Головна Головна -> Реферати українською -> Інше -> Робота бібліотек з молоддю

Робота бібліотек з молоддю

Назва:
Робота бібліотек з молоддю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,59 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1.Робота бібліотек з молоддю
План
Загальна характеристика бібліотек для юнацтва та їх функції.
Коло користувачів бібліотеки
Обслуговування читачів
Співпраця з органами влади
Масова робота бібліотеки
Заходи з молоддю на різноманітну тематику
1.Робота бібліотек з молоддю
У наш час в суспільстві відбуваються зміни у ставленні до бібліотек, їх місця в інформаційному просторі, культурі, освіті, розвитку демократичних процесів. Важливе місце в цьому напрямку посідають бібліотеки для юнацтва.
Книгозбірні для юнацтва поряд із загальними для усіх бібліотечних закладів функціями займаються ще й виховною роботою, допомагають молоді у навчанні, створюють умови для отримання спеціальності, для духовного та інтелектуального спілкування. Необхідно також пам’ятати, що молодь складає більшу частину населення, яка користується бібліотекою, і від неї в майбутньому залежить доля нації.
Створена на сьогодні система бібліотечного та інформаційно – бібліографічного обслуговування юнацтва не тільки корисна, але й має перспективу розвитку. Глибоке дослідження проблем молодіжної субкультури, психології відрізняє бібліотекарів юнацьких книгозбірень від інших. З урахуванням цих особливостей і організовується діяльність цих бібліотек, зокрема їх фонди, довідково – інформаційні служби.
Бібліотеки для юнацтва стають необхідним інформаційним, культурно – освітнім, науково – методичним закладом міста та області, оскільки їх діяльність спрямовується на реалізацію права юних громадян на вільний доступ до інформації, досягнень вітчизняної культури, повноцінне змістовне дозвілля.
Відомо, що найбільшу частку читацької аудиторії складає молодь, і особливо підлітки та юнацтво віком від 14 до 21 року.
Юнацька бібліотека міста Івано-Франківська вже довших час працює на задоволення потреб читачів. Звичайно, бібліотека знала важкі часи, коли й мови не могло бути про поповнення фондів бібліотек. Єдиним джерелом сучасної інформації залишалися газетні та журнальні статті. Однак не завжди бібліотека мала можливість передплатити потрібні видання. Однак навіть у ті складні часи, коли бібліотека практично не мала жодних доходів, коли деякі державні діячі намагалися її закрити і віддати приміщення у “вигідні руки”, працівники бібліотеки зуміли відстояти права читачів, і на даний час книгозбірня працює, її колектив знаходиться у постійному пошуку нового, цікавого.
За останні роки, незважаючи на складні соціально – економічні умови, кількість читачів, відвідувань, книговидача залишилися стабільними.
Співробітники відділів обслуговування щоденно обслуговують до 300 користувачів, а у період екзаменаційних сесій – ще більше. Звичайно, пріоритетом користуються юнаки та дівчата віком від 14 до 21 року, але бібліотека обслуговує всіх, хто потребує інформації, допомоги поради. Нововведенням юнацької бібліотеки є впровадження платних послуг за реєстрацію документа (читацького квитка) – 5 грн. на календарний рік, виготовлення ксерокопій – 0, 25 грн. за копію А4, користування мережею Internet – 3 грн./год. Тощо. Окремі категорії читачів обслуговуються безкоштовно. Це інваліди та ветерани, багатодітні сім’ї, чорнобильці та інші.
Тисячі учнів, студентів мають потребу в одержанні допомоги в навчальному процесі, у закріпленні і поглибленні знань, отриманих у школі. Соціологічні вивчення показують, що серед них 90% звертаються в бібліотеку винятково за інформаціює для навчання. Така ситуація пояснюється прагненням студентів, старшокласників отримати додаткові знання з предметів, що ними вивчаються. Читальний зал бібліотеки сьогодні практично перетворився в навчальну аудиторію. І працівники бібліотеки намагаються зробити максимум можливого для того, щоб задовольнити запити користувачів з історії, філософії, літератури, економіки.
Вступаючи у доросле життя, юне покоління починає задавати собі життєво важливі питання: куди піти навчатися чи працювати, яку професію обрати? І бібліотека надає істотну допомогу молоді у розв’язанні такої соціально важливої проблеми, як вибір свого життєвого шляху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Робота бібліотек з молоддю

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок