Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Дослідження проблем на ринку квітникарства в Україні

Дослідження проблем на ринку квітникарства в Україні

Назва:
Дослідження проблем на ринку квітникарства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження проблем на ринку квітникарства в Україні


Квітникарство в Україні завжди було вигідним і привабливим видом діяльності як для вітчизняних виробників, так і іноземних. Доля імпорту в оптовій та роздрібній торгівлі на українському квітниковому ринку уже декілька років коливається в межах від 70 до 80 %, хоча  квітковий бізнес і вважається бізнесом середньої рентабельності з високим ступенем ризику, але ці ризики різні як для імпортерів та і вітчизняних виробників.
Не дивлячись на всі проблеми, в Україні квіти дорощують 4 рази у рік на 14 лютого, 8 березня, 1 вересня та на День вчителя. Наприклад, цієї весни продаж квітів з 5 по 8 березня збільшився на 25% порівняно з попередніми роками. За підрахунками, вирощування квітів до кінця 2006 року сягнуло до 230 - 250 млн. шт. у рік, а об'єм виробництва квітів на зріз у грошовому вираженні збільшився у 2 рази і склав близько $ 300 млн. 
При цьому Україна залишається найбільшим споживачем імпортної продукції. Згідно офіційної статистики, в 2004 році об'єм імпорту в Україну квітково-декоративної  продукції (включаючи посадковий матеріал) оцінювався в $18,6 млн. (в інвосних цінах). А у 2005р. - вже в $31,4 млн., з яких на свіжі квіти на «зріз» приходиться приблизно $14.6 млн.
Наразі квіти з України не експортують. Національні виробники не забезпечують і внутрішні потреби ринку. Тому рослини активно імпортують. Але тому, хто вирішив займатись квітковим імпортом, слід урахувати, що при ввозі товару доведеться проходити процедуру сертифікації та контролю відповідно до Закону «Про державне регулювання сільськогосподарської продукції» від 17.07.1997р.
Перша проблема, яка постає у квітників - це проходження митного контролю та жорсткість правил митного контролю над ввозом квіткової продукції в Україну. По митним правилам постачальникам потрібно маркувати коробки і фонувати, т.б. посилювати контроль. Так 8 березня 2007 року і після нього ще 5 днів тримали транспорт з товаром на кордоні. В результаті споживачі вимушені були купувати квіти втридорога, а українські фірми-імпортери понесли серйозні збитки. Чому так? Адже більшість зарубіжних офіційних підприємств-імпортерів скоротили поставки квіткової продукції в Україну і, одночасно ж збільшився нелегальний імпорт товару. Наприклад, за даними голландських спеціалістів, у 2004 році через корупцію у митній системі 75%  імпортних квітів було ввезено в Україну нелегально або за зниженою митною вартістю.
Ситуація така, якщо літом квітковий ринок  вітчизняного виробництва ще в змозі наповнити за рахунок вітчизняної продукції, то взимку Україна повністю залежна від імпорту. І таких невирішених проблем у квітниковому бізнесі вистачає.
Але, в Україні є достатня наукова база, яка дозволяє створити конкурентні сорти квітів та якісну продукцію, незважаючи на відсутність державного фінансування та підтримки даної галузі.
Коли всі вищевказані бар'єри подолаємо, це дасть змогу в майбутньому стати серйозними конкурентами зарубіжним імпортерам, а їх продукція буде нерентабельною.
Останнім часом розмитнення товару стало процесом тривалим і тому особливо хворобливим. Згідно розпорядженню Державної митної служби України від 18.02.02р. №11\3-14-1477-ЕП «Про посилення контролю за митним оформленням квіткової продукції», в представлених для митного оформлення інвойсах або у пакувальних листах  обов'язково мають бути зазначені номера коробки з продукцією та повний перелік товару, що перебуває в них. Тобто в товаросупроводжувальних документах повинно бути вказано: торгова назва квітки,  кількість тих або інших квітів у коробці, ціна за одиницю товару або загальна сума (в залежності від виду квітки). І це не дивлячись на додаткові відомості з приводу довжини стебла, розміру  квітки, його кольору  та кількості бутонів на гілці, а також статистичної інформації про вантаж, яка повинна вміщуватись в інвойсі, сертифікат про проходження товару, фітосанітарний   сертифікат експорту та сертифікат якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження проблем на ринку квітникарства в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок