Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Уроки А.З.Москаленка

Уроки А.З.Москаленка

Назва:
Уроки А.З.Москаленка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,87 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Уроки А.З.Москаленка
На фото червня 1999 року – усміхнений директор Інституту журналістики, професор Москаленко серед сотень радісних студентських обличь, він тільки-но вручив п’ятикурсникам дипломи. А студентам четвертого курсу ще рік чекати урочистої миті. Всі схвильовані: через півроку(невдовзі?) почнеться останній рік тисячоліття – 2000-ий. Попереду натхненна праця, молоді надії, й, обов’язково, успіхи.
Чи сподівався директор Інституту журналістики, відомий прозаїк і публіцист, доктор філологічних наук, професор Анатолій Захарович Москаленко зустріти ще один новий рік? Мабуть, не загадував. Його невиліковна хвороба, про яку в інституті мало хто знав, прогресувала. Життєві перипетії того року збіглися (скучувалися) в тугий вузол, розв’язати який на власну користь було неможливо.
12 липня 1999 року Анатолію Захаровичу виповнилося 65 років. Такого щирого вітання свого директора інститут раніше не бачив. У пресі було опубліковано Привітання Президента України. Однак, навесні 1999 року був і нищівний удар – на шпальтах газети “Сільські вісті”. Викликав цей удар сам А.З.Москаленко, розкритикувавши, з точки зору Адміністрації, найгострішого публіциста опозиційних “Сільських вістей” Івана Покія.
Та саме А.З.Москаленку це ні в якому разі не варто було робити. Не треба було нагадувати головному редактору “Сільських вістей” (і своєму однокурсникові) Івану Васильовичу Сподаренку про вісімдесяті роки, коли зав. відділом пропаганди і агітації ЦК КПУ Л.М.Кравчук у найжорстокіших традиціях компартійного режиму намагався зняти з роботи І.В.Сподаренка – кращого редактора кращої республіканської газети України за її сміливу лінію, за гострі публікації, які читала вся республіка. А хто ж не знав, що Л.М.Кравчук і А.З.Москаленко – друзі, навіть більше – мають спільних онуків. Одним словом, дуже необережно було ятрити старі рани, нагадувати І.В.Сподаренку про смертельні політичні обрбзи, які забути неможливо. А.З.Москаленко відповів “Сільським вістям” у газеті “Факты” іронічною статтею (під псевдонімом...). Краще було б виступити з “відкритим забралом”!
Попереду професора А.З.Москаленка чекало різке пониження в посаді. Згідно університетського Устава завкафедрами, декани і директори мають у 65 років передавати свої повноваження здібним організаторам навчального процесу – молодим, перспективним вченим. А.З.Москаленко був здібним організатором навчального процесу. Він був реалістом, який розумів невідтвореність свого посадового майбутнього – перехода з посади директора на посаду рядового професора.
Восени 1999 року на святкуванні 165-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка в доповіді ректора університету академіка В.В.Скопенка була проголошена чітка оцінка діяльності керівництва Інституту журналістики – було згадано лише попередника А.З.Москаленка – декана факультету журналістики професора Д.М.Прилюка, який склав свої повноваження у 1984 році.
Єдине прізвище – професора Д.М.Прилюка – було проголошено і в доповіді Ректора на святкуванні 170-річчя Університету. Отже, наше завдання: вивчати творчий та науковий досвід Д.М.Прилюка і використовувати його в вирішенні проблем сучасності.
...Як розповідав український журналіст Віталій Возіанов, його рідний брат, академік, відомий у Європі уролог, постійно привозив А.З.Москаленку з-за кордону потрібні йому ліки. Та невідворотність людського кінця для всіх однакова. Анатолій Москаленко це добре розумів, цитуючи слова поета Володимира Луговського з поеми “Середина века”:
Бессмертья нет, а слава – только дым
И где-нибудь ты сменишься другим.
Анатолій Захарович Москаленко останні десять років свого життя, вже маючи за плечима великий творчий доробок, книги оповідань, романи і повісті (“Свояки”, “Сліпий турист”, “Краплина й море”, “У Дніпро і кручі”, “Під небом вічності”, “Дніпро у вогні” та ін.), засереджує свою наукову увагу на проблемах сучасних засобів масової інформації: пише монографії і наукові розвідки “Преса в системі наукового управління суспільством”, “Місцева преса”, “Комунікативна політологія”, “Сучасна журналістика”, “Вільна преса у демократичній державі”, “Реабілітація слова” та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Уроки А.З.Москаленка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок