання підсилюється.
Продуктивність валкової дробарки визначається за формулою
де D - діаметр валка (барабана), м; b - зазор між валками, м; l - довжина валків, м; псер - середня частота обертання валків, p - густина подрібненого продукту, кг/м3; м - коефіцієнт, який враховує нерівномірність подачі і заповнення продуктом зазору між валками - (м - 0,3-0,8).
За принципом стисненого удару працюють молоткові дробарки (рис. 4). Через завантажувальний бункер здрібнений матеріал надходить у робочу камеру, де він піддається впливу молотків, насаджених на стержні, що обертаються навколо центральної осі. Здрібнений матеріал виходить з камери через перфороване днище.
Розглянуті машини й апарати призначені для крупного, середнього і мілкого дроблення. У деяких з них можна здійснювати грубий помел.
По принципу стиснутого удару і стирання працюють дискові дробарки, які часто називають дезінтеграторами (рис. 5). Із завантажувального бункера матеріал, що подрібнюється, надходить у камеру дезінтегратора і потрапляє між пальцями нерухомого і рухомого дисків. Частота обертання рухомого диска сягає 200...1000 об/хв. У зазорах між пальцями відбувається дроблення. Здрібнений продукт виходить через розвантажувальний патрубок. У деяких дезінтеграторах обертаються обидва диски з пальцями, їхнє обертання здійснюється в різні сторони.
У промисловості широко застосовуються шарові млини. Принцип їхньої роботи заснований на використанні удару і стирання. Шарові млини являють, собою циліндр, що обертається навколо своєї осі (рис. 6). Внутрішня порожнина циліндра на З0...35% заповнена шарами, виготовленими з твердих матеріалів, найчастіше металу. Стальні шари мають діаметр 35... 175 мм. Шари разом з матеріалом, що подрібнюється, при обертанні корпуса млина піднімаються на деяку висоту, потім під дією сили ваги вони падають вниз і вдаряють по матеріалу, укладеному між ними.
З використанням подрібнення шляхом стирання працюють подрібнювачі, у яких в якості робочих органів використовують жорна (рис. 7). Матеріал надходить в зазор між жорнами, де відбувається його подрібнення. Обертається один з жорен або обидва жорна в різні боки.
Розглянуті вище апарати призначені для подрібнення твердих матеріалів і продуктів. Однак у громадському харчуванні і харчовій промисловості часто виникає необхідність подрібнення сировини і продуктів які складаються з твердих і м'яких компонентів. До такої цінної сировини відноситься, наприклад, м'ясо-кісткова, зокрема реберна, частина м'ясних туш, хребет риби.
В даний час подрібнення м'ясо-кісткової сировини часто проводять після її попереднього заморожування при температурі -20.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Апарати для подрібнення у харчовій промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок