Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Товариство студентів-католиків “Обнова”, як християнський рух студентської молоді

Товариство студентів-католиків “Обнова”, як християнський рух студентської молоді

Назва:
Товариство студентів-католиків “Обнова”, як християнський рух студентської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Товариство студентів-католиків “Обнова”, як християнський рух студентської молоді


Досліджуючи молодіжний християнський рух неможливо оминути Товариство Українських Студентів-Католиків "Обнова". Дослідженням даного товариства і його діяльності на початку його створення займалися деякі історики, які зокрема вивчали рух української молоді на початку ХХ ст. Дотично питання, пов’язані з діяльністю "Обнови" розглянув в своїх працях "Західноукраїнські молодіжні товариства “Сокіл”, “Січ”, “Пласт”, “Луг” та "Українські молодіжні товариства Галичини: 1861-1939 рр." І.Андрухів, проте ґрунтовного дослідження щодо роботи даного товариства і його основних засад, щодо стану на сучасному етапі ми на маємо. Тому намагатимемось дослідити цілісну картину діяльності і засадничих принципів товариства сьогодні, водночас зосереджуючись на детальному науковому аналізі основних елементів товариства.
Для початку зробимо короткий екскурс в історію виникнення ТУСК "Обнова". Отже, Товариство українських студентів-католиків "Обнова" вважається одним із найстарших мирянських об’єднань в Україні, що почало просвітницьку роботу серед молоді. Ідейно Товариство пов’язане з такими духовними світочами західної України першої половини ХХ ст., як Йосип Сліпий, оскільки саме своєю назвою "Обнова" завдячує його богословській праці "Шляхом Обнови", написаній в 1928 році, та митрополит Андрей Шептицький. Останній виступає чи не найважливішою постаттю в історичному становленні товариства, оскільки саме він став його засновником (1930 р. м.Львів). Проте історичні реалії товариства дещо сумнозвісні: проводячи плідну місійну та просвітницьку роботу серед молоді, воно у визначеному ракурсі діяло тільки до Другої світової війни, а в 1946 році змушене було перенести свою діяльність за кордон. З огляду на відкрито християнський характер діяльності з притаманними молодіжному рухові початку минулого століття патріотичними ідеями, товариство не мало змоги діяти на території Радянської України. Тому свою діяльність "Обнова" продовжила на теренах Західної Європи, США та Великобританії (….). Зазначимо,не варто недооцінювати негативу перенесення діяльності Товариства за кордон, проте світ готовий був уже на той час прийняти і підтримати ініціативну роботу "Обнови", оскільки вона представляла українську католицьку молодь на міжнародному рівні. Ще в 1929 році група українських студентів-католиків стала співзасновником Федерації Академічних Організацій, а у 1931 році “Обнова” увійшла в об’єднання Pax Romana (Міжнародна католицька студентська організація).(…)
Щодо відновлення діяльності на території України, то така можливість появилася тільки після розпаду СССР. Після проведення ряду установчих зборів Товариство відновило свою роботу у м. Львові (1992р.), почало діяти в Тернополі (1997р.), через рік (1998р.) "Обнова" була утворена в Чернівцях і тільки чотири роки тому (2004р.), після численних зборів, зустрічей та презентацій (в тому числі і при допомозі "Просвіти") з’явилась можливість започаткування товариства на теренах Івано-Франківщини. У 2001 році була утворена Федерація "Обнови" з метою координації і співпраці на національному і міжнародному рівні. Сьогодні Товариство має сотні послідовників і багато прихильників, зокрема, слід відзначити, що "Обнова", на відміну від деяких інших молодіжних товариств, не стикається з проблемою нестабільності. Це, власне, стосується і кількісного відношення членів Товариства. Як говорить, голова Івано-Франківської "Обнови" Ігор Ліпчанський: "У нас, як на початку почали працювати 50-60 чоловік, то кількість членів не зменшується, хоч і стрімко не зростає…" (….)
Чим же цікавою є "Обнова" для студентської молоді (адже саме в її лавах студентська молодь знаходить можливість реалізовувати свої інтереси, проявляти ініціативність тощо)? Відзначимо той момент, що вже сама назва Товариства ("Обнова") і його гасло ("Обновити все в Христі") знаходять яскраве вираження в українському суспільстві. Мова про те, що після духовного занепаду і зумисного занедбання такої важливої сфери людського існування, українська нація (особливо молоді українці) гостро відчувають потребу такої духовної "обнови".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Товариство студентів-католиків “Обнова”, як християнський рух студентської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок